به زود وب خوش آمدید

خرید و ثبت دامنه

Domains
  • .com 320000 تومان
  • .ir 14000 تومان
  • .info 130000 تومان

 

همه چیز با ثبت دامنه اغاز می شود!

 

 زود وب ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و انتقال می باشد، شما میتوانید پسوند دلخواه خود را با قیمتی مناسب در زود وب ثبت نمائید یا اینکه دامنه خود را به زود وب انتقال دهید.

 

اهمیت نام دامنه 

 

نام دامنه مناسب در یک نگاه این مفهوم را می رساند که شما چه چیزی را آنلاین ارائه می دهید و در اصل معرف شغل شما می باشد، پس جهت هرچه بیشتر جلب توجه یک نام مناسب برای دامنه خود ثبت نمائید.

 

ثبت دامنه چیست

 

دامنه هیچ چیز پیچیده ای نیست و فرایندی است جهت یافتن آدرس وب سایت مانند (zoodweb.com) ، فقط اینکه عملیات ثبت مانند خرید خانه نمی باشد و مانند اجاره کردن است تا زمانی که شما هزینه تمدید سالیانه را پرداخت نمائید دامنه در تملک شما می باشد.

 

یک دامنه عالی انتخاب کنید

اولین مرحله جستجوی دامنه برای بهترین نام با پسوندی است که قبلا رجیستر نشده است، محبوب ترین پسوند ثبت دامنه com می باشد ولی اگر این پسوند برای نام انتخابی شما ثبت شده بود نگران نباشی، پسوند های بسیاری هاستند که می توانید از آنها برای نام دامنه خود استفاده نمائید.

 

بیایید نگاهی دقیق تر به انواع مختلف نام دامنه موجود بیندازیم.

 

Top Level Domain – TLD

دامنه سطح بالا یا TLD پسوندهای دامنه عمومی هستند که در بالاترین سطح در سیستم نام دامنه قرار گرفته اند.صدها TLD وجود دارد ، اما مشهورترین آنها com ، .org.، و net. هستند. سایر TLD ها کمتر شناخته شده اند  به عنوان مثال ، .biz ، .club ، .info ، .agency و موارد دیگر.

Country Code Top Level Domain – ccTLD

دامنه سطح بالا کد کشور یا ccTLD نام دامنه خاص کشور است که با پسوند کد کشور مانند .uk برای انگلستان ، .de برای آلمان ،ir در ایران می باشد.وب سایتهایی که می خواهند مخاطبان یک کشور خاص را هدف قرار دهند از آنها استفاده می کنند.

Sponsored Top Level Domain – sTLD

دامنه سطح بالا یا sTLD حمایت شده دسته ای از TLD ها است که دارای یک حامی مالی است که نماینده جامعه خاصی است که توسط پسوند دامنه ارائه می شود.به عنوان مثال .edu برای سازمان های مرتبط با آموزش ، .gov برای دولت ایالات متحده ، .mil برای ارتش ایالات متحده و موارد دیگر.

 

ویژگی های بهترین مرجع برای خرید دامنه

 

 

لازم به ذکر است با افتخار بگوییم وب سایت ما نمونه ثابت شده ای از مراجعی با این ویژگی ها است، به طوری که نه تنها از تمام ویژگی های مذکور برخوردار می باشد بلکه خدمات متعددی برای مشتری های خود ارائه می دهد.

تعرفه پسوند‌ها
اطلاعات بیشتر
  • کاراکترهایی که می‌تواند در نام دامنه استفاده شود عبارتند از حروف a تا z، ارقام 0 تا 9 و خط تيره ( - ).
  • نام دامنه باید حداقل از ۳ کاراکتر تشکیل شده‌باشد.
  • نام دامنه نمی‌تواند با خط تيره ( - ) شروع شود يا خاتمه يابد.
سوالات متداول
  • تغییر آنی Whois و تغییر نام مالک
  • قفل انتقال و تغییر مالکیت
  • دسترسی به مدیریت DNS
  • ثبت و مدیریت Name Server

جهت اطمینان از آزاد بودن دامنه میبایست در تعرفه ثبت دامنه ، نام دامنه و پسوند مورد نظر خود را وارد نمایید چنانچه اعلام شود دامنه آزاد است در بیشتر مواقع به این معناست که دامنه قابل ثبت می باشد.

پس از انتخاب نام و پسوند دامنه و اطمینان از آزاد بودن آن، میتوانید  ثبت دامنه را انجام دهید. دامنه ها  مدت زمان معلوم ثبت می گردند و تا زمانی که شما آنرا  تمدید می نمایید دامین متعلق به شما بوده و فرد دیگری امکان ثبت و یا استفاده از آن را ندارد.