به زود وب خوش آمدید

افزونه های آمار و بازدید وردپرس

مدیر سایت مدیر سایت
۷ تیر ۱۳۹۹
۰
5469
افزونه های آمار و بازدید وردپرس
زمانیکه سایت را با وردپرس راه اندازی می شود، جهت معرفی آن به کاربران اینترنت می بایست مواردی را انجام داد. یکی از این راه‌ها، تبلیغ در سایت‌های معروف است که تعدادی از وبمستران و مدیران سایت‌ها این روش را انتخاب می‌کنند و گاهی هزینه زیادی هم متقبل می‌شوند. اما چقدر این تبلیغات در افزایش بازدید سایتشان تاثیر گذار بوده؟ آیا روش درستی انتخاب کرده‌اند؟ اینجاست که بررسی آمار بازدید سایت پررنگ تر می‌شود و این، یکی از هزاران کاربرد بررسی آمار بازدید در وردپرس است. در ادامه با ما همراه باشید.‌

افزونه Jetpack


Jetpack توسط Automattic (شرکتی که WordPress را ایجاد نموده و نگهداری می کند) ایجاد شده است و یک افزونه چند منظوره و بسیار کاربردی می باشد. این افزونه یک افزونه آماری نیست، اما دارای قابلیت های گزارش دهی زیادی است که می توان جهت جمع آوری آمار و تجزیه و تحلیل از آنها استفاده کرد.Jetpack دارای یک نسخه رایگان و یک نسخه که شامل هزینه است،می باشد، که در نسخه رایگان آن نیز قابلیت های فراوانی ارائه می شود.

موردی که با Jetpack باید در نظر گرفت این است که، اگر فقط در نظر است از ویژگی های آماری این افزونه آمارگیر استفاده شود و سایر ویژگی های آن برای شما کاربردی نداشته باشد، این افزونه به عنوان یک افزونه آماری بیش از حد سنگین می باشد، زیرا دارای قابلیت های فراوان دیگری می باشد.که در این صورت می توانید از سایر افزونه های معرفی شده در ادامه استفاده نمایید.

افزونه WP Statistics

افزونه wp statistics یا آمار بازدید در وردپرس، آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد و امکانات کاربردی زیادی که دارد، آن را جزو بهترین افزونه‌های آمارگیر وردپرس جای داده است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از ۴۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته و امتیاز بالایی را از آن خود کرده است. افزونه نماهای کلی و جزئی برای انواع داده ها شامل نسخه مرورگرها، آمار کشورهای بازدیدکنندگان، جستجوها، کلمات جستجو و بازدید کنندگان دارد. اگر شما نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتر بر روی داده های خود با ابزارهای دیگری دارید، می توانید آن را به صورت XML، CSV یا TSV استخراج نمایید.

افزونه (Google Analytics Dashboard for WP (GADWP

برای همه طرفداران گوگل آنالیستیک که معتقدند سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل دیگر ضعیفتر از گوگل آنالیستیک هستند، چند افزونه وردپرس برای استفاده وجود دارد. یکی از آنها Google Analytics Dashboard for WP (GADWP) است. با استفاده از این افزونه می توان داده هایی به صورت real-time در خصوص تعداد بازدید کنندگان، کلمات کلیدی، دانلودها، لینک های وابسته و غیره دریافت کرد. علاوه بر Google Analytics، می توان از Google Tag Manager نیز برای ردیابی ترافیک استفاده کرد. این افزونه برای استفاده شخصی و تجاری رایگان می باشد.

افزونه Visitors Traffic Real Time Statistics

اگر چه Visitors Traffic Real Time Statisticsمانند WP Statistics محبوب نیست، اما این افزونه بسیار کاربردی می باشد. این افزونه دارای نسخه رایگان و نسخه پولی می باشد و طبیعتا نسخه پولی ویژگی ها و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهد. به طور مثال، ردیابی صفحات (یعنی اینکه کدام صفحات بیشتر بازدید می شوند) تنها در نسخه پولی قابل انجام می باشد. نسخه رایگان اجازه می دهد تا کاربران نسخه های مرورگر را ردیابی کنند و آمار کشورها، تعداد بازدیدها ، ارجاع ها، جستجوها، کلمات جستجو و بازدید کنندگان را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

افزونه StatCounter – Free Real Time Visitor Stats

شمارنده ها یک راه محبوب برای نشان دادن آمار هستند، و اگر شما علاقه مند به داشتن یک شمارنده برای سایت وردپرسی خود هستید، می توانید از StatCounter – Free Real Time Visitor Stats استفاده نمایید. این افزونه دارای نسخه رایگان و نسخه پولی می باشد. نسخه رایگان آن ویژگی های محبوبی مانند آمار سایت را ارائه می دهد که این آمار در دو بخش آمار خلاصه و آمار تفصیلی ارائه می گردد، البته آمار تفصیلی آن تنها به ۵۰۰ بازدید محدود می باشد. با استفاده از این افزونه می توانید اطلاعات مربوط به بازدیدها، نمایش صفحات، ورود و خروج صفحات،کلمات کلیدی، مسیرهای بازدید کننده ها و غیره را دریافت کنید.

 

افزونه Google Analytics for WordPress by MonsterInsights

Google Analytics for WordPress by MonsterInsights یکی دیگر از افزونه های بسیار محبوب وردپرس است . افزونه دارای نسخه رایگان و پولی می باشد و با توجه به توسعه دهندگان آن، تمرکز اصلی بر سهولت نصب و استفاده است، بنابراین این افزونه خوبی برای کاربران غیر فنی می باشد. با این حال، این افزونه ویژگی های زیادی مانند ردیابی بازدیدها، دانلودها، لینک ها، تبلیغات، رویدادها و غیره را ارائه می دهد.

اجرای دو یا چند افزونه به طور همزمان برای سایت شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد و با این کار شما می توانید نتایج افزونه های مختلف را با هم مقایسه کنید.

ممکن است دیدن این که داده های مشابهی که توسط افزونه های مختلف گزارش شده است، به طرز چشمگیری متفاوت است کمی عجیب باشد، اما این تفاوت طبیعی است. دلیل این اختلاف این است که افزونه های مختلف از روش های مختلف برای اندازه گیری ترافیک، بازدیدها و غیره استفاده می کنند و این تفاوت در سنجش به ناچار منجر به تفاوت در نتایج می شود. به هر حال، حتی اگر نتایج خیلی دقیق نباشد، هر یک از این افزونه ها شما را در مورد مسیری که سایت شما در آن گرفته است (مثلا افزایش ترافیک یا کاهش آن) راهنمایی می کند و به شما در تصمیم گیری در مورد کاری که باید انجام دهید، کمک می کند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *