به زود وب خوش آمدید

تنظیمات کارت شبکه در ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۲ مرداد ۱۳۹۹
۰
10100
تنظیمات کارت شبکه در ویندوز
تنظیمات کارت شبکه در ویندوز : سیستم عامل ویندوز برای ارتباط در بستر شبکه نیاز به تنظیمات کارت شبکه دارد، این تنظیمات ممکن هست به صورت اتوماتیک به وسیله DHCP و یا ممکن هست به صورتی دستی انجام شود. در این راهنما نحوه انجام این تنظیمات آموزش داده شده است.

۱. ابتدا با فشردن کلید های win+R پنجره RUN را باز نمایید و سپس مانند تصویر زیر در قسمت مشخص شده عبارت “ncpa.cpl” را وارد و بر روی گزینه “OK” کلیک نمایید.

۲. سپس بر روی connection مورد نظر کلیک راست نمایید. (در تصویر زیر connection مورد نظر به نام “Ethernet”میباشد) و بر روی گزینه “properties” کلیک نمایید.

۳. سپس مانند تصویر زیر بر روی گزینه “(Internet Protocol Version 4 (TCP/IP” کلیک نمایید و سپس بر روی گزینه “Properties” (مانند تصویر زیر کلیک) نمایید.
۴. در صورتی که گزینه های “Obtain an IP address automatically” و “Obtain DNS server address automatically” را مانند تصویر زیر انتخاب نمایید تنظیمات کارت شبکه به صورت اتوماتیک توسط DHCP انجام میشود. سپس بر روی گزینه “OK” کلیک نمایید.

۵. در صورتی که گزینه های “Use the following IP address” و “Use the following DNS server address” را مانند تصویر زیر انتخاب نمایید تنظیمات کارت شبکه را میبایست به صورت دستی اعمال نمایید. این تنظیمات به شرح زیر میباشد:


– “IP address”: در این قسمت IP address در نظر گرفته شده برای سیستم را وارد نمایید.

– “Subnet mask”: در این قسمت Subnet mask مورد نظر را وارد نمایید.

– “Default gateway”: در این قسمت Default gateway مورد نظر را وارد نمایید.

– “Preferred DNS server”: در این قسمت آدرس DNS server اصلی مورد نظر را وارد نمایید.

– “Alternate DNS server”: در این قسمت آدرس DNS server ثانویه مورد نظر را وارد نمایید.

سپس بر روی گزینه “OK” برای ذخیره تنظیمات کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *