به زود وب خوش آمدید

چرا به یک نام دامنه نیاز دارید

مدیر سایت مدیر سایت
۲۸ آبان ۱۳۹۹
۰
10188
چرا به یک نام دامنه نیاز دارید

چرا به یک نام دامنه نیاز دارید : در شبکه جهانی وب (World Wide Web) دامنه هویت منحصر به فرد شماست. دو شخص نمی توانند همزمان نام دامنه یکسانی داشته باشند. بنابراین هویت اینترنتی شما کاملاً منحصر به فرد است. اگر یک سایت تجاری در اینترنت دارید ، دامنه شما نام تجاری آنلاین شماست و به یک معنا می توانید از دامنه خود به عنوان کارت ویزیت آنلاین خود استفاده کنید.

با ثبت دامنه و خرید هاست، وب سایت خود و آدرس های ایمیل منحصر به خود را در تجارت خواهید داشت. بسیاری از افراد معمولاً اهمیت داشتن و سپس حفظ دامنه خود را تا زمانی که دامنه خود را از دست می دهند متوجه می شوند. به محض اینکه این اتفاق افتاد، آنها به زودی متوجه می شوند که تمام هویت آنلاین خود را از دست داده اند.

دامنه چگونه کار می کند؟

 

برای درک اینکه چرا به نام دامنه نیاز دارید ابتدا باید بدانید که دامنه چگونه کار می کند.

دامنه یک ساختار آدرس دهی است که برای یافتن و شناسایی سیستم ها در اینترنت استفاده می شود. سیستم ها از IP استفاده می کنند که مجموعه ای از اعداد است که برای شناسایی یکدیگر در اینترنت استفاده می شود. با این حال ، بسیاری از افراد به خاطر سپردن آدرس های IP مشکل دارند. به همین دلیل دامنه ها به گونه ای ساخته شده اند که به جای استفاده از آدرس IP ، می توان از نامها و عبارات که به راحتی به خاطر سپرده می شوند برای شناسایی در اینترنت استفاده کرد.

به عنوان مثال ، دامنه zoodweb.com شرکت زود وب را مشخص می کند. هنگامی که یک کاربر دامنه zoodweb.com را در مرورگر خود تایپ می کند یا نامه ای را به آدرس zoodweb.com ارسال می کند ، DNS نام دامنه را به شماره های IP ترجمه می کند. سپس این موارد توسط اینترنت برای اتصال کاربر به وب سایت zoodweb.com استفاده می شوند.

چه چیزی را باید به عنوان نام دامنه استفاده کنم؟

می توانید از یک کلمه یا عبارت به عنوان نام دامنه استفاده کنید. وقتی به نام دامنه فکر می کنید ، به کلمات یا عبارات جذاب توجه کنید که به راحتی به خاطر سپرده می شوند و بازدید بیشتری را برای سایت شما به ارمغان می آورند. سعی کنید از یک نام دامنه مربوط به وب سایت خود استفاده کنید. اگر وب سایت شما یک سایت تجاری است ، بهتر است از نام شرکت ها به عنوان نام دامنه استفاده کنید یا اگر سایت شما یک سایت شخصی است سعی کنید یک نام دامنه را که مربوط به موضوع وب سایت شما است انتخاب نمائید.

همچنین سعی کنید نام دامنه خود را تا حد ممکن کوتاه باشد. هرچه نام دامنه کوتاه تر باشد ،به خاطر سپردن آن به راحتی خواهد بود.

 

چگونه می توانم دامنه ای را ثبت کنم؟

دو روش اصلی برای ثبت دامنه وجود دارد. می توانید نام دامنه خود را شخصا از رجیسترار خرید کنید یا می توانید از طریق شرکت های هاستیگ دامنه برای خود ثبت کنید.جهت مشاهده هزینه و تعرفه ثبت دامنه به شرکت زود وب مراجعه نمائید.

برای ثبت دامنه خود باید یک رجیسترار انتخاب کنید. رجیسترار یک شرکت ثبت دامنه معتبر از زیر مجموعه ICANN است. امروزه صدها رجیسترار در اینترنت وجود دارد. بازار به طور گسترده ای در حال رقابت است. این بدان معنی است که شما می توانید دامنه ها را با هزینه کم به صورت سالانه خریداری کنید.

 

Whois Privacy

آیا تاکنون تماس تلفنی ، ایمیل یا نامه الکترونیکی به صورت ناخواسته دریافت کرده اید؟ هنگام ثبت دامنه ، اطلاعات تماس شما (آدرس ، تلفن و ایمیل) وارد می شود که WHOIS Record نامیده می شود. نمایش اطلاعات به طور پیش فرض عمومی است اگر ثبت نام خود را private نکنید. طی چند سال گذشته ، شرکت ها اطلاعات تماس WHOIS را برای ارسال ایمیل ، تماس های تلفنی جمع آوری کرده اند. ما توصیه می کنم دامنه خود را به صورت private در آورید. کمی بیشتر هزینه می شود (در بعضی از رجیسترار ها این امکان با پرداخت هزینه فعال می شود) ، اما در طول سال ها متوجه می شوید که ارزش انجام آن را دارد.

چرا باید دامنه خود را ثبت کنم؟

اگر نام دامنه خود را از دست دهید می توانید تمام هویت آنلاین خود را از دست دهید.

از آنجا که فقط یک سال یا بیشتر می توانید دامنه را ثبت کنید ، باید مطمئن شوید که قبل از تاریخ انقضا آن را تمدید کرده اید. پس از انقضا دامنه ،شما دیگر مالک آن نام دامنه نخواهید بود. سپس Registrar شما صاحب آن خواهد شد و می تواند دامنه شما را به بالاترین پیشنهاد قیمت بفروشد.
برای اینکه نام دامنه خود را از دست ندهید باید حداقل دو هفته قبل از انقضا دامنه خود را تمدید کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما به درستی ثبت شده است. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما در قسمتهای registrant, administrative و billing نمایش داده شود. از همه مهمتر مطمئن شوید که آدرسهای ایمیل که در WHOIS دامنه قرار داده اید فعال هستند،چرا که زمانی که اطلاعاتی درباره دامنه خود مانند تمدید ، تغییر قیمت و غیره دریافت می کنید؟ یک ایمیل به آن آدرس ایمیل ارسال می گردد. اگر نمی توانید ایمیل دریافت کنید، در معرض خطر عدم دریافت اطلاعیه های مهم درباره دامنه خود قرار می گیرید، که ممکن است منجر به از بین رفتن دامنه شما شود.
مردم اغلب اهمیت داشتن دامنه خاص خود را برای وب سایت های خود از دست می دهند. دامنه نشان دهنده شما ، شرکت شما و حضور آنلاین شماست.اگر دامنه خود را ندارید ، نمی توانید هویت آنلاین و وب سایت خود را در شبکه جهانی وب ارتقا دهید.

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *