به زود وب خوش آمدید

چرا بکاپ گیری از سرور ضروری است؟

مدیر سایت مدیر سایت
۲۱ تیر ۱۳۹۹
۰
13424
چرا بکاپ گیری از سرور ضروری است؟
کلمه بکاپ اصطلاحا به معنی “پشتیبان” می باشد. پروسه بکاپ گیری نیز تهیه کپی از اطلاعات می باشد.سیستم پشتیبان گیری از سرور برای هر شرکت ، برای ارتقاء هر برنامه ضروری است. نسخه های بکاپ برای بازگرداندن اطلاعات هنگام آسیب دیدن و یا مفقود شده اطلاعات اصلی به کار می روند، روند بکاپ گیری منظم برای تهیه نسخه پشتیبان از سرور می بایست مانند مسواک زدن دندان های شما باشد. تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از دو روش مختلف ،با استفاده از نرم افزار خودکار انجام می شود و روش دوم تهیه پشتیبان به صورت دستی است.شرکت زود توسط نرم افزارهای بکاپ گیری خودکار به صورت هفتگی برای کلیه سرویسهای خود این پروسه را انجام می دهد.

می بایست اطمینان حاصل کنید که سیستم تهیه نسخه پشتیبان به طور صحیح و منظم انجام می شود. اگر فکر می کنید یا معتقدید که تهیه نسخه پشتیبان لازم نیست ، به نکات زیر توجه کنید که توضیح می دهد چرا که همیشه باید یک بکاپ از سرور خود داشته باشید:

  • داده های سرور می تواند شامل داده های کاربران دیگر باشد ، به عنوان مثال ، اگر چندین مشتری برای مشتریان خود میزبانی می کنید ، یا وب سایت رسانه های اجتماعی بزرگی دارید که حاوی اطلاعات حساسی از کاربران در آن است. چنین کاربران یا مشتریانی کاملاً به امنیت و ایمنی اطلاعات حساس شما متکی هستند. با این حال، اگر آنها را از نسخه پشتیبان از داده های خود آگاه کرده اید ، فقط در صورت فراموش کردن برنامه پشتیبان گیری ، باید از داده های سرور نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • تهیه نسخه پشتیبان کمی پرهزینه است: شرکت زود وب این هزینه را تقبل و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد.علاوه بر این، در صورت داشتن سرور و یا سرور مجازی شما مجبور به پرداخت سرویس بکاپ از شرکت می باشید تا به صورت جداگانه از کل سرور بکاپ تهیه کند . برای چنین مواردی از بین رفتن داده ها ، برنامه های میزبانی پشتیبان خارج از کشور و یا در سرور و یا هارد جداگانه واقعاً مقرون به صرفه است که ممکن است تجارت شما را از دست دادن دائمی داده نجات دهد.
  • اگر کمی راه حل پشتیبان گیری از سرور را جستجو کنید ، صدها نرم افزار پشتیبان خوب برای Linux و همچنین Windows دریافت خواهید کرد. بسیاری از آنها رایگان و آسان برای استفاده هستند. اکثرکنترل پنل میزبان دارای یک ابزار پشتیبان داخلی باشد که می تواند برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های مهم شما استفاده شود.انواع نرم افزار بکاپ گیری از سرور (Backup Software):

Veeam Backup & Replication
symantec Backup Exec
Acronis backup

  • گرچه ارائه دهنده میزبانی وب شما می گوید که سرورهای اختصاصی آنها کاملاً ایمن هستند ، اما شما باید برای چنین مواردی آماده باشید. زیرا ، شما هرگز نمی دانید که چه چیزی و چه زمانی اتفاق خواهد افتاد. بهتر است برای مواجهه با چنین موضوعاتی آمادگی لازم را داشته باشیم.
  • آماده سازی نسخه پشتیبان تهیه شده نیز به شما در آسانتر کردن انتقال داده کمک می کند. اگر قصد دارید داده های خود را از قدیمی به یک سرور جدید در همان مکان منتقل کنید اما روی یک سرور دیگر ، تهیه نسخه پشتیبان از وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.
از نکات فوق باید بدانید که چرا پشتیبان گیری از سرور اختصاصی شما ضروری است و مهمترین کار برای تجارت شماست.شرکت زود وب مفتخر است سرویس بکاپ گیری را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است،لازم به ذکر است در صورتی نیاز به راه اندازی سرویس بکاپ گیری در سرور اختصاصی و یا سیستم داخلی شرکت را دارید می توانید با مشاوران خود در زود وب و در واحد فروش با شماره ۹۱۰۹۰۰۹۸-۰۲۱ تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *