به زود وب خوش آمدید

دامنه با پسوند xyz

مدیر سایت مدیر سایت
۳۰ مرداد ۱۳۹۹
۰
7254
دامنه با پسوند xyz

دامنه با پسوند xyz : دامنه xyz. یکی از دامنه های سطح بالا (TLD)است.این دامنه در حال حاضر در سطح عمومی (gTLD) توسط ICANN ارائه شده است.از تاریخ ۲ جولای سال ۲۰۱۴ به صورت عمومی در اختیار مردم قرار گرفته است.در حال حاضر می‌ توانید با استفاده از XYZ.COM و CentralNic اقدام به ثبت این دامنه کنید.


دامنه xyz. بر خلاف بسیاری از پسوندهای رایج دامنه مخفف عبارت خاصی نیست و ثبت آن برای عموم آزاد است.از آنجایی که xyz سه حرف آخر حروف الفبای انگلیسی می‌باشد، گوگل تصمیم گرفت با شرکت xyz در خصوص ثبت دامنه abc.xyz مذاکره کند. در نهایت در نوامبر ۲۰۱۵ گوگل موفق به خرید این دامنه شد و همین مورد باعث رشد باورنکردنی آمار ثبت و خرید دامنه‌ های xyz شد.با توجه به اینکه این پسوند سه حرف آخر الفبای انگلیسی به پایان می‌رسد، به خاطر سپردن آن راحتتر است همچنین امکان انتخاب نام‌ های مناسب با کسب و کار را در اختیار افراد قرار می‌ دهد، در نتیجه در کسب و کار تجاری نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود و باعث افزایش رقابت در فضای آنلاین خواهد شد.

 

در صورتی که تمایل به داشتن دامنه یا با این پسوند زیبا دارید می توانید همین حالا برای ثبت دامنه از طریق زود وب و اینجا اقدام بفرمایید.

قوانین ثبت دامنه‌های xyz.

  • نام دامنه باید حداقل ۳ کارکتر و حداکثر ۶۳ کارکتر باشد.
  • نام دامنه می تواند شامل حروف کوچک انگلیسی (a-z)، اعداد انگلیسی و خط تیره (اصطلاحا dash یا hyphen : “-“) باشد.
  • حرف اول و آخر نام دامنه نمی تواند خط تیره (Hyphen) داشته باشد.
  • استفاده از سایر کارکترها در نام دامنه غیر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *