به زود وب خوش آمدید

دامنه با پسوند WS

مدیر سایت مدیر سایت
۲۷ مرداد ۱۳۹۹
۰
7243
دامنه با پسوند WS

دامنه با پسوند WS : ws. دامنه سطح کشوری می باشد و کد کشور اینترنتی (ccTLD) برای ساموآ است.کدهای دو حرفی که مشخص‌ کننده کشوری‌ خاص یا منطقه‌ ای‌ خاص هستند با نام ccTLD یا Country Code Top Level Domains شناخته‌ می‌شوند. این پسوند دامنه توسط SamoaNIC ، برای وزارت امور خارجه دولت ساموآ اداره می شود.

دامنه ws. مخفف اختصاری “Western Samoa” به معنی “ساموآ غربی” است ، که در دهه ۱۹۷۰ هنگامی که کد های کشور دو حرف استاندارد شد ، نام رسمی آن کشور بود. اگرچه برای ثبت دامنه های second-level محدودیتی جغرافیایی وجود ندارد ، .org.ws ، .gov.ws و .edu.ws.

قبل از ۱۴ مارس ۲۰۰۸ ، دامنه های ws مجاز به انتقال از یک رجیسترار به رجیسترار دیگر نبود.
این دامنه اغلب به عنوان مخفف کلمه‌ی WebSite یا World Site معرفی می‌شود و ثبت دامنه با این پسوند برای وب‌سایت‌های عمومی در سطح جهان مرسوم و شناخته شده است و همان کاربرد دامنه‌های COM را دارد که شما را واقعاً به هیچ نقطه‌ای از جهان محدود نمی‌کند.
در سال ۲۰۱۶ ، ws به عنوان اولین ثبت نام دامنه به ارائه دامنه ایموجی محبوبیت به دست آورد.از سال ۲۰۱۸ ، تقریباً ۲۵،۰۰۰ دامنه ایموجی در ws ثبت شده اند.دامنه های ایموجی به طور مثال به شکل ذیل می باشد.
www.😉.tld

 

در صورتی که تمایل به داشتن دامنه یا با این پسوند زیبا دارید می توانید همین حالا برای ثبت دامنه از طریق زود وب  و اینجا اقدام بفرمایید.

قوانین ثبت دامنه‌های WS.

  • نام دامنه‌ها می‌توانند ۴ تا ۶۳ کاراکتر داشته باشند.
  • دامنه‌ی WS ضمانت برگشت پول ندارد. در صورتی که بلافاصله پس از ثبت دامنه پشیمان شوید و دامنه‌تان را حذف کنید هزینه به شما برگشت داده نخواهد شد.
  • ثبت دامنه های ۳کاراکتری و کم‌تر تنها با پرداخت هزینه‌های زیاد (به طور مثال ۵۰۰ دلار برای دامنه‌ی ۳کاراکتری) امکان پذیر است.
  • دامنه‌ی WS از تمام کاراکترهای بین‌المللی در نام دامنه پشتیبانی می‌کند.
  • پس از انقضای دامنه تا ۴۰ روز مالک پیشین می‌تواند برای تمدید دامنه‌اش اقدام کند. پس از آن دامنه برای ثبت عموم آزاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *