به زود وب خوش آمدید

ثبت دامنه us

مدیر سایت مدیر سایت
۱۹ شهریور ۱۳۹۹
۰
6864
ثبت دامنه us

ثبت دامنه us : دامنه us. یک سطح کشوری می باشد و کد کشور اینترنتی (ccTLD) برای کشور آمریکا است که در سال ۱۹۸۵ معرفی شد و در حال حاضر توسط شرکت NeuStar مدیریت و کنترل می‌گردد. این دامنه در اختیار کشور و اشخاص آمریکایی است و سازمان‌ها ، شرکت‌ها و … واقع در این کشور از آن استفاده می‌نمایند.. این دامنه به دلیل تبعیت از قوانینی خاص که توسط شرکت neuStar تصویب می‌گردد ، دارای شرایط خاصی برای ثبت دارد.

سال ۲۰۰۲ تنها امکان ثبت دامنه‌های سطح سوم یا بالاتر US برای متقاضیان وجود داشت. بعد از سال ۲۰۰۲ ثبت دامنه‌های سطح دوم US برای شهروندان و ساکنین کشور آمریکا و شرکت‌های آمریکایی یا شرکت‌هایی که در آمریکا حضور قانونی دارند ممکن شد.
هر کدام از ایالت‌های امریکا برای خود یک دامنه‌ی سطح دوم دو حرفی دارند (به طور مثال پسوند ak.us مربوط به آلاسکا آمریکا می باشد)،‌ اما استفاده از این دامنه‌ها به علت استفاده از دامنه‌ی GOV برای وب‌سایت‌های دولتی آمریکا هرگز رواج پیدا نکرده است.

 

در صورتی که تمایل به داشتن دامنه یا با این پسوند زیبا دارید می توانید همین حالا برای ثبت دامنه از طریق زود وب و اینجا اقدام بفرمایید.

 

شرایط ثبت دامنه us :

۱- Category :

این مورد دسته پیوند فرد ثبت کننده دامنه را با کشور امریکا معین می کند و از موارد زیر می تواند انتخاب شود:
Category 1: (1) : شهروند یا ساکن آمریکا باشد.
Category 1: (2) : شخص حقیقی که اقامت دائمی در آمریکا داشته باشد.
Category 2: (1) :  : شرکت یا سازمانی که در یکی از پنجاه ایالات متحده، ناحیه کلمبیا و یا هر یک از ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده و اداره گردد.

Category 3: (1) : شرکت یا سازمان خارجی که به طور منظم در ایالات متحده آمریکا به فعالیت های قانونی مانند فروش کالا، خدمات و یا دیگر فعالیت های تجاری یا غیر تجاری می پردازد.
Category 3: (2) : شرکت یا سازمانی که دارای دفتر و یا امکاناتی در آمریکا باشد.

۲- Home Country For Category:

لازم است کشور مورد نظر وارد شود. این کشور با توجه به مورد یک مشخص می شود. دقت کنید که با توجه به تحریم ایران، نام ایران و کشورهای تحریم شده توسط امریکا را نمی توانید وارد کنید.

۳- Purpose of Domain:

می بایست حتما هدف خود از ثبت این دامنه را مشخص کنید.

  • استفاده تجاری (Business use for profit)
  • استفاده غیر تجاری (Non-profit business)
  • باشگاه (Club)
  • انجمن (Association)
  • سازمان مذهبی (Religious Organization)
  • استفاده شخصی (Personal Use)
  • اهداف آموزشی (Educational purposes)
  • اهداف دولتی(Government purposes)

پیشنهاد ما به شما در بخش Category انتخاب گزینه های C11 یا C12 (شهروند یا ساکن آمریکا) می باشد و در بخش Purpose of Domain گزینه Personal use (استفاده شخصی می باشد).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *