به زود وب خوش آمدید

دامنه با پسوند tel

مدیر سایت مدیر سایت
۱۵ تیر ۱۳۹۹
۰
5878
دامنه با پسوند tel
دامنه‌ی tel. از دامنه‌های سطح بالای (TLD) نظارت شده است.همچنین یک سرویس میزبانی رایگان و اختیاری را ارائه می دهد که به افراد و مشاغل یکسان امکان می دهد بدون نیاز به ایجاد ، میزبانی و مدیریت یک وب سایت ، کلیه اطلاعات تماس و رسانه های خود را بطور مستقیم در DNS ذخیره و مدیریت کنند.

هر دامنه‌ی tel. به عنوان یک OpenID عمل می‌کند و بسیاری از کلاینت‌های VoIP می‌توانند مستقیماً به یک دامنه‌ی tel آدرس‌دهی کنند. OpenID شناسه‌ای است که به می‌تواند برای ورود به سایت‌هایی که از استاندارد OpenID پشتیبانی می‌کنند به جای نام کاربری و رمز عبور به کار رود. به عبارتی اگر سایتی امکان لاگین از طریق OpenID داشته باشد (که تعداد این گونه سایت‌ها رو به افزایش است) شما می‌توانید به جای ایجاد و به خاطر سپردن شناسه و رمز عبور مختص آن سایت از نام دامنه‌ی tel خود استفاده کنید و به سایت لاگین کنید.

برای ایجاد و ویرایش اطلاعات در دامنه‌ تان باید از کنترل پنلی وب‌سایتی که Telnic برای هر شرکت ثبت کننده ایجاد کرده استفاده کرد،جهت ورود اینجا کلیک نمائید. این کنترل پنل با هاستیگ معمولی تفاوت دارد و نمی‌توان روی آن فایلی آپلود کرد. تنها کاربرد آن ارایه‌ی اطلاعات مربوط به کاربراست که در رکوردهای DNS دامنه‌ ذخیره می‌گردد. گاهی گفته می‌شود دامنه‌ی tel مانند یک کارت ویزیت عمل می‌کند که شما را معرفی می‌کند و اطلاعات تماس‌تان را ارایه می‌دهد.همچنین می‌توانید از کلاینت‌های مجانی که روی انواع گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند،  Outlook، کلاینت‌های VoIP و بسیاری از کلاینت‌های دیگر برای انتشار اطلاعات مورد نظر روی دامنه‌های tel استفاده کرد.

  • پس از ورود به پنل دو قسمت وجود دارد قسمت اول “Dashboard” می باشد که صفحه اصلی برای ثبت و یا ویرایش اطلاعات تماس شما می باشد در این قسمت شما می توانید اطلاعاتی از قبیل ثبت Logo، اطلاعات شرکت، تصویر، اطلاعات تماس و اطلاعات صفحات وب و صفحات اجتماعی و فایل Pdf و غیره را قرار دهید.
  • در قسمت “Design” می توانید صفحه خود را بصورت اختصاصی تغییر دهید در این قسمت می توانید تغییرات صفحه اصلی تصویر پس زمینه و رنگ آن و تغییرات آیکون ها و غیره را انجام دهید.

از آن‌جایی که روی دامنه‌های tel نمی‌توان وب‌سایت ایجاد کرد نیم سرورهای خاصی برای این دامنه‌ها باید استفاده شوند و امکان تغییر آن‌ها وجود ندارد. این نیم سرورها را در زمان ثبت دامنه شرکت ثبت کننده از طرف Telnic برای دامنه‌تان تعیین می‌کند.

باید پس از ثبت دامنه به کنترل پنل دامنه لاگین کرده و حداقل یک مورد روش تماس در دست‌رس عموم در آن ثبت کرد. این ابزار تماس می‌تواند یک شماره تلفن، یک آدرس ایمیل، یک شناسه‌ی پیام‌رسانی فوری (آیدی چت)، یا یک لینک وب باشد. اگر تا ۳۰ روز این کار را انجام نشود Telnic یک لینک وب به همان دامنه‌ی tel را در بخش اطلاعات تماس کاربر ایجاد خواهد کرد. در نتیجه دامنه تنها به خودش اشاره خواهد کرد!

امکان ایجاد چایلد نیم سرورها (Child Name Server) برای دامنه‌های tel وجود ندارد. در نتیجه نمی‌توانید نیم سروری مانند ns1.zoodweb.tel ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *