به زود وب خوش آمدید

ping چیست؟

مدیر سایت مدیر سایت
۲۱ مرداد ۱۳۹۹
۰
9947
ping چیست؟

ping چیست؟ : پینگ یک برنامه اینترنتی اساسی است که به کاربر اجازه می دهد تا بررسی کند که یک آدرس IP خاص وجود دارد و می تواند درخواست ها را بپذیرد.همچنین ping سیگنالی است که میزبان ارسال کرده و درخواست پاسخ می دهد. این دو هدف اصلی را شامل می شود:
۱) برای بررسی فعال و یا همان UP بودن سرور میزبان
۲) برای سنجش مدت زمان پاسخ.
درخواست پینگ را می توان با استفاده از دستور پینگ ، که دستور استاندارد در اکثر رابط های خط فرمان است ، اجرا کرد. چندین سرویس شبکه یک ویژگی پینگ را فراهم می کنند که به شما امکان می دهد با وارد کردن آدرس IP یا نام دامنه ، سرور را پینگ کنید. بیشتر برنامه های پینگ چندین پینگ ارسال می کنند و در آخر نرخ متوسط ​​و متوسط ​​پینگ را ارائه می دهند.

برای انجام یک دستور پینگ از یک رابط خط فرمان(command line) ، به سادگی “ping” را وارد کنید و به دنبال آن آدرس IP یا نام دامنه میزبان مورد نظر برای پینگ (به عنوان مثال ، ping 123.123.123.123) را وارد کنید.

ping خود شامل یک بسته منفرد (اغلب ۳۲ یا ۵۶ بایت) است که حاوی یک درخواست “echo” است. میزبان در صورت موجود بودن ، با یک بسته واحد پاسخ می دهد. زمان پینگ که با میلی ثانیه اندازه گیری می شود ، مدت زمانی است که برای رسیدن بسته به میزبان و برای بازگشت پاسخ به فرستنده است.


زمان پاسخگویی پینگ بسیار مهم است زیرا آنها به درخواست های ارسال شده از طریق اینترنت اضافه می کنند. به عنوان مثال ، هنگام مراجعه به یک صفحه وب ، زمان پینگ به زمانی که یک سرور برای انتقال HTML و منابع مرتبط به رایانه شما نیاز دارد ، اضافه می شود. پینگ به ویژه در بازی های آنلاین مهم است ، جایی که وقایع در زمان واقعی اتفاق می افتند.
در حالی که سرعت اتصال به اینترنت می تواند روی پینگ تأثیر بگذارد ، زمان پاسخگویی پینگ اغلب به طور مستقیم با فاصله فیزیکی بین سیستم های منبع و مقصد در ارتباط است. بنابراین ، یک ارتباط سریع بین نیویورک و توکیو احتمالاً پینگ طولانی تری نسبت به اتصال بین نیویورک و فیلادلفیا خواهد داشت. تراکم شبکه ممکن است پینگ ها را کند کند ، به همین دلیل اغلب  برای عیب یابی از ping استفاده می شود.

زمان پاسخ مناسب Ping ؟

۱.  ۳۰ms> – پینگ عالی؛ ایده آل برای بازی های آنلاین

۲. ۳۰ تا ۵۰ ms – پینگ متوسط؛ هنوز هم برای بازی های آنلاین خوب است

۳. ۵۰ تا ۱۰۰ ms – زمان پینگ کمی آهسته؛ در هنگام مرور صفحات وب چندان قابل توجه نیست ، اما می تواند بازی های آنلاین را تحت تأثیر قرار دهد

۴. ۱۰۰ ms تا ۵۰۰ ms – پینگ آهسته؛ تأثیر حداقل بر مرورگر وب ، اما بار قابل توجهی در بازی های آنلاین ایجاد خواهد کرد

۵. ۵۰۰ms< – پینگ نیم ثانیه یا بیشتر به طرز چشمگیری تمام درخواستها را به تاخیر می اندازد. معمولاً زمانی اتفاق می افتد که مبدا و مقصد در نقاط مختلف جهان باشد

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *