به زود وب خوش آمدید

Link Juice چیست؟

مدیر سایت مدیر سایت
۸ مهر ۱۳۹۹
۰
6717
Link Juice چیست؟

Link Juice چیست؟ : Link juice اصطلاحی است که در دنیای سئو به معنای ارزش یا ارزش ویژه ای است که از یک صفحه یا سایت به صفحه دیگر منتقل می شود. این مقدار از طریق پیوندها یا همان لینکها منتقل می شود. موتورهای جستجو پیوندهایی را به عنوان رأی سایر وب سایت ها می دانند که صفحه شما ارزشمند است و ارزش تبلیغ دارد.

روش های زیادی برای دریافت لینک از وب با تلاش مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد. تلاش مستقیم به استراتژی های ایجاد پیوند ، مانند اشتراک اسناد ، ارسال مهمان ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، انتشار نشریات مطبوعاتی و موارد دیگر اشاره دارد. تلاش غیرمستقیم از طریق ارائه محتوای عالی در سایت شما حاصل می شود که باعث می شود خوانندگان آن را در وب به اشتراک بگذارند و صفحات را به طور طبیعی پیوند دهند. ارزش پیوندی که از این سایت ها به سایت شما منتقل می شود ، اعتبار و ارزشی که در نتیجه این روش ها به سایت منتقل می شود link juice است که نتایج مثبتی در سئو به دنبال دارد.

Link juice چگونه کار می کند؟

فرض کنید سایت های A و B دارید اگر سایر فاکتورهای رتبه بندی ثابت باشند و سایت A دارای یک پیوند باشد در حالیکه سایت B هیچ پیوندی ندارد ، سایت A به دلیل داشتن پیوندی که از سایت خارجی مرتبط با آن دریافت می کند ، در نتایج جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت . اگر سایت B نیز یک لینک بدست آورد چه اتفاقی می افتد؟ این به مقدار Link juice هر پیوند بستگی دارد. به نمودار زیر نگاه کنید. سایت A پیوندها را از چهار سایت دریافت می کند در حالی که B پیوندها را از دو سایت دریافت می کند. همه سایت های لینک دهنده Link juice را از سایت های دیگر نیز دریافت می کنند. از آنجا که A پیوندها را از سایتهای بیشتری دریافت می کند ، Link juice بیشتری به A منتقل می شود و در نتیجه ، A در نتایج جستجو بالاتر از B قرار می گیرد. توجه: این نتایج فرض می کنند سایت های پیوند دهنده به A و B از اقتدار مشابهی برخوردار هستند.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که Link juice عبور داده شده در هر دو جهت اتفاق می افتد. بنابراین ، اکنون اجازه دهید بگوییم که سایت های لینک دهنده به سایت A نیز به سایت های دیگر نیز پیوند دارند (با فلشهای خاکستری در نمودار زیر نشان داده شده است) ، در حالی که سایت های پیوند دهنده به سایت B منحصراً به B. پیوند دارند. در این حالت ، درصد Link juice که B دریافت می کند بالاتر از درصد محل Link juice پیوند A است. این باعث افزایش شانس سایت B در رتبه بندی بالاتر از سایت A می شود.

چگونه link juice صفحات را افزایش دهیم؟

شما قبلاً می توانستید از پیوندهای nofollow برای جلوگیری از از بین رفتن Link juice از طریق پیوندهای خروجی استفاده کنید. این فرآیند به PageRank معروف بود. این کار برای دستکاری نحوه انتقال Link juice از صفحه بود.در نمودار اول ، خواهید دید که با پیوندهای dofollow (پیوندهایی که دنبال نمی شوند) انتقال Link juice به طور مساوی به تمام پیوندهای خروجی از یک وب سایت توزیع می شود.

PageRank زمانی امکان پذیر بود که یک وب مستر ویژگی nofollow را به یکی از پیوندهای خروجی اضافه کند ، به این معنی که link juice به صفحه ای که دنبال نمی شود منتقل نمی شود بلکه به سایر پیوندها توزیع می شود. این در نمودار زیر نشان داده شده است.

 

این دیگر امکان پذیر نیست. در نمودار بعدی مشاهده می کنید که سایت link juice خود را به طور مساوی به هر سه سایت توزیع می کند ، تفاوت در این است که لینک nofollowed آن را دریافت نمی کند.

حتی لینک nofollow خروجی در صفحات سایت شما می تواند اثر منفی داشته باشد. اما لینکدهی به صفحات داخلی بسیار مهم است و باید follow انجام شود. این کار در گردش جریان آب ( link juice ) در تمام دامنه سایت و افزایش page rank تمام صفحات تاثیر دارد.

از این سایت ها Link juice منتقل می شود :

 • صفحاتی که دارای محتوای مرتبط با سایت شما هستند.
 • صفحه هایی که دارای PageRank بالا هستند.
 • صفحه هایی که پیوندهای خروجی نسبتاً کمی دارند.
 • صفحاتی که حاوی محتوای با کیفیت هستند.
 • صفحه هایی که در SERP زیاد به نظر می رسند.
 • صفحه هایی که دارای محتوای تولید شده توسط کاربر هستند.
 • صفحاتی که در بین مخاطبان شبکه های اجتماعی محبوب هستند ، یعنی اغلب در رسانه های اجتماعی ذکر می شوند.

از چه صفحاتی link juice منتقل نمی شود؟

 • صفحه هایی که پیوند به سایت شما را دنبال نکرده اند.
 • صفحاتی با محتوای بی ربط.
 • صفحاتی که پیوندهای زیادی دارند. به عنوان مثال ، پیوندهای تبلیغاتی یا پیوندهای سایت.
 • صفحاتی که در جستجو فهرست نمی شوند.
 • پیوندهای پولی
 • پیوندهایی که در یک طرح تبادل لینک بدست آمده اند. (این جایی است که شما در ازای دریافت پیوند به سایت خود به سایت شخصی پیوند می دهید ، که اساساً تأثیر را لغو می کند.)
 • پیوندهایی از سایت های غیرقابل استفاده و بدون محتوا.

چگونه link juice صفحات را افزایش دهیم؟

پیوند داخلی

مانند اکثر عناصر SEO درون صفحه ای ، پیوند داخلی با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما شروع می شود (اگر به کمک نیاز دارید ، ابزارهای رایگان زیادی در این قسمت وجود دارد). لیستی از چند کلمه کلیدی را که می خواهید برای صفحه خود هدف قرار دهید بیاورید. صفحاتی را در سایت خود پیدا کنید که دارای آن کلمات کلیدی با استفاده از سایت هستند.
چند ابزار وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

SEO Review Tools : این یک ابزار قوی است که دامنه و صفحه را برای یک URL پیدا می کند. همچنین تعداد پیوندهای خارجی اشاره شده به صفحه را به شما نشان می دهد. از ابزار Link Checker برای یافتن URL ، متن لنگر( anchor text) و اطلاعات مربوط به مجوز برای پیوندهای خارجی خود استفاده کنید.

Small SEO Toolsابزاری رایگان که امتیاز دامنه و صفحه URL های ارسالی از ۱۰۰ را به دست می آورد.

Open Site Explorer : این یک ابزار رایگان توسط SEOmoz است. برای صفحه خود می توانید Mozain Domain Authority ، Page Authority و پیوندهای ورودی را دریافت کنید.

وقتی لیست کلمات کلیدی مورد نظر و صفحات دارای ارزش  را جمع آوری کردید، زمان آن است که link juice را تخلیه کنید. پیوندها را به صفحه مورد نظر خود با استفاده از کلمات کلیدی به عنوان لنگر متن قرار دهید. مراقب باشید از پیوند دادن کلمات کلیدی خود با موارد منطبق دقیق خودداری کنید زیرا از نظر موتور جستجو ممکن است هرزنامه در نظر بگیرد.
در انتها ، شما باید پیوندهای خروجی غیرضروری را از صفحات خود حذف کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم ، مقدار ارزشی که یک صفحه می تواند بگذرد به طور مساوی بین تعداد کل پیوندهای یک صفحه تقسیم می شود. برای جلوگیری از link juice می توانید از برچسب rel = “nofollow” استفاده کنید ، اما نمی توانید از آن برای افزایش میزان ارزش دیگر پیوندها در صفحه استفاده کنید.

کاهش تعداد لینک های خروجی
ارزش و اعتبار یک صفحه می تواند از طریق لینک های خروجی منتقل شود. لذا به منظور جلوگیری از کاهش Link juice ، می بایست تعداد لینک خروجی صفحه را کاهش دهید. البته در برخی مواقع لازم است که شما یک لینک به وب سایت دیگری نیز بدهید که می توانید از تگ nofollow استفاده کنید.

دریافت بک لینک قوی
دریافت بک لینک باید کاملا طبیعی انجام شود. به جای خرید بک لینک سعی کنید مطالب کاربردی منتشر کنید تا کاربران پس از مطالعه ، آن را به اشتراک بگذارند. پس با لینک سازی داخلی که در آن مطلب انجام داده اید تعدادی لینک ورودی دریافت می کنید. خود شما نیز برای دریافت بک لینک قوی می توایند مطالب را در صفحات اجتماعی مثل لینکدین منتشر کنید. یکی دیگر از روش های دریافت لینک قوی ، انتشار رپورتاژ آگهی است که از دید موتورهای جستجو یک روش خوب و طبیعی به شمار می رود.

 

در شرکت زود وب با خرید سرویس هاست لینوکسهاست ویندوزهاست وردپرس و هاست پایتون می توانید SEO سایت خود را تضمین کنید.همچنین می توانید از خدمات طراحی و SEO نیز بهره مند شوید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *