به زود وب خوش آمدید

حالت ناشناس Incognito چیست؟

مدیر سایت مدیر سایت
۱۳ شهریور ۱۳۹۹
۰
5686
حالت ناشناس Incognito چیست؟

حالت ناشناس Incognito چیست؟ : در تمامی مرورگرها تمام فعالیت‌های آنلاین هر آنچه که جستجو کرده اید، چه صفحاتی را بازدید کرده اید، چه ویدئوهایی را تماشا کرده اید، چه خریدهای آنلاینی را داشته اید ، جلسایت ویدویی خصوصی شما و غیره را به خاطر می‌سپارند، اما در حالت ناشناس، مرورگرها نمی‌توانند هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره کنند و می توان در حالت ناشناس در مرورگر به فعالیت خود بدون نگرانی ادامه دهید.
حالت ناشناس برای وضعیتی است که در نظر دارید یک سری از موارد امنیتی شما پنهان باقی بماند. در ادامه چند نکته در  این حالت را مطرح خواهیم کرد.

حالت ناشناس تنها اطلاعات شخصی شما را حفظ می‌کند و آثار داخلی شما را پاکسازی می‌کند و آدرس‌‌ IP و دیگر اطلاعات قابل ردیابی باقی خواهند ماند.
در این میان کسانی قادربه دیدن فعالیت‌های آنلاین شما خواهند بود:

• ارائه دهنده سرویس شما یا همان ISP؛
• کارفرما یا رئیس شما ( اگر به کامپیوتر شما متصل شود)؛
• وبسایت‌هایی که شما از آن‌ها بازدید کرده اید؛
• اگر هر نرم افزار جاسوسی بر روی سیستم شما وجود داشته باشد، می‌تواند به طور کامل از فعالیت‌های شما مطلع شود. بنابراین با احتیاط به فعالیت‌های آنلاین خود ادامه دهید.
• نقض امنیتی در مرورگری که استفاده می کنید که باعث می گردد اطلاعات شما به بیرون درز پیدا کند.
• حالت ناشناس به هیچ وجه از اطلاعات شما در برابر سرقت‌های متعدد سایبری کمکی نمی‌کند، البته این حالت نسبت به حالت پیش فرض بهتر است اما به طور مثال: با استفاده از حالت ناشناس، هیچ تضمینی برای بانکداری‌های امن آنلاین، خریدهای آنلاین و غیره وجود نخواهد داشت. در صورتی که مایلید تا خریدهای آنلاین امن داشته باشید می بایست از راهکارهای امنیتی استفاده کنید.
• حالت ناشناس مرورگرها به طور کامل از ردیابی تبلیغ کنندگان آنلاین جلوگیری نمی‌کند.

 

نحوه فعال سازی در مرورگرها :

  • مرورگر chrome
    پس از باز کردن مرورگر خود از منوی سمت راست و کلیک روی گزینه ای به نام “New Incognito Windows” یک صفحه در حالت ناشناس برای شما باز خواهد شد.با استفاده از میانبرهای Ctrl+Shift+N می‌توان یک پنجره جدید در حالت incognito باز نمود و با حالت ناشناس کروم در اینترنت به جستجو پرداخت.
  • مرورگر Firefox
    پس از باز کردن مرورگر خود از منوی سمت راست و کلیک روی گزینه ای به نام “New Private Window” یک صفحه در حالت ناشناس برای شما باز خواهد شد.با استفاده از میانبرهای Ctrl+Shift+P می‌توان یک پنجره جدید در حالت incognito باز نمود و با حالت ناشناس کروم در اینترنت به جستجو پرداخت.
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *