به زود وب خوش آمدید

HTTPS چیست؟

مدیر سایت مدیر سایت
۳ آذر ۱۳۹۹
۰
8559
HTTPS چیست؟

HTTPS چیست؟ : HTTPS مخفف پروتکل انتقال ابرمتن امن است و نسخه رمزگذاری شده HTTP است. برای برقراری ارتباط ایمن از طریق اینترنت یا شبکه استفاده می شود. پروتکل ارتباطی با استفاده از Transport Layer Security (TLS) یا سابقاً Secure Sockets Layer (SSL) رمزگذاری می شود.

HTTP و HTTPS: اهمیت آنها برای WWW

HTTP یا پروتکل انتقال متن فرعی ، ستون فقرات کل شبکه جهانی وب است. این پروتکل است که برای پردازش ، ارائه و تحویل صفحات وب از سمت سرور به مرورگر مشتری استفاده می شود. HTTP وسیله ای است که بیشتر وب از طریق آن نمایش داده می شود.

HTTP و HTTPS از طریق آنچه درخواست نامیده می شود کار می کنند. این درخواست ها هنگامی که کاربر با وب سایت ارتباط برقرار می کند ، توسط مرورگر کاربر ایجاد می شود. این یک عنصر مهم در ارائه صفحه است و بدون آن ، شما از شبکه جهانی وب (world wide web) به عنوان معنای امروز استفاده نمی کنید.

نحوه عملکرد: بیایید بگوییم کسی در جستجوی “نحوه انجام انتقال وب سایت” است. درخواست به سرور ارسال می شود ، سپس درخواست دیگری را با نتایج جستجو ارسال می کند. این نتایج در SERP (search engine results page) که هنگام تکمیل جستجو مشاهده می کنید ، نمایش داده می شود.

همه اینها به شکلی میلی ثانیه صورت می گیرد. اما ، این یک نمای کلی بسیار کلی از نحوه کار hypertext transfer protocol است.

HTTP چیست؟

HTTP مخفف hypertext transfer protocol است. این روش اصلی است که داده های صفحات وب از طریق آن به شبکه منتقل می شوند. صفحات وب بر روی سرورها ذخیره می شوند ، سپس با دسترسی کاربر به آنها ، در سیستم کاربر ارائه می شوند.

شبکه حاصل از این اتصالات ، world wide web را همانگونه که امروزه می شناسیم ایجاد می کند. بدون HTTP ، شبکه جهانی (WWW) همانطور که می دانیم وجود نخواهد داشت.

یک مسئله مهم در مورد اتصال HTTP وجود دارد – داده هایی که از طریق اتصال HTTP منتقل می شوند رمزگذاری نشده اند ، بنابراین خطر سرقت اطلاعات توسط مهاجمان شخص ثالث را دارید. هرگونه اطلاعاتی که از طریق این شبکه از طریق این شبکه منتقل می شود خصوصی نیست ، بنابراین اگر در صفحه HTTP هستید ، داده های کارت اعتباری و اطلاعات حساس نباید ارسال شوند.

HTTPS چیست؟

HTTPS مخفف hypertext transfer protocol secure است .

HTTPS چگونه کار می کند؟

برخلاف HTTPS ، HTTP از یک گواهینامه ایمن از فروشنده شخص ثالث برای ایمن سازی اتصال و تأیید قانونی بودن سایت استفاده می کند. این گواهی امن به عنوان یک گواهینامه SSL (یا “cert”) شناخته می شود.

SSL مخفف “secure sockets layer” است. این همان چیزی است که ارتباط امن و رمزگذاری شده ای را بین یک مرورگر و یک سرور ایجاد می کند ، که از لایه ارتباطی بین این دو محافظت می کند.

این گواهی با سطح حفاظتی را که در زمان خرید گواهی SSL برای شما تعیین شده رمزگذاری می کند.

یک گواهی SSL یک لایه امنیتی اضافی برای داده های حساس فراهم می کند که مهاجمان شخص ثالث به آن دسترسی نخواهند داشت. این امنیت اضافی می تواند در هنگام اجرای وب سایت های تجارت الکترونیکی بسیار مهم باشد.

به طور مثال:

  • وقتی می خواهید از انتقال داده های کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس (مانند آدرس واقعی و هویت فیزیکی کسی) اطمینان حاصل کنید.
  • هنگامی که یک وب سایتی را مدیریت می کنید که به اطلاعات واقعی کسی متکی است ، در این صورت می خواهید از HTTPS برای محافظت در برابر حملات مخرب به داده های کاربر استفاده کنید.

با توجه به هزینه کمی که دارد HTTPS دارای مزایای بسیاری است. به یاد داشته باشید، اگر گواهی وجود ندارد ، شخص ثالث می تواند اتصال را برای دسترسی به داده های حساس اسکن کند.

HTTPS چیست؟

TLS چیست؟ نحوه کاربرد از آن برای HTTPS

TLS مخفف transport layer security است. این به رمزگذاری HTTPS کمک می کند و می تواند برای ایمن سازی ایمیل و سایر پروتکل ها استفاده شود. از تکنیک های رمزنگاری استفاده می کند که اطمینان حاصل می کند که در زمان ارسال داده ها موردی دستکاری نشده باشد ، ارتباطات با شخص واقعی ارتباطات برقرار شده و از مشاهده داده های خصوصی جلوگیری می کند.

همه چیز با TLS handshake شروع می شود ، فرایندی که یک جلسه ارتباطی را شروع می کند و از رمزگذاری TLS استفاده می کند. اینجاست که احراز هویت صورت می گیرد و کلیدهای جلسه ایجاد می شوند. کلیدهای جلسه کاملاً جدید هنگام برقراری ارتباط دو دستگاه از دو کلید مختلف که با هم کار می کنند تولید می شوند. نتیجه این ارتباط عمیق تر ، رمزگذاری شده بیشتر است.

HTTPS چیست؟

HTTP در مقابل HTTPS – HTTPS به کاربران شما اعتماد ایجاد می کند

یک مزیت بزرگ مخفی HTTPS این است که به اعتماد سازی کاربران شما کمک می کند. اگر یک سایت تجارت الکترونیکی اداره می کنید که داده های کارت اعتباری را می پذیرد ، این واقعیت که یک قفل بر روی سایت شما در مرورگر ظاهر می شود ، به کاربران شما اطمینان می دهد که سایت شما می تواند معاملات کارت اعتباری را مدیریت کند ، بدون اینکه اطلاعاتی به چشمان کنجکاو برسد.

این به کاربران کمک خواهد کرد که بیش از سایت ناامن به سایت شما اعتماد کنند و مرورگرها به کاربران در مورد “safe نبودن” سایت ها هشدار می دهند.

با HTTPS ، داده های کارت اعتباری ، گذرواژه ها ، داده های کاربر خصوصی و داده های شخصی همه با یک لایه امنیتی با سطح قدرت صنعتی رمزگذاری می شوند. این امنیت همان چیزی است که سایت شما را قادر می سازد همچنان در برابر دیگران در جایگاه خود رقابت کند.

به غیر از محافظت از اطلاعات کاربر در برابر چشم کنجکاو ، https: // به محافظت از اعتبار شما کمک می کند. اگر مرتباً در سایت خود نقض امنیت داشته باشید و داده های کاربر در معرض دید قرار گیرد ، افراد تمایلی به استفاده از آن نخواهند داشت. این می تواند اعتبار آنلاین شما را فراتر از حد ضرر برساند و در طولانی مدت برای شما هزینه دارد.

مشکلات SEO در زمان انتقال از HTTP به HTTPS

تغییر از HTTP به HTTPS در سئو ، به ویژه از دیدگاه سئو ، فواید بسیاری دارد. با این حال ، تا زمانی که با روند کار آشنا نباشید ، می توانید ضرر بیشتری نسبت به فواید آن داشته باشید.

شما باید به Google در مورد انتقال اطلاع دهید. شما باید گواهی مناسب برای شرایط خود را انتخاب کنید ، Google Search Console را تنظیم کنید ، Google Analytics را تنظیم کنید ، پیوندهای داخلی را به روز کنید و URL های نسبی را به روز کنید. بیایید هر یک از اینها را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

Google را در مورد انتقال و اشتباهاتی که باید اجتناب کنید آگاه کنید.

این مرحله شامل تنظیم  Google Search Console است. پروفایل غیر ایمن GSC خود را غیرفعال نکنید. درعوض ، باید تمام پروفایل ها را فعال نگه دارید. پروفایل جدیدی برای نسخه HTTPS سایت خود تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که سایت به جمع آوری دیتا ادامه می دهد.

همچنین ، در Google Analytics ، باید مطمئن شوید که پر.فایل خود را روی secure تنظیم کرده اید. در غیر این صورت ، داده های صحیح را ردیابی نخواهید کرد.

فراموش نکنید که در صورت لزوم ، پارامترهای جمع آوری داده را در Google Tag Manager به روز کنید. علاوه بر این ، اگر از Bing Webmaster Tools استفاده می کنید ، به روزرسانی http: // به https: // در هنگام انتقال نیز ضروری است.

گواهی امنیتی مناسب را انتخاب کنید: گواهینامه های SSL و Wildcard

شما برای اهداف مختلفی گواهینامه SSL دارید. یکی برای یک دامنه ، دیگری برای دامنه های متعدد ، بدون ذکر گواهینامه های Wildcard.یک گواهی SSL برای یک دامنه یا یک زیر دامنه  صادر می شود. یک گواهی SSL برای چندین دامنه به شما امکان می دهد نام دامنه اصلی و حداکثر ۹۹ SAN یا نام جایگزین موضوع را ایمن کنید.

wildcard به شما امکان می دهد URL وب سایت اولیه و همه زیر دامنه های نامحدود مرتبط با آن را ایمن کنید. این یعنی چی؟ این به این معنی است که اگر domain.maindomain.com را تنظیم کنید و با گواهی wildcard ایجاد شود ، به طور خودکار ایمن است.

واضح است که گواهی wildcard در اینجا برنده است. اما ، به عنوان یک گواهینامه قوی با ویژگی های مختلف ، هزینه بیشتری دارد ، بنابراین شما باید هزینه اضافی تجارت را بسنجید و آن را با ویژگی هایی که به دست می آورید مقایسه کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه URLها به درستی در کل وب سایت به روز شده اند

برخی از افراد هستند که توصیه می کنند فقط از URL های نسبی برای منابع خود استفاده کنند. با فرض اینکه در مدیریت نیازهای مداوم وب سایت خود مهارت دارید ، نیازی به انجام این مرحله ندارید. شما فقط باید مطمئن شوید که تمام محتوای موجود در سایت توسط پروتکل مناسب ضمیمه شده است. و نقشه سایت XML خود را فراموش نکنید!

به شرطی که آنها را در سایت به روز کنید مهم نیست که از URL های نسبی(relative) استفاده می کنید یا مطلق(absolute) ،در صورت تمایل می توانید به URL های نسبی بروید ، اما اگر سایت شما بر روی URL های مطلق ساخته شده است ، اگر سایت شما اجازه آن را داد ، از گزینه find-and -ishte (جایگزین) با پایگاه داده خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند تمام موارد موجود محتوای مخلوط را حذف کنید.

از جستجوی سایت جدید با HTTPS در Google جلوگیری نکنید

شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر از طریق robots.txt شما قابل خزش هستند. مگر اینکه مشکل خاصی داشته باشید ، مانند پوشه ای که واقعاً نباید ایندکس شود ، بنابراین منطقی است که به Google اجازه دهید همه موارد موجود در سایت ، حتی پرونده های CSS و JS را جستجو کند. اگر سایت شما ارائه فایل های CSS و JS را مجاز نباشد ، می توانید با مشکل روبرو شوید.

به طور مثال اگر یک عنصر مهم CSS یا JS در صفحه رندر نکنید ، می توانید از درک کل متن صفحه توسط Google جلوگیری کنید ، که این یک بخش مهم در دستیابی به رتبه های بالاتر است. همچنین ، در حدود ۹۹٪ موارد ، هیچ دلیلی برای اجازه دادن به پرونده های CSS یا JSS به این روش وجود ندارد.

HTTPS چیست؟

در هنگام انتقال http به https همه چیز را دوباره بررسی کنید

نظارت منظم و مداوم بر روی سایت برای دستیابی به موفقیت در انتقال وب سایت به https: // بسیار مهم است. کنسول جستجوی گوگل ، Google Analytics را بررسی کنید و سایر نرم افزارهای گزارشگری را که استفاده می کنید دوباره بررسی کنید. اگر http: // را به https: // آپدیت نکرده اید ، باید این کار را در اسرع وقت انجام دهید. به این ترتیب ، دیگر با موضوعاتی روبرو نخواهید شد که بتواند به سئو سایت شما آسیب جدی برساند.

HTTP: // در مقابل HTTPS: // – کدام یک واقعا بهترین است؟

اگر در سئو مهارت کافی ندارید ، فهمیدن جزئیات پیچیده مربوط به انتخاب پروتکل امن یا ناامن کاری دشوار است. در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است به شما در تصمیم گیری کمک کند:

آیا شما فروشگاه تجارت الکترونیکی هستید که با اطلاعات حساس کارت اعتباری و داده های شخصی سرو کار دارد؟ امنیت وب سایت خود با HTTPS بهترین شرط شماست. این امر به گسترش حسن نیت و اعتماد به مشتریان آنلاین شما کمک خواهد کرد و اطمینان حاصل کنید که اشتباه نمی کنید در حملات وب بسیار باز باشید. اعتبار آنلاین شما نیز موقعیت مثبت تری خواهد داشت.

اگر شما یک فروشگاه تجارت الکترونیکی نیستید ، اما با افرادی که اطلاعات خود را ارسال می کنند (به عنوان مثال ، از طریق یک سایت Lead Gen) سروکار دارید؟ باید از HTTPS استفاده کنید.  این انتخاب کمک می کند تا لایه دیگری از اعتماد به شرکت شما اضافه شود.

آیا باید از گزینه رایگان Let’s Encrypt استفاده کنید؟ خوب ، این بستگی دارد. آیا تازه کار خود را شروع کرده اید و بودجه آن را ندارید؟ پس ، این گزینه خوبی است. اما اگر شرکتی هستید درآمد بالایی کسب می کند ، استفاده از گزینه گران تری مانند GeoTrust یا Comodo بهتر خواهد بود. وقتی اجرا به خوبی پیش می رود هر دو کار یکسانی را انجام می دهند.

اینکه آیا shttp: // یا ماندن در http: // را انتخاب کنید ، به خود شما بستگی دارد. اما ، وقتی نوبت به ایجاد یک وب امن تر می رسد ، رفتن به https: // یک گزینه عالی برای استفاده از آن است.

 

در سرویس هاست لینوکس و هاست وردپرس در شرکت زود وب SSL به صورت رایگان ارائه می گردد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *