به زود وب خوش آمدید

ثبت دامنه com

مدیر سایت مدیر سایت
۱۰ شهریور ۱۳۹۹
۰
6624
ثبت دامنه com

ثبت دامنه com : این دامنه یکی از معروفترین پسوندها در سطح بالا (TLD) می باشد و مخفف کلمه commercial می باشد.در تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۸۵  تصمیم گرفته شد از نام دامین در اینترنت استفاده شود. پسوند com با هدف انتخاب برای وبسایت های تجاری یا commercial انتخاب شد اما بطور بسیار شگفت انگیزتری وارد دنیای دیجیتال شد.در حال حاضر هر شخص حقیقی یا حقوقی در سطح جهان حق ثبت و استفاده از آن را داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از دامنه پرطرفدارو رایج استفاده می‌گردد. مدیریت این دامنه در حال حاضر با شرکت Verisign بوده و تمامی قوانین مربوط به ثبت این دامنه را این شرکت وضع می‌نماید.
اکثریت ترجیح می دهند نام های معنادار برای دامین خود انتخاب کنند و نزدیک به ۵۰% از دامنه های com ثبت شده به این صورت هستند و از یک یا دو کلمه انگلیسی با معنی تشکیل شده اند. تعداد دامنه های ۲ کلمه ای یا بیشتر در سال گذشته بیش از ۱۱ میلیون دامنه بوده است. ۱۳% از دامنه های ثبت شده com در هر روز ۵ یا ۶ کاراکتری هستند و بیش از ۷۳% آنها خالی از اعداد می باشند و فقط از حروف تشکیل شده اند.
توجه داشته باشید که ۹۹% از کمپانی ها و وبسایت های موفق و معروف دامنه com خود را مالک هستند. اگر شما هم به فکر راه اندازی وبسایت جدید خود هستید حتما یک دامنه com مناسب برند و سلیقه شما وجود دارد.

 

در صورتی که تمایل به داشتن دامنه یا با این پسوند زیبا دارید می توانید همین حالا برای ثبت دامنه از طریق زود وب و اینجا اقدام بفرمایید.

 

نکات مهم در ثبت دامنه com :

نام دامنه را نمی توانید در زمان های دلخواه بخواهید آن را تغییر دهید . تغییر نام دامنه بعد از مدتها فعالیت اینترنتی و کسب رتبه در نتایج موتورهای جستجو برای سایت موجب از دست رفتن رتبه های سایت و متضرر شدن شما خواهد شد.

  • نام دامنه باید مرتبط با کسب و کار موضوع فعالیت باشد.
  • نام دامنه باید کوتاه ، دارای تلفظ آسان و امکان به حافظه سپاری راحت داشته باشد.
  • تا حد امکان دامنه باید دارای کلمه کلیدی مرتبط با نوع فعالیت شما باشد.
  • دامنه نباید مشابه دامنه برندهای معروف ، شرکت های ثبت شده و … باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *