به زود وب خوش آمدید

آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP هاست ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۲۹ دی ۱۳۹۹
۰
10678
آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP هاست ویندوز

آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP هاست ویندوز: Web analytic جهت اندازه گیری و تجزیه و تحلیل داده ها برای اطلاع از درک رفتار کاربران در صفحات وب است.
برنامه های که برای آمار بازدیدکنندگان استفاده می شوند: تجزیه و تحلیل فعالیت و رفتار بازدیدکنندگان را در یک وب سایت اندازه گیری می کنند ، به عنوان مثال: چه تعداد کاربر بازدید می کنند ، چه مدت روی سایت می مانند ، چه تعداد صفحه بازدید می کنند ، کدام صفحات را بازدید می کنند و آیا آنها از طریق بک لینک وارد می شوند یا خیر.

چرا تجزیه و تحلیل وب مهم است!

یک مثل قدیمی وجود دارد که هر کاری که ارزش انجام شدن را دارد ارزش آن را دارد که خوب انجام شود.
فعال کردن و استفاده از آمار سایت، اطلاعات و داده هایی را ارائه می دهد که می تواند برای ایجاد تجربه کاربری بهتر برای بازدید کنندگان وب سایت مورد استفاده قرار گیرد.
درک رفتار مشتری نیز کلیدی در بهینه سازی وب سایت برای معیارهای اصلی تبدیل می شود.به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل دامنه،محبوب ترین صفحات وب سایت و محبوب ترین مسیرهای خرید را به شما نشان می دهد.

 

در کنترل پنل SolidCP گزینه ای به نام Web Statistic دارد که جهت بررسی آمار سایت بسیار مفید می باشد،در صورتی که در شرکت زود وب از سرویس هاست ویندوز و یا نمایندگی هاست ویندوز استفاده نمائید،به این ویژگی دسترسی خواهید داشت.

مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP

۱. پس از ورود به کنترل پنل هاست ویندوز از قسمت “System” گزینه “Advanced Web Statistics” را انتخاب نمائید.

مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP هاست ویندوز

۲. جهت فعال سازی آمار سایت می بایست در ابتدا سایت مورد نظر را ایجاد نمائید،جهت این امر بر روی گزینه “Add Statistics Site” کلیک کنید.در صورتی که Subdomain نیز داشته باشید می توانید جداگانه بر روی آن نیز آمار سایت را فعال نمائید.

فعال کردن آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP

۳. از قسمت “Web Site” می بایست دامنه مورد نظر که در نظر آمار سایت آن را مشاهده کنید انتخاب و در انتها بر روی گزینه “Add Site” کلیک نمائید.

مشاهده آمار و گزارش میزان مصرف در هاست ویندوز

۴. حال می بایست سطح دسترسی به فایل های سایت را جهت مشاهده آمار سایت تنظیم کنید،جهت این امر می بایست به صفحه اول کنترل پنل برگردید و گزینه “File Manager” را انتخاب نمائید.

مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت در SolidCP

۵. روبروی دامنه مورد نظر یک آیکون شبیه قفل وجود دارد،می بایست جهت تنظیمات پرمیشن بر روی آن کلیک نمائید.

آمار سایت در SolidCP

۶. حال روبروی نام دامنه مورد نظر خود دو گزینه “Read/Write” را فعال و سپس حتما گزینه “Replace permissions on all child objects” را نیز می بایست فعال نمائید.در انتها بر روی گزینه “Set Permissions” کلیک کنید.

فعال کردن آمار سایت در هاست ویندوز

۷. حال جهت دیدن آمار سایت،مجدد وارد صفحه اصلی کنترل پنل هاست شده و گزینه ” Advanced Web Statistics” را انتخاب و در صفحه ای که برایتان باز می شود بر روی “View Statistics” جهت باز شدن آمار سایت کلیک نمائید.

مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت در کنترل پنل SolidCP

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *