به زود وب خوش آمدید

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

مدیر سایت مدیر سایت
۲۱ آبان ۱۳۹۹
۰
8029
نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP : XAMPP نقش بسزایی در توسعه دهندگان وب دارد و یکی از محبوب ترین stack هایی است که توسعه دهندگان از آن برای ساخت و آزمایش وب سایت های لوکال استفاده می کنند. آنچه باعث محبوبیت آن در بین توسعه دهندگان می شود این است که حتی اگر مشکلی در کد وجود داشته باشد ، تاثیری بر بستر وب به صورت آنلاین ندارد.

کار بر روی localhost در واقع یک تمرین خوب برای تقویت مهارت های توسعه وب شما است و همچنین در بین توسعه دهندگان وردپرس رایج است. با این حال ، بیشتر کاربران می پرسند چگونه نسخه PHP را در XAMPP تغییر دهیم؟” یا “چگونه نسخه PHP را در XAMPP به روز کنیم؟”

در این آموزش ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ساده نسخه PHP خود را در XAMPP به روز کنید. با این حال ، قبل از شروع فرآیند باید بدانید که چرا مهم است نسخه PHP را در XAMPP به روز کنید و چه زمان مناسب برای تغییر نسخه PHP است.

دلایل بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

الزامات نسخه PHP اغلب با مشخصات پروژه ای که روی آن کار می کنید متفاوت است. گاهی اوقات این کاربران هستند که نسخه PHP جدیدتری را می خواهند و می توانند شما را مجبور به بروزرسانی کنند. در اکثر موارد ، هر زمان که نسخه جدید PHP عرضه می شود ، کاربران و توسعه دهندگان برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی ، در به روزرسانی نسخه های فعلی خود وقت تلف نمی کنند.

PHP 7 مجموعه عملکردی پیشرفته را در مقایسه با PHP 5 ارائه می دهد و همه این دلایلی است که شما می بایست نسخه PHP خود را به محض راه اندازی به روز کنید. برای بررسی نسخه PHP ، این مسیر  http: //localhost/phpinfo.php را در مرورگر خود تایپ کنید و صفحه جدیدی با اطلاعات نسخه PHP ظاهر می شود.

بیایید بررسی کنیم که چرا PHP 7 بر PHP 5 برتر است.

۱. برای مبتدیان ، PHP 7 سریعتر از سایر نسخه های موجود است ، از جمله PHP 5. فرض کنید ، شما یک کد PHP در PHP 5 نوشته اید ، اگر همان کد را روی PHP 7 اجرا کنید ، یک پیشرفت قابل توجه در عملکرد مشاهده خواهید کرد.

۲. PHP 7 در مقایسه با سایر نسخه های قدیمی PHP سهولت در مدیریت خطا را فراهم می کند. اگر از PHP 5 استفاده می کنید ، می دانید که کنترل خطاها چقدر سخت است.

۳. PHP 7 از کلاس ناشناس پشتیبانی می کند ، این ویژگی در هیچ یک از نسخه های قدیمی PHP موجود نیست. کلاس ناشناس برای سرعت بخشیدن به زمان اجرا استفاده می شود که در سایر زبانهای OOP مانند JAVA ، C # و غیره معمول است.

۴. PHP 7 از فایل های ۶۴ بیتی (بزرگ) پشتیبانی می کند که می توانید با معماری سیستم عامل ۶۴ بیتی اجرا کنید. این ویژگی در PHP 5 نیز موجود نیست.

۵. PHP 7 همچنین شامل اعلامیه های دقیق و بسیاری از ویژگی های پیشرفته است.

زیبایی XAMPP در این واقعیت است که یک سرور توسعه است و نه یک سرور تولیدی. این بدان معنی است که شما می توانید با پیکربندی آن بازی کنید و تغییرات ساده ای مانند تغییر نسخه PHP آن را بدون تأثیر برنامه زنده خود انجام دهید.


توجه:  توصیه می کنیم قبل از اینکه نسخه PHP را در XAMPP ارتقا دهید ، از فایل های سایت یا فایل های پروژه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

جهت آشنایی با نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP راهنمای ذیل را مطلاعه نمائید.

۱. ابتدا باید اینجا را کلیک کرده تا آخرین نسخه PHP را دانلود کنید. مطمئن شوید که فایل Thread Safe Zip را بسته به نسخه ویندوز (x86 برای ۳۲ بیتی و x64 برای ۶۴ بیتی) دانلود کنید ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

۲. سپس، یک پوشه جدید در desktop ویندوز خود ایجاد کنید و نام آن را PHP بگذارید. سپس ، فایل Zip را در آن پوشه جدید (به عنوان مثال PHP)  باز یا همان extract کنید.

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

۳. در این مرحله، به مسیری که XAMPP در آن می باشد بروید و سپس پوشه php را انتخاب کنید و نام آن را با چیزی مانند php_5 تغییر دهید و سپس پوشه جدیدی که روی دسکتاپ ایجاد کرده بودید  را در پوشه XAMPP قرار کنید. در تصویر زیر می بینید که چگونه این کار را انجام شده است.

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

۴. مرحله بعدی ، پیکربندی سرور Apache است و برای این منظور ، باید صفحه کنترل XAMPP خود را باز کرده و سپس روی Apache Config> Apache (httpd-xampp.conf) کلیک کنید.

نحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

۵. سپس ، یک فایل httpd-xampp.config بر روی صفحه شما باز می شود. در مرحله بعد ، در تنظیمات PHP-Module ، کد قبلی را حذف و کد جدیدی که در ذیل به آن اشاره شده است را جایگزین نمائید. ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

کد قبلی :

LoadFile “D:/xampp/php/php5ts.dll”

LoadFile "D:/xampp/php/libpq.dll"

LoadModule php5_module “D:/xampp/php/php5apache2_4.dll”

 

کد جدید:

LoadFile "D:/xampp/php/php7ts.dll"

LoadFile "D:/xampp/php/libpq.dll"

LoadModule php7_module "D:/xampp/php/php7apache2_4.dll"

ِنحوه بروزرسانی نسخه PHP در XAMPP

۶. سپس ، فایل را ذخیره کرده و سرور XAMPP را مجدداً restart کنید.

اگر می خواهید سایت وردپرس شما بدون مشکل کار کند ، به روزرسانی نسخه PHP شما کاملاً ضروری است. در این مقاله چگونگی به روزرسانی نسخه PHP خود به صورت دستی توضیح داده شده است

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *