به زود وب خوش آمدید

عدم نمایش صحیح حجم در directadmin

مدیر سایت مدیر سایت
۳۰ شهریور ۱۳۹۹
۰
8517
عدم نمایش صحیح حجم در directadmin

عدم نمایش صحیح حجم در directadmin : در کنترل پنل دایرکت ادمین دربازه ی تعریف توسط cron اقدام به بروزرسانی اطلاعات فضای مصرف شده و پهنای باند کاربران می کند،متاسفانه در برخی موارد ممکن است به درستی عمل نکند و حجم یوزر به صورت “۰.۰۰” و یا کمتر از میزان نشان داده شده نمایش دهد.جهت رفع آن لطفا راهنمای ذیل را مطالعه نمائید.

جهت رفع عدم نمایش صحیح حجم در directadmin مراحل ذیل را طی نمائید.

۱. در ابتدا جهت اطمینان وارد کنترل پنل میزبانی همان یوزری که مورد عدم نمایش صحیح حجم را دارد وارد شده و گزینه summary /statistics را در کنترل پنل انتخاب نموده و سپس دکمه Update مقابل Total Disk Usage (MB) را انتخاب کنید.با این کار بروز شدن لحظه ای اتفاق می افتد.حال اگر با انجام آن همچنان حجم نشان داده شده با حجم فایل ها همخوانی نداشت مرحله دوم را انجام دهید.

 

۲. ممکن است فایل هایی با مالکیت سایت در مسیر های دیگری در سرور بجز /home/user وجود داشته باشند،در اینگونه موارد جهت یافتن مسیر هایی که فایل ها همان یوزر وجود دارند بصورت زیر اقدام نمائید:

  • در ابتدا فایل ذیل را باز نمائید.
nano /etc/passwd
  • یوزر مورد نظر را در این فایل جهت یافتن uid آن جستجو کنید.به طور مثال در نمونه زیر عدد ۶۱۵ بعنوان uid یوزر demozood می باشد. عدد ۶۱۵ نیز gid می باشد.
demozood:x:۶۱۵:۶۵۲::/home/demozood:/bin/false
  • در انتها دستور زیر را اجرا کنید: (لازم به ذکر است Uid ای که از مرحله قبل پیدا نموده اید را جایگزین ۶۱۵ کنید)
find / -type f -uid 615 -exec echo -n -e {}"\0" \; | du -hc --files0-from=- > t.txt
  • با اجرای دستور فوق جستجو در کلیه دایرکتوری های سرور انجام شده و مسیرهای مرتبط با همان یوزر در فایل t.txt در مسیری که دستور را اجرا کرده اید، ذخیره می گردد. اجرای این دستور ممکن است کمی زمان ببرد، پس از اتمام جستجو فایل t.txt را باز نموده و مسیرهایی که فایل ها در آن وجود دارند را بررسی و در صورت عدم نیاز آن ها را حذف نمائید.

۳. در صورت عدم رفع مشکل در مرحله قبلی، وارد مسیر ذیل شده و دستورات را به ترتیب اجرا نمائید.،بجای username در خط دوم نام کاربری اکانت مورد نظر را وارد کنید.

cd /usr/local/directadmin
echo "action=tally&value=username&type=user" >> data/task.queue
./dataskq d800

۴. در صورتی که همچنان مشکل از طریق مرحله قبل برطرف نگردید. دستورات زیر را اجرا کرده تا حجم تمام اکانت های سرور بروز شوند.

/repquota
/sbin/quotaoff -a; /sbin/quotacheck -avugm; /sbin/quotaon -a;
echo "action=tally&value=all" >> /usr/local/directadmin/data/task.queue

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *