به زود وب خوش آمدید

معرفی نرم افزارهای اتصال SSH

مدیر سایت مدیر سایت
۱ تیر ۱۳۹۹
۰
8306
معرفی نرم افزارهای اتصال SSH

SSh مخفف Secure shell یک پروتکل امن برای ایجاد ارتباط بین Client(سرویس گیرنده) و Server(سرویس دهنده) می باشد. SSH قبل از ارسال اطلاعات آنها را در سمت کاربر (بدون دخالت کاربر) رمزگذاری کرده و به سرویس گیرنده می فرستد.

مدیریت سرورهای لینوکسی به طور معمول از طریق SSH انجام می شود و کسانی که با ویندوز کار می کنند باید از نرم افزارهای کمکی استفاده کنند.

نرم افزار Putty

با استفاده از نرم افزار PuTTY میتوان از طریق سیستم عامل ویندوز به وسیله SSH به سرورهای لینوکس remote شده و از راه دور نسبت به کنترل و مدیریت آن اقدام نمائید.

۱. در ابتدا می بایست این نرم افزار را از این آدرس دریافت نمائید.

۲. پس از اجرای برنامه، صفحه مانند تصویر ذیل نمایش داده می شود. در قسمت “Host Name or IP address” و “Port” آدرس IP کامپیوتر مقصد و پورت مورد نظر را وارد نمائید. سپس در قسمت “Protocol گزینه “SSH” را انتخاب نموده و جهت باز شدن Connection روی “Open” کلیک نمائید.

لازم به ذکر است در Remote از راه دور با توجه به نوع تنظیمات کامپیوتر مقصد از Port Number های متفاوتی استفاده می گردد.

نرم افزار MobaXterm

MobaXterm قابلیت ها و کاربردهای زیادی دارد که برای برنامه نویسان ، طراحان وب ، مدیران سیستم  مناسب بوده که نیاز به مدیریت مشاغل از راه دور به روشی ساده دارند. MobaXterm توجه بسیاری از کاربران را به وسیله سرور داخلی X11 و رابط چند زبانه خود جلب کرده است که این امکانات اجرای همزمان چند کار را بر روی بیش از یک دستگاه از راه دور امکانپذیر می نماید.
ترمینال یکپارچه بسیار پیشرفته بوده و می تواند فرمان های Unix را از طریق اسکریپت Bash Shell اجرا کند. نمایش عکس های دیجیتال ، نوشتن متن یا کد ، اجرای فایل یا مقایسه دایرکتوری (Directory Comparison) ، برنامه MobaXterm دارای ابزارهایی برای انجام این دستورات و کارها است. این برنامه از SSH ، Telnet، RDP، VNC، FTP، SFTP، Rlogin، XDMCP و اتصالات سری پشتیبانی می کند.

۱. در ابتدا می بایست این نرم افزار را از این آدرس دریافت نمائید.

۲. پس از اجرای برنامه، صفحه مانند تصویر ذیل نمایش داده می شود. قسمت “session” را انتخاب نموده و سپس بر روی “saved session” راست کلیک نموده و گزینه “New session” را انتخاب کنید.

۳. در صفحه جدید که باز می شود گزینه “SSH” را انتخاب نمائید.در قسمت “Remote Host” می بایست IP سرور مورد نظر را وارد کرده و تیکت مربوط به ” specify username” را فعال نموده و نام کاربری را وارد نمائید به طور پیش فرض root می باشد.در قسمت “Port” نیز ورت SSH سرور را وارد نمائید و سپس بر روی OK کلیک نمائید.

نرم افزار Termius

این نرم افزار در حقیقت اپلیکشنی برای موبایل جهت ارتباط از راه دور به سرور لینوکسی می باشد.خوشبختانه با هر دو سیستم عامل اندروید و IOS سازگاری دارد.

۱. در ابتدا می بایست این نرم افزار را جهت نسخه ios و یا اندروید دریافت نمائید.

نرم افزار ZOC

با استفاده از این نرم افزار ZOC Terminal می توان به صورت راه دور از طریق SSH و یا Tunneling به سرور لینوکس به طور آسان دسترسی داشت.برخی ویژگی ها که می توان نام برد:شبیه سازی ترمینال،واسط کاربری آسان،پشتیبانی از پروتکل های SSH و telnet،پشتیبانی از IPv4 و IPv6،پشتیبانی از رنگ ANSI و کد PC scan،توایع انتقال فایل از پیش ساخته شده،بافرهای بزرگ و قابل توجه scroll back،حالت اتصال مستقیم سریع،توابع answer back،ویرایشگر Policy،کدهای کلید و رزولوشن صفحه نمایش قابل تعریف توسط کاربر

۱. در ابتدا می بایست این نرم افزار را از این آدرس دریافت نمائید.

۲. از منوی “File” گزینه “Quick connection” را انتخاب کرده و در صفحه باز شده در بخش “Connect to” آدرسIP سرو و در بخش “Port”پورت سرور مورد نظر را وارد نمائید.سپس در بخش “connection type” نیز “Secure Shell” را انتخاب کنیددر بخش “Username” و “Password” نام کاربری و رمزعبور ssh را وارد کنید.در انتها بر روی گزینه “connect” کلیک نمائید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *