به زود وب خوش آمدید

ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۱ دی ۱۳۹۹
۰
5733
ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین هاست لینوکس

ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین هاست لینوکس : Redirect دامنه URL قدیمی شما را به صفحه جدید هدایت می کند. وقتی کسی آن URL اصلی را تایپ کند یا کلیک کند ، به صفحه ای منتقل می شود که شما در آن تغییر مسیر را تنظیم کرده اید. این تضمین می کند بازدیدکنندگان صفحه خطای ۴۰۴ را نمی بینند و در عوض چیزی مرتبط با آنچه در ابتدا دنبال آن بودند پیدا می کنند.این باعث می شود که شما ارزش هر لینکی که به آن صفحه ساخته اید را از دست ندهید – که برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و همچنین تجربه کاربر که یکی از این لینک ها را کلیک کند ، مهم است.

دانستن چگونگی راه اندازی تغییر مسیر برای هر شخصی که وب سایتی را اداره می کند یک مهارت ارزشمند است. می توانید تغییر مسیرها را به صورت صفحه به صفحه یا در سطح دامنه انجام دهید.
در صورتی که از هاست لینوکس و یا نمایندگی هاست لینوکس زود وب استفاده نمائید دسترسی به کنترل پنل دایرکت ادمین و همچنین ریدایرکت دامنه خواهید داشت. لازم به ذکر است تمامی وب سرور های هاست لینوکس زود وب لایت اسپید می باشند و سرعت بسیار بالاتری را نسبت به وب سرور Apache برای سایت شما به ارمغان می آورد.

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین هاست لینوکس

۱. پس از ورود به دایرکت ادمین و هاست لینوکس، در ابتدا وارد قسمت “Account Manager” شده و سپس گزینه “Site Redirection”را انتخاب نمائید.در انتها جهت ایجاد ریدایرکت بر روی گزینه “Create Vew Redirect” کلیک کنید.

Redirect دامنه در دایرکت ادمین هاست لینوکس

۲. حال می بایست مواردی که در نظر دارید را در فیلد مناسب قرار داده و در نهایت بر روی “Create” کلیک نمائید.

  • Local URL Path : اگر مسیری  از وب سایت اصلی مدنظر دارید،به طور مثال https://zoodweb.com/blog می بایست blog/ را وارد کنید،اگر کل وب سایت مدنظر می باشد کافی است فقط / را وارد کنید.
  • Redirect Type : در اینج سه نوع redirect وجود دارد که هر کدام معنای خاص دارند:
    ۳۰۱ – Permanent : کد ۳۰۱ به این معنی است که یک صفحه به طور دائمی به آدرس جدیدی ریدایرکت شده است. هدایت ۳۰۱ به ویژه در شرایط زیر بسیار مفید است: شما سایت خود را به یک دامنه جدید منتقل کرده اید و می خواهید انتقال را تا حد ممکن یکپارچه کنید.۳۰۲ – Temporary : کد ۳۰۲ یک تغییر مسیر موقت است .کاربران و موتورهای جستجو را برای مدت زمان محدودی به صفحه مورد نظر هدایت می کند .بدین ترتیب صفحه قدیمی از نتایج موتورهای جستجو حذف نشده و ارزش آن انتقال داده نمی شود. در نتیجه شما می توانید بعد از رفع مشکلات پیش آمده به راحتی صفحه مورد نظر را به حالت قبل برگردانید. لازم به ذکر است که بهترین نوع ریدایرکت از نظر سئو redirect 301 است.

    ۳۰۳ – replaced : روش دیگر برای تغییر مسیر ۳۰۳ است که نشان می دهد سایت قبلی در دامنه یا تنظیمات وب “جایگزین” شده است. با استفاده
    از این ریدایرکت لینک مورد نظر را به یک صفحه جداگانه ارجاع می دهید. استفاده از این روش پیشنهاد نمی گردد.

  • Destination URL : مسیر مقصدی که در نظر دارید را می بایست قرار دهید.

آموزش redirect کردن در دایرکت ادمین

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *