به زود وب خوش آمدید

ارسال ایمیل گروهی در SolidCP هاست ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۱۷ دی ۱۳۹۹
۰
9985
ارسال ایمیل گروهی در SolidCP هاست ویندوز

ارسال ایمیل گروهی در SolidCP هاست ویندوز : mailing list مجموعه ای از نام ها و آدرس ها است که توسط یک فرد یا یک سازمان برای ارسال مطالب به چندین گیرنده استفاده می شود. بنابراین به مشترکان داخل لیست به عنوان “the mailing list” یا “the list” گفته می شود.پس از ایجاد یک میل لیست می توان به راحتی به اعضای آن گروهی که در لیست قرار دادیم میل گروهی ارسال کنیم،با استفاده از این روش بسیار در وقت صرفه جویی و مدیریت ایمیل ها نیز راحتتر خواهد بود.جهت دسترسی به mail list می بایست در ابتدا سرویس هاست ویندوز و یا نمایندگی هاست ویندوز تهیه کرد و سپس با استفاده از کنترل پنل SolidCP به آن دسترسی خواهیم داشت.

آموزش ارسال ایمیل گروهی در SolidCP و هاست ویندوز

۱. پس از ورود به کنترل پنل هاست ویندوز از قسمت “POP/IMAP Email” گزینه “Lists” را انتخاب نمائید.

ارسال ایمیل گروهی در SolidCP هاست ویندوز

۲. حال جهت ایجاد mail list در هاست ویندوز می بایست بر روی گزینه “Create Mailing List” کلیک نمائید.

ایجاد mailing list در SolidCP هاست ویندوز

۳. حال می بایست موارد نیز را در قسمت های مربوطه پر نمائید.

 • E-mail Address: در این قسمت آدرس ایمیلی که قصد دارید لیست گروه آدرس میلها در آن قرار بگیرد را در این قسمت وارد نمائید.به طور مثال:واحد پشتیبانی Support را که از قبل ایجاد کردیم در این قسمت قرار می دهیم.
 • List Description: در صورت نیاز به توضیحات می توان صرفا جهت اطلاع از محتوا و موضوع ارسال Email List مربوطه، یکسری توضیحات وارد کرد. لازم به ذکر است که متنی که قرار می دهید، نمایش داده نمی شوند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد.
 • List Moderator: می بایست آدرس ایمیلی را به عنوان مدیر که وظیفه آن این است که به اعضای گروه موردنظر، ارسال ایمیل به صورت گروهی داشته باشد را انتخاب نمائید.
 • List Password: جهت امنیت بیشتر می توان برای میل لیست پسورد قرار دهید.با فعال نمودن این گزینه، مدیر نیز می بایست هنگام ارسال، کلمه عبور مورد نظر را وارد کند. این ویژگی از سوء استفاده های احتمالی هکرها جلوگیری می کند. به طور مثال چنانچه کلمه عبور مورد نظر ۸۵۴۶۹۵ باشد، می بایست هنگام ارسال ایمیل به mailing list، در قسمت Subject ابتدا موضوع ایمیل را وارد نموده و سپس در داخل [: کلمه عبور تعیین شده :] قرار دهید. به طور مثال Subject : موضوع ایمیل [:۸۵۴۶۹۵:]

  توجه: اگر داخل [] پسورد را قرار ندهید، برای اعضای گروه کلمه عبور مورد نظر نمایش داده می شود.
 • Who Can Post: این قسمت شامل سه گزینه می باشد.که پس از انتخاب گزینه مورد نظر می بایست تیک گزینه “Enabled” را جهت فعال شدن انتخاب کنید.
  – Anyone : با انتخاب این گزینه هر یک از اعضای لیست حتی اگر شامل مشترکین داخل لیست هم نباشد به کلیه دیگر آدرس میلهای تعریف شده امکان ارسال ایمیل را دارد. پیشنهاد می کنیم ارسال ایمیل را به اشخاص محدود نمائید و از گزینه “Subcribers only” استفاده کنید.
  – Subscribers Only : تنها اعضای لیست اجازه ارسال را خواهند داشت.البته مدیر همچنان دسترسی را با وجود فعال شدن این قسمت خواهد داشت.
  – Moderator Only: با انتخاب این گزینه تنها مدیر دسترسی به ارسال میل گروهی را خواهد داشت و حتی آدرس کسانی که در Subscribers هم قرار داشته باشد،مجاز به استفاده و یا ارسال نمی باشند.
 • Subject Prefix: همان طور که مشخص می باشد می توان یک عنوان یا پیشوند در موضوع نامه قرار داد تا در ابتدای Subject اصلی مشاهده گردد.به طور مثال اگر Subject Prefix کلمه زود وب باشد، در هر ارسال ایمیل به گروه در کنار موضوع ایمیل نیز نام زود وب قابل مشاهده خواهد بود.
 • Max Message Size, KB: میزان حجم ایمیل ارسالی به اعضای گروه را می توان مشخص کرد.در صورت تعیین حجم برای Email List، امکان ارسال ایمیل به لیست گروهی بیشتر از میزان حجم تعیین شده، مقدور نمی باشد.در صورت نیاز به فعال شدن پس از قرار دادن حجم می بایست تیگ گزینه “Enabled” را جهت فعال شدن انتخاب نمائید.
 • Max Recipients per Message: حداکثر تعداد ارسال به اعضای گروه از طریق Email List تعیین می گردد.به طور مثال؛ اگر عدد ۱۰ باشد، حداکثر تا ۱۰ ایمیل می توان به Mailing list گروهی ارسال کرد.
 • List Options:با فعال نمودن این گزینه، با ارسال پاسخ توسط یکی از اعضا گروه به ایمیل دریافتی از لیست گروهی، جواب آن به کل اعضای گروه ارسال می گردد و در صورت غیر فعال بودن این گزینه، با پاسخ یکی از اعضا گروه تنها به شخص ارسال کننده ایمیل اصلی پاسخ ارسال خواهد شد.
 • List To Address: می توان در این قسمت لیستی را که ایمیل ها به آن ارسال می شود را مشخص کرد.
 • List From Address: می توان در این قسمت لیستی را که ایمیل ها توسط آن دریافت می شود را مشخص کرد.
 • Mailing List Members:در این قسمت می بایست آدرس میلهایی که مدنظر است در لیست گروه تعلق بگیرند را وارد نمائید.
 • Enable Digest Mode : در صورت فعال شدن این قسمت کلیه ایمیل های ارسالی به اکانت Email List در یک پوشه در سمت سرور ذخیره می شود و پس از گذشت زمان تعیین شده، تمامی ایمیل ها به صورت جداگانه به اعضای گروه ارسال خواهد شد.
 • Send Subscribe Email: برای ارسال خودکار ایمیل به مشترکان جدید ، این گزینه را انتخاب کنید.
 • Send Unsubscribe Email: با انتخاب این گزینه به طور خودکار به درخواستهای لغو اشتراک ایمیل ارسال می شود.
 • Enable Unsubscribe from Subject: با انتخاب این گزینه با ارسال ایمیل به مشترکین میل لیست با عنوان “Unsubscribe” ، مشترکان می توانند اشتراک خود را در mailinig list لغو کنند. توصیه می شود که این گزینه را همیشه فعال نگه دارید ، زیرا با دادن راهی به مشترکان برای انتخاب سریع خود از mailing list ، شکایات مربوط به سو abuse را کاهش می دهد.
 • Enable LIST Command: با انتخاب این گزینه، کاربران می توانند با ارسال دستور “Subscribe” به آدرس STServ@yourdomain، به صورت خودکار به عضویت لیست در آیند.
 • Enable SUBSCRIBE Command: با فعال کردن این گزینه، مشترکین می توانند با ارسال درخواست به آدرس STServ@yourdomain، فرمان هائی نظیر به عضویت درآمدن، لغو عضویت و یا دریافت لیست کامل اعضا را اجرا نمایند.
 • Save: در نهایت جهت ایجاد بر روی این گزینه کلیک نمائید.

آموزش ارسال ایمیل گروهی در SolidCP هاست ویندوز

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *