به زود وب خوش آمدید

پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox

مدیر سایت مدیر سایت
۱۸ آبان ۱۳۹۹
۰
7199
پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox

پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox : کلیه وب سایت های موجود در اینترنت در برابر هک کردن ، حملات DDOS ، سرقت داده ها و از دست رفتن اطلاعات آسیب پذیر هستند. این اتفاق حتی برای ایمن ترین وب سایت های اینترنت نیز می تواند رخ دهد.

یک راه حل، بکاپ گیری از وردپرس برای وب سایت شما ، بیمه شما در برابر همه موارد وحشتناک است. به شما امکان می دهد محتوای خود را ایمن نگه دارید و وب سایت خود را پس از یک حادثه بازیابی کنید.بهترین راه برای راه اندازی پشتیبان استفاده از سیستم پشتیبان گیری خودکار است.

بسیاری از مبتدیان معتقدند که سایت های آنها احتمالاً نیازی به سیستم پشتیبان ندارند. تا اینکه با یک تصادف روبرو می شوند و متوجه می شوند که اگر یک نسخه پشتیبان تهیه می کردند چقدر آسان بود.

تهیه نسخه پشتیبان از سایت دارای اهمیت زیادی است.پشتیبان گیری خودکار از سایت نیز کار را برای شما بسیار راحتتر و قابل اطمینان تر می کند.

WordPress Backup to Dropbox یک پلاگین ساده است که به طور خودکار از سایت وردپرس شما در حساب Dropbox خود پشتیبان تهیه می کند.

جهت آموزش پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox به راهنمای ذیل مراجعه نمائید.

قبل از شروع کار نیاز به دو مورد می باشد.

  • یک سایت وردپرسی.
  • یک حساب Dropbox. اگر قبلاً عضو نشده اید ، در dropbox.com ثبت نام کنید.

۱. پس از ورود به داشبورد وردپرس به قسمت  Plugins > Add New بروید.”UpdraftPlus جستجو کنید و آن افزونه را نصب کنید.

پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox

 

۲. پس از نصب می بایست وارد قسمت “تنظیمات” شوید و سپس گزینه “پشتیبان های UpdraftPlus” را انتخاب نمائید.

پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox

۳. حال در این قسمت مجدد در تب “تنظیمات” و در قسمت “حافظه ریموت خود را انتخاب کنید” گزینه “Dropbox” را انتخاب نمائید.

پشتیبان گیری خودکار وردپرس در Dropbox

۴. سپس در قسمت “قرار گرفتن در فایل های پشتیبان” می توانید مشخص کنید که قصد دارید از کدام یک از قسمت های وب سایت نسخه پشتیبان تهیه و روی Dropbox ذخیره گردد. به صورت پیش فرض از تمامی فایل های وب سایت شما یک نسخه بکاپ تهیه خواهد شد. در نتیجه اگر تصمیم به تهیه یک بکاپ کامل دارید نیازی به تغییر این قسمت ندارید و تنها کافی است روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک نمائید.

بکاپ خودکار وردپرس

۵. پس از ذخیره تغییرات صفحه ای نمایش داده می شود که از شما می خواهد به یک حساب Dropbox متصل شوید. لذا می بایست ی روی لینک قرار گرفته در این پیغام کلیک نمائید.

پشتیبان گیری خودکار وردپرس

۶. پس از کلیک روی لینک، صفحه ای باز می شود که می بایست آدرس ایمیل و رمز عبوری که در dropbox عضویت ایجاد کرده بودید را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید و سپس روی “Sign in” کلیک نمایید. در صورتی که هنوز اقدام به عضویت در dropbox  نکرده اید می توانید از طریق لینک “New to Dropbox? Create an account “اقدام کنید.

انتقال بکاپ وردپرس به دراپ باکس

۷. پس از ورود به پنل Dropbox با پیغامی همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید که به منظور ذخیره فایل بکاپ وردپرس روی آن باید روی دکمه “Complete Setup” کلیک نمائید. پس از آن مجدد به پیشخوان وردپرس وب سایت خود فرستاده خواهید شد.

تهیه بکاپ وردپرس

۸. حال می بایست در صفحه مربوط به تنظیمات Dropbox و از قسمت تب “Backup/Restore” و سپس بر روی دکمه “تهیه پشتیبان” اقدام به تهیه نسخه بکاپ نمایید. بسته به حجم اطلاعاتی که روی وب سایت دارید زمان فرآیند بکاپ گیری می تواند متفاوت باشد. در انتهای فرآیند بکاپ گیری ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی Dropbox نیز انجام شده است.  لوگو Dropbox زیر تاریخ بکاپ گرفته شده قابل مشاهده خواهد بود.

نحوه انتقال وردپرس به دراپ باکس

با تهیه سرویس هاست وردپرس در شرکت زود وب می توانید از امکانات بگاپ گیری در Dropbox استفاده نمائید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *