به زود وب خوش آمدید

دسترسی به phpMyAdmin در cPanel هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۲۷ دی ۱۳۹۹
۰
9318
دسترسی به phpMyAdmin در cPanel هاست لینوکس

دسترسی به phpMyAdmin در cPanel هاست لینوکس : phpMyAdmin نرم افزاری رایگان است که با PHP نوشته شده است و برای مدیریت MySQL در وب طراحی شده است. phpMyAdmin از هر گونه عملیاتی در MySQL و MariaDB پشتیبانی می کند. عملیات های اغلب استفاده شده (مدیریت دیتابیس ، جداول ، ستون ها ، روابط ، فهرست ها ، کاربران ، دسترسی ها و غیره) از طریق رابط کاربری قابل انجام است ، در حالی که شما همچنان توانایی اجرای مستقیم هر دستور SQL را دارید.
به طور مثال وردپرس تمام اطلاعات خود را در دیتابیس MySQL ذخیره می کند و برای ایجاد اطلاعات در هاست وردپرس با پایگاه داده ارتباط برقرار می کند. داده ها ، جداول و فیلدهای ذخیره شده در پایگاه داده MySQL از طریق phpMyAdmin قابل دسترسی است.
در صورتی که وردپرس کار نمی کند برنامه phpMyAdmin برای انجام عملیات نگهداری در جداول ، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و ویرایش مفید است.
غالباً در کنترل پنل های هاستینگ ، مانند cPanel،Plesk,DirectAdmin از قبل نصب شده است ، بنابراین کار خاصی برای استفاده از آن لازم نیست. معمولاً از صفحه دیتابیس لینک داده می شود.
در شرکت زود در سرویس هاست لینوکس و هاست پایتون نرم افزار phpMyAdmin به صورت پیش فرض نصب و قابل استفاده می باشد.

آموزش دسترسی به phpMyAdmin در cPanel و هاست لینوکس

۱. پس از ورود به کنترل پنل هاست از قسمت “Databases” گزینه “phpMyAdmin” را اتخاب نمائید.

دسترسی به phpMyAdmin در cPanel هاست لینوکس

۲. پس از کلیک به صورت اتومات به نرم افزار phpMyAdmin وصل می شوید و شما لیست دیتابیس های که ایجاد کرده باشید را می توانید مشاهده کنید.

آموزش phpMyAdmin در cPanel

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *