به زود وب خوش آمدید

ریموت MySQL در DirectAdmin

مدیر سایت مدیر سایت
۱۱ مرداد ۱۳۹۹
۰
10898
ریموت MySQL در DirectAdmin
ریموت MySQL در DirectAdmin : در صورتی که در نظر داشته باشید به دیتابیس MySQL از طریق سیستم ستم خود و یا با برنامه های دیگری چون workbench به آن وصل شوید و سرویس شما هاست لینوکس باشد,طبق راهنمای ذیل عمل نمائید.

۱. در ابتدا می بایست ریموت دیتابیس در سرور فعال گردد،ابتدا می بایست با اطلاعات روت به دیتابیس متصل گردید. در صورت فراموشی کلمه عبور می توانید طبق آدرس ذیل آن را مجدد بدست آورید.

“nano /usr/local/directadmin/scripts/setup.txt”

۲. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید پسورد روت MySQL در آن قرار گرفته است.

۳. حال با دستور ذیل می توانید به دیتابیس وارد شوید.
“mysql -u username -p password”

۴. حال می بایست دستور ذیل را وارد کنید. دقت نمایید در قسمت “Password” میبایست کلمه عبور root دیتابیس را قرار داده و سپس دستور را اجرا کنید.

“;GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO ‘root’@’%’ IDENTIFIED BY ‘password’ WITH GRANT OPTION”

۵. سپس کافی است در انتها دستور ذیل را وارد نمایید.
“; FLUSH PRIVILEGES”

۶. حال وارد کنترل پنل شده و در قسمت “MySQL Management” روی نام دیتابیس کلیک کنید. در بخش “Access Hosts” در کادر مربوط به Host می توان IP مورد نظر خود را وارد نمایید و بر روی گزینه “Add Host” کلیک کنید. همچنین در صورتی که می خواهید یک بلوک IP مشخص را آدرس دهی نمایید می توانید قسمت اول بلوک را با استفاده از علامت “%” وارد نمایید. یا در صورتی که در نظر دارید با تمام IP های ورودی اجازه دسترسی به دیتابیس MySQL دهید. علامت % را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه “Add Host” کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *