به زود وب خوش آمدید

استفاده از Mime Type در دایرکت ادمین هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۱۷ دی ۱۳۹۹
۰
7809
استفاده از Mime Type در دایرکت ادمین هاست لینوکس

استفاده از Mime Type در دایرکت ادمین هاست لینوکس : MIME مخفف MultiPurpose Internet Mail Extensions است. این استانداردی است که در ابتدا برای گسترش نامه های الکترونیکی ساخته شده است تا بتواند از قالب های بیشتری مانند متن non-ASCII و پیوست ها به صورت فایلهای تصویری ، صوتی یا اجرایی پشتیبانی کند. اغلب از آن به عنوان media type یا MIME content type نیز یاد می شود.

استفاده از MIME به ایمیل محدود نمی شود. در واقع ، از آن برای تعیین نوع فایل در اینترنت استفاده می شود. این کار مشابه پسوند فایل در کامیپوتر است. وب سرورها و مرورگرها شامل لیستی از این Mime Type هستند که به آنها کمک می کند انواع فایل ها را مستقل از سیستم عامل و سخت افزار مورد استفاده کاربر شناسایی و تفسیر کنند.

انواع MIME به روشی خاص ، شامل یک Type و یک زیرگروه ، ساخته می شوند. به عنوان مثال: Mime Type یک تصویر jpg. ، تصویر / jpeg است که نوع آن “image” است. از اسلش (/) برای جداسازی Type از زیر گروه استفاده می شود.

 

جهت استفاده از Mime Type در کنترل پنل دایرکت ادمین می توانید از سرویس هاست لینوکس و یا نمایندگی هاست لینوکس استفاده نمائید.

آموزش استفاده از Mime Type در دایرکت ادمین و هاست لینوکس :

۱. پس از ورود به کنترل پنل هاست لینوکس از قسمت “Advanced Features” گزینه “Mime Type” را انتخاب کنید.

استفاده از Mime Type دایرکت ادمین هاست لینوکس

۲. در قسمت “System Mime Type” در دایرکت ادمین لیستی از Mime Type ها در آن قرار دارد که به راحتی می توانید هرکدام از پسوندها را که مدنظر دارید از آنجا پیدا کنید.سپس جهت ایجاد بر روی گزینه “Add Mime Type” کلیک نمائید.

اضافه کردن MIME types در دایرکت ادمین

۳. حال در این قسمت می بایست در قسمت “Name” پسوند مورد نظر را وارد کرده و در قسمت “Extension” مسیر مربوط به پسوند را قرار دهید.درنهایت بر روی گزینه “Add” کلیک نمائید.

آموزش MIME Type در دایرکت ادمین

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *