به زود وب خوش آمدید

مدیریت صفحات خطا در Cpanel هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۲۸ دی ۱۳۹۹
۰
9634
مدیریت صفحات خطا در Cpanel هاست لینوکس

مدیریت صفحات خطا در Cpanel و هاست لینوکس : تا زمانی که سیستم مدیریت محتوا (به عنوان مثال وردپرس) را نصب نکرده باشید، بازدیدکنندگانی که به هاست شما مراجعه کنند و به صفحه ای که وجود ندارد،هدایت شوند، صفحات پیش فرض خطا را مشاهده می کنند که معمولا خطاهایی با کد ۴۰۴ هست مواجه می شوند.

 

گاهی اوقات ، ممکن است لازم باشد این صفحات خطا را ویرایش کنید تا با ظاهر دامنه شمامطابقت داشته باشد. اگر از هاست لینوکس و هاست وردپرس استفاده می کنید، روش کار کاملاً ساده است.

 

در این راهنما ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه این صفحات را  سفارشی ویرایش کنید.

مدیریت صفحات خطا در Cpanel

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شوید،جهت آموزش به مقاله نحوه ورود به Cpanel مراجعه نمائید.پس از ورود به کنترل پنل هاست لینوکس از قسمت “Advanced” می بایست گزینه “Error Pages” را انتخاب نمائید.

تغییر صفحات error pages در cpanel

۲. اگر چند دامنه را در سی پنل هاست کرده اید از لیست “Managing” می بایست نام دامنه مورد نظر را انتخاب نمائید.سپس خطای مورد نظر را انتخاب کنید.در این مثال خطای ۴۰۴ را انتخاب می کنیم.
Error 400 : خطای ۴۰۰ پاسخ درخواست بد را نشان می دهد که سرور نمی تواند درخواست را پردازش کند یا نخواهد کرد.
Error 401 : ارور ۴۰۴ نشان می دهد که درخواست اعمال نشده است زیرا فاقد اعتبار معتبر از سمت مبدا است. این خطا شبیه ارور ۴۰۳ است اما در این حالت احراز هویت امکان پذیر است.این خطا معمولا زمانی نمایش داده می شود که اطلاعات نادرستی برای ورود به مسیر محافظت شده وارد کرده باشید.
Error 403 : خطای عدم دسترسی – خطای ۴۰۳ ممنوع هنگامی رخ می دهد که وب سرور، شما را از دسترسی به صفحه ای که می خواهید در مرورگر خود باز کنید منع می کند.
Error 404 : خطای عدم وجود محتوا – روی لینک کلیک می کنید ، اما به جای اینکه سایت مورد نظر را مشاهده کنید، خطایی ظاهر می شود که نشان می دهد صفحه درخواستی در دسترس نیست و یا وجود ندارد. خطای ۴۰۴ کد وضعیت استاندارد HTTP است.
Error 500 : خطای سرور را نشان می دهد که سرور با شرایط غیرمنتظره ای روبرو شده است که مانع از انجام درخواست می شود. این خطا معمولا زمانی به کاربران نمایش می دهد که وب سرور نمی تواند محتوای سایت را نمایش دهد.وجود کدهای غیرمجاز در فایل htaccess نیز می توانند سبب بروز چنین خطای شوند.

تعییر صفحات خطا دز cPanel

۳. پس از کلیک روی لینک خطا ، به یک ویرایشگر منتقل می شوید ، که در ابتدا خالی است.کد صفحه را متناسب با سایت خود می بایست تنظیم کنید. همچنین می توانید برچسب هایی از همچون آدرس URL ، نام سرور، آدرس IP و …اضافه کنید.در تصویر ذیل یک مثال در خطای ۴۰۴ قرار دادیم که شامل دیدن IP و URL بازدیدکننده می باشد.در انتها جهت ذخیره می بایست بر روی گزینه “Save” کلیک نمائید.
همچنین می توانید پس از ایجاد فایل error page ها،کد ذیل را در فایل htaccess. خود ست نمائید.

ErrorDocument 400 /400.shtml
ErrorDocument 401 /401.shtml
ErrorDocument 403 /403.shtml
ErrorDocument 404 /404.shtml
ErrorDocument 500 /500.shtml

مدیریت error pages در cpanel و هاست لینوکس

۴. در صورتی که این کد را برای خطای ۴۰۴ قرار دهید،اگر صفحه ای در سایت شما وجود نداشته باشد،به صورت ذیل به کاربر نمایش خواهد داد.

تغییر خطای 404 در cPanel

۵. جهت حذف فایل می بایست وارد “File Manager” شوید و از پوشه “Public_html” کد خطای مورد نظر را حذف نمائید.

تنظیمات error pages در cPanel

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *