به زود وب خوش آمدید

نحوه آپدیت CentOS

مدیر سایت مدیر سایت
۲۸ آبان ۱۳۹۹
۰
8606
نحوه آپدیت CentOS

نحوه آپدیت CentOS : برای اطمینان از جدیدترین به روزرسانی های امنیتی و جدیدترین ویژگی ها ، مانند همه سیستم های عامل لینوکس ، مهم است که سیستم CentOS خود را به روز نگه دارید. به روزرسانی سیستم معمولاً شامل ارتقا ساده تمام بسته های نصب شده به آخرین نسخه های آنها است. هر چند وقت یک بار نسخه جدید CentOS منتشر می شود که برای نصب به فرآیند بروزرسانی بیشتری احتیاج دارد.

YUM (Yellowdog Updater Modified) یک خط فرمان open source و همچنین یک ابزار مدیریتی مبتنی بر گرافیک برای سیستم های لینوکس مبتنی بر RPM (RedHat Package Manager) است. به کاربران و مدیر شبکه امکان می دهد تا بسته های نرم افزاری را به راحتی روی سیستم ها نصب ، به روزرسانی ، حذف یا جستجو کنند. Seth Vidal تحت GPL (General Public License) به عنوان یک منبع آزاد توسعه و منتشر شده است ، به این معنی که هر کسی می تواند با این کد برای نصب خودکار بسته ها با حل مشکلات و بروز کردن آنها استفاده کرد.

در این مقاله ، ما به روزرسانی سیستم CentOS را بر اساس بسته بندی و ارتقا کل سیستم عامل را توضیح خواهیم داد. نصب به روزرسانی برای بسته های نرم افزاری یا خود هسته ، کار بسیار توصیه شده و مفیدی برای مدیران شبکه است. به خصوص در مورد به روزرسانی های امنیتی یا patch ها. در حالی که آسیب پذیری های امنیتی کشف می شوند ، نرم افزار آسیب دیده باید به روز شود تا خطرات احتمالی امنیتی را برای کل سیستم کاهش دهد.

برای بررسی به روزرسانی های موجود برای بسته های نصب شده خود ، از دستور YUM بری روزرسانی استفاده کنید. این به شما کمک می کند در صورت موجود بودن ، تمام به روزرسانی بسته ها را مشاهده کنید.

جهت نحوه آپدیت CentOS راهنمای ذیل را مطالعه نمائید.

برای بررسی تمامی Package ها

yum check-update

نحوه آپدیت CentOS

در صورتی که در نظر داشته باشید فقط یک package را بروز رسانی نمائید،می بایست دستور زیر را اجرا کنید. در این مثال ، yum سعی می کند بسته httpd را به روز کند.

yum update httpd

آموزش نحوه آپدیت CentOS

برای به روزرسانی یک گروه از package، دستور زیر development tools (C و C++ compiler به علاوه برنامه های مرتبط). را بروزرسانی می کند.

yum update "Development Tools"

بروز رسانی CentOS

برای به روزرسانی همه نرم افزارهای سیستم و همچنین موارد مرتبط آنها به آخرین نسخه ، از این دستور استفاده کنید:

yum update

نحوه بروز رسانی CentOS

همیشه سیستم عامل لینوکس را با جدیدترین اطلاعات امنیتی و به روزرسانی بسته به روز نگه دارید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *