به زود وب خوش آمدید

نصب SSL در IIS

مدیر سایت مدیر سایت
۴ تیر ۱۳۹۹
۰
4384
نصب SSL در IIS
SSL مخفف کلمات Secure Sockets Layers می باشد و یک تکنولوژی امنیتی استاندارد برای راه اندازی یک پیوند (Link) رمزگذاری شده بین یک مرورگر و سرور وب می باشد. این پیوند تضمین می نماید که همه داده هائی که بین سرور وب و مرورگرها رد و بدل می شوند، شخصی و صحیح باقی بمانند. SSL یک استاندارد صنعتی است و در سایتهای بیشماری جهت حفاظت از تراکنشهای آنلاین مشتریان، استفاده می شود. برای ایجاد یک ارتباط SSL ، سرور وب احتیاج به یک گواهی SSL دارد. در هنگام فعالسازیSSL بر روی سرور وب، می بایست به تعدادی سوال درباره سایت و شرکت خود، پاسخ گوئید. سپس سرور وب، دو کلید رمزگذاری شده را ایجاد می کند. یک کلید عمومی و یک کلید شخصی. کلید عمومی محرمانه نیست و در فایلی به نام CSR که شامل اطلاعات شما می باشد، قرار می گیرد. سپس شما می بایست این فایل را به شرکت ارائه دهنده SSL بدهید. در طول پروسه صدور گواهی SSL، شرکت ارائه دهنده SSL اطلاعات شما را ارزیابی کرده و یک گواهی SSL که شامل اطلاعات شما می باشد را به شما ارائه می دهد. سرور وب گواهی SSL ایجاد شده را با کلید شخصی شما تطبیق می دهد و سپس قادر خواهد بود که یک پیوند امن، بین سایت و مرورگر مشتری برقرار نماید.

جهت اطلاع از نحوه نصب و فعال کردن SSL مراحل ذیل را دنبال نمائید:

۱. در ابتدا می بایست IIS را در سرور باز نمائید.سپس طبق تصویر می بایست بر روی گزینه“…Complete Certificate Request”کلیک نمائید.

۲. حال در پنجره باز شده موارد خواسته شده را به شرح ذیل قرار دهید:
“…File Name Containing”: در این قسمت می بایست فایل با پسوند cer. که معمولا با این می باشد را در آن قرار دهید.شایان ذکر است پسوندهای دیگر مانند pfx. نیز امکان پذیر است.
“Friendly name”: در این قسمت می بایست نام دامنه مورد نظر را وارد نمائید.
“…Select a certificate”:این قسمت را تغییری نداده و بر روی پیش فرض قرار بگیرد.
در انتها بر روی گزینه “OK” کلیک نمائید.

۳. حال در IIS در قسمت “Sites” نام دامنه مورد نظر را انتخاب کرده و از ستون سمت چپ بر روی گزینه “…Bindings” کلیک نمائید.

۴.حال در پنجره ای که گشوده شده بر روی گزینه “Add” کلیک نمائید.

۵. حال در قسمت “Type” گزینه “https” را انتخاب کرده و سپس در قسمت “Host name” نام دامنه مورد نظر را وارد نمائید و در انتها جهت تایید SSL بر روی دامنه می بایست Certificate ی که در مراحل قبل تایید کرده اید را در قسمت “SSL Certificate” بر روی دامنه مورد نظر نیز انتخاب کرده تا سایت با https فعال شود .

لازم به ذکر است در صورتی که مدنظر است سایت هم با www و هم بدون آن با https باز گردد.می بایست پس از تایید مجدد بر روی گزینه Add کلیک کرده و این بار در قسمت Host name سایت را با www وارد نمائید.

به طور مثال: www.zoodweb.com

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *