به زود وب خوش آمدید

نصب Piwik

مدیر سایت مدیر سایت
۴ مرداد ۱۳۹۹
۰
11396
نصب Piwik

نصب Piwik:

Matomo ، که قبلاً پیویک بود ، یک برنامه تحلیلی رایگان و منبع باز است که توسط یک تیم بین المللی از توسعه دهندگان با PHP / MySQL نوشته شده است. این برنامه بازدیدهای آنلاین از یک یا چند وب سایت را احاطه کرده و پیام هایی درباره این بازدیدها نشان می دهد.

۱. در ابتدا نسخه Piwik را دانلود کرده و سپس نصب کنید. به طور مثال می توانید بر روی هاست خود یک زیر دامنه(subdomain) ایجاد ، سپس محتویات فایل را در زیر دامنه ایجاد شده آپلود کنید.در مرورگر زیر دامنه ایجاد شده را باز کنید تا مراحل نصب Piwik شروع شود. در صفحه ی باز شده بر روی “NEXT” کلیلک تا وارد مرحله بعد شوید.
۲. در این مرحله پیش نیاز های لازم برای نصب Piwik توسط سیستم چک می شود،در صورتی که موردی وجود داشته باشد به رنگ قرمز در می آید. بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید تا وارد مرحله بعدی شوید.
۳. اطلاعات فرم مربوط به پایگاه داده را تکمیل کرده و سپس بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید.۴.  پس از نمایش پیغام تایید پایگاه داده  می بایست بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید.
۵. در این مرحله نوبت به تعریف user می‌رسد. Super user در واقع کاربری است که اکانت آن در حین نصب Piwik (پیویک) ساخته می‌شود.  نام یوزری که مد نظر دارید به همراه پسورد وارد کنید و  گزینه های اشاره شده  را نیز فعال کرده و در نهایت بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید.
۶. در بخش “Website Name” نام سایت مورد نظر را وارد نمایید و در قسمت “Website URL” هم آدرس آن را وارد کنید. با استفاده از منوی کشویی که در مقابل عبارت “Website Time Zone” قرار دارد هم ایران  وارد نمایید. سایر گزینه های مورد نیاز را هم پر کرده و بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید.
۷. کدی که در این مرحله دریافت کردید باید در هر صفحه ای که قصد آنالیز آن را دارید نمایش دهد. اگر از سیستم های مدیریت محتوایی (CMS) مثل وردپرس، دروپال، جوملا و غیره استفاده می‌نمایید، می‌توانید از Add-on، افزونه یا پلاگین برای نمایان شدن تگ مذکور بهره بگیرید.در صورتی که از  (CMS) دیگری استفاده می‌نمایید، می‌بایست تگ ردیابی نام برده شده را به صورت دستی وارد کنید. بعد از کپی کردن تگ ردیابی بر روی گزینه “NEXT” کلیک نمایید.
۸.  نصب Piwik به اتمام رسیده است تنها بر روی گزینه “CONTINUE TO MATOMO” کلیک تا نصب تمام شود و وارد صفحه ورود شوید.
۹. اطلاعات خود را جهت ورود، وارد نمایید و بر روی “SIGN IN” کلیک کنید.۱۰. طبق تصویر ذیل صفحه کنترل و مدیریت را مشاهده می کنید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *