به زود وب خوش آمدید

افزایش حجم درایو C در ویندوز سرور

مدیر سایت مدیر سایت
۶ تیر ۱۴۰۰
۰
30038
افزایش حجم درایو C در ویندوز سرور

اگر حجم هارد دیسک شما به درستی تقسیم نشده باشد و نیاز شود تا افزایش حجم درایو C در ویندوز سرور را انجام شود، به عنوان مثال فضای درایو سیستم به اندازه کافی نباشد به احتمال زیاد با مشکل فضای کم در درایو ها روبرو خواهید شد. هنگامی که برنامه ای را نصب می کنید یا داده ای را در پارتیشن سیستم ذخیره می کنید مقداری از فضای اشغال می شود. در طول زمان سیستم شما ممکن است درایو C آن به دلیل به روزرسانی ویندوز، cache، کوکی ها و غیره فضای آن را پر شود و احتمال اینکه سرعت کامپیوتر شما کاهش بیابد هست. درایو C (پارتیشن سیستم) باید فضای کافی داشته باشد تا عملکرد صحیح سیستم عامل را تضمین کند. حتما برایتان سوال پیش آمده که آیا امکان تغییر حجم پارتیشن برای درایو C در ویندوز بدون از دست دادن داده ها وجود دارد؟

چه زمانی باید فضای درایو C را افزایش داد؟

همیشه به کاربران توصیه می شود هنگام تنظیم پارتیشن ها  آنها را به دو یا چند درایو تقسیم کنند. به عنوان مثال می توانید از چندین پارتیشن برای جدا کردن سیستم عامل و برنامه های نصب شده به صورت جداگانه استفاده کرده و داده ها و برنامه های مورد نظر را با بازده و ایمنی بالا سازماندهی و مدیریت کنید. با این کار هنگامی که یک پارتیشن آسیب ببیند، فایل های ذخیره شده در پارتیشن دیگر تا زمانی که کل هارد دیسک خراب نشود آسیبی نمی بینند.

کمبود فضای دیسک درایو سیستم می تواند آزار دهنده باشد، زیرا کامپیوتر شما به میزان قابل توجهی کند و یا حتی از دسترس خارج می شود. از آنجا که اکثر برنامه ها در پارتیشن داریو C نصب شده اند و حافظه پنهان یا همان cache و فایل های موقتی را در هنگام کار به طور خودکار در درایو سیستم ایجاد و ذخیره می کنند. وقتی درایو C فضای کافی برای ذخیره آن داده ها را نداشته باشد کامپیوتر شما کند می شود یا گاهی اوقات فریز می شود. علاوه بر این، اگر تصمیم به نصب مجدد سیستم عامل داشته باشید، باید زمان زیادی را برای تهیه نسخه بکاپ از دیتاهای خود، تنظیمات سفارشی که در ویندوز انجام داده بودید و نصب برنامه ها و غیره اختصاص دهید.پس پیشنهاد می می شود جهت رفع آن ادامه مقاله را مطالعه نمائید.

اگر از هاست ویندوز استفاده می کنید نیازی به نگرانی در این مورد نخواهید داشت، ولی اگر از سرویس سرور مجازی استفاده می کنید و سرویس پشتیبانی تهیه نکرده باشید، می بایست این موارد را در صورت اتفاق بر روی سرورتان انجام دهید و یا با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

افزایش حجم درایو C در ویندوز سرور

۱. در ابتدا می بایست نرم افزار AOMEI Partition Assistant Server را دانلود کنید.پس از دانلود و نصب نرم افزار “AOMEI Partition Assistant Server” صفحه ای به مانند ذیل به شما نمایش می دهد.

افزایش حجم درایو C در ویندوز سرور

۲. حال می بایست روی داریو مورد نظر رایت کلیک کنید.در این مقاله افزایش حجم درایو C را به شما آموزش می دهیم، پس روی داریو C رایت کلیک کرده و گزینه “Resize/Move Partition” را انتخاب نمائید.

افزایش حجم درایو C در ویندوز

۳. حال می بایست گزینه “Assign free space from partition (*) to (C)” را انتخاب نمائید،سپس برروی“OK” کلیک کنید.

تغییر حجم درایو C در ویندوز سرور

۴. پس از انتخاب گزینه ای که در بالا اشاره شده صفحه ای برایتان باز می شود که می بایست در ابتدا درایوی که مدنظر دارید از حجم آن بردارید و به درایو C اضافه کنید را انتخاب کرده و سپس در بالا در قسمت “Partition size” مقدار فضایی که در نظر دارید به درایو C اضافه شود را وارد کنید.ما ۱۰۰ GB را قرار دادیم.در انتها پس از اطمینان روی “OK” کلیک نمائید.

تغییر حجم درایو C در ویندوز

۵. در این گزینه “Restart into Windows PE mode” را انتخاب کرده و تیک گزینه “…Prioritize executing operetion” را فعال کرده و در انتها بر روی “OK” کلیک نمائید.

افزایش حجم درایو C

۶. این مرحله آخر می باشد که در حال افزایش فضا برای درایو C می باشد.در انتها ویندوز سرور را ریستارت نمائید.

تغییر حجم درایو C

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *