به زود وب خوش آمدید

مدیریت تصاویر در سی پنل هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۴ دی ۱۳۹۹
۰
6764
مدیریت تصاویر در سی پنل هاست لینوکس

مدیریت تصاویر در سی پنل هاست لینوکس : مدیریت تصویر یا همان Image Manager به شما امکان این را می دهد که تصاویر را در هاست خود مشاهده و ویرایش کنید. شما می توانید اندازه و سایز تصاویر را به صورت آنلاین تغییر دهید،حتی فرمت عکس ها را نیز اصلاح کنید.

جهت استفاده از امکانات سی پنل جهت مدیریت تصاویر کافی است از خدمات سرویس هاست لینوکس و هاست وردپرس و هاست پایتون شرکت زود وب بهره مند گردید.

راهنمای مدیریت تصاویر در سی پنل

۱. پس از ورود به کنترل پنل سی پنل و هاست لینوکس در قسمت “Files” سپس “Images”را انتخاب کنید.

مدیریت تصاویر در سی پنل هاست لینوکس

۲. حال به سه ابزار مواجه می شوید،که به ترتیب به شرح ذیل می باشند:

  • Thumbnailer : به شما امکان می دهد از تصاویر موجود در یک دایرکتوری، تصاویر کوچک ایجاد کنید.
  • Scaler : به شما امکان می دهد اندازه تصویر را در سایت خود تغییر دهید.
  • Converter : به شما امکان می دهد قالب یک تصویر را به فرمت فایل دیگری تغییر دهید. مانند تغییر .jpg به .bmp.

مدیریت تصاویر در سی پنل

۳. جهت ایجاد تصاویر بند انگشتی در هاست لینوکس و سی پنل :

بزرگترین مزیت تصاویر کوچک ، کاهش حجم فایل آنها در مقایسه با تصویر اصلی است. اگر سایتی از تصاویر و محتوای ویدیویی آن در ابتدا به صورت عکس کوچک نمایش داده شود( مانند سایتهای خبری که در کنار عنوان تصویر کوچکی قرار می دهند)، لود آنها به طور قابل توجهی سریعتر خواهد بود. کاربران با کلیک روی تصویر بند انگشتی ، تصویر اصلی را خواهند دید.
یا به عبارتی برای حفظ پهنای باند،می توان در یک صفحه عکس تصاویر کوچک ایجاد کنید ، جایی که بازدیدکنندگان می توانند پیش نمایش های کوچکتر از تصاویر شما را قبل از دسترسی به تصاویر بزرگتر ، مشاهده کنند.


نکته: شما با استفاده از کنترل پنل سی پنل نمی توانید تنها با انتخاب یک عکس آن را کوچک کنید.می بایست حتما تصاویری که مدنظر دارید را داخل یک پوشه قرار داده و سپس برای آن پوشه گزینه Thumbnail فعال می گردد که می توان کل عکس های داخل آن را کوچک کرد

حال جهت ایجاد تصویر بند انگشتی بر روی گزینه “Thumbnailer” کلیک کنید.سپس روی پوشه مورد نظر که تصاویر را در آن قرار داده اید گزینه “Thumbnail” را مشاهده می کنید،کافی است روی آن کلیک نمائید.

مدیریت تصاویر در cpanel

۴. حال از قسمت “Scale Percent” مدیریت تصاویر در سی پنل می توانید درصد مقیاس بند انگشتی کردن تصاویر را مشخص کرد.به عنون مثال ۲۵ درصد برای طول و عرض در نظر گرفته شده است که تقریبا یک چهارم از تصویر اصلی می شود که ما تغییری ندادیم،سپس دقت داشته باشید گزینه “Keep Aspect Ratio” به معنای “نسبت تصویر را حفظ کنید” فعال باشد تا تصویر زیاد کشیده نشود و ظاهر تصویری تغییری ایجاد نشود.در نهایت برای تایید روی “Thumbnail Images” کلیک نمائید.

پس از مشاهده پیغام سبز مبنی بر موفیت بودن،وارد قسمت “File Manager” شده و داخل پوشه مورد نظر شوید،در آنجا متوجه می شوید یک پوشه دیگر به نام “thumbnails” ایجاد شده است که عکس های کوچک شده شما در آن قرار گرفته است.

مدیریت تصاویر سی پنل با ابزار images

۵. حال جهت تغییر سایز و ابعاد تصویر از گزینه “Scaler” استفاده کنید.پس از کلیک بر روی آن می بایست وارد دایرکتوری اصلی شده و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید،لازم به ذکر است برای استفاده از این گزینه نیازی نیست به مانند Thumbnail یک پوشه ایجاد کنید ،در این قسمت می توان تنها یک تصویر را انتخاب و سایز آن را تغییر داد.حال طبق تصویر یک تصویر انتخاب و برروی گزینه “Scale” کلیک کنید.

تغییر سایز و فرمت تصاویر در سی پنل

۶. د صفحه جدیدی که باز می شود می توان از قسمت “New Dimensions” ابعاد تصاویر را با پیسکل وارد کرد و یا با استفاده از گزینه “Percent” با درصد سایز عکس را تغییر داد.
لازم به ذکر است حتما تیک گزینه “Keep Aspect Ratio” فعال باشد تا از کشیدگی تصویر جلوگیزی شود.
با فعال کردن گزینه “Retain a copy of the old image as” تصویر جدید با ابعاد مورد نظر را ایجاد می کند و تصویر قبلی یا همان نسخه اصلی تصویر داخل همان دایرکتوری با نام جدید که ابتدای ان حرف old هست ذخیره می کند.

گزینه “Reset Dimensions”همانطور که از نامش مشخص است وقتی بر روی آن کلیک کنید ابعاد تصاویر را ریست کرده و تمامی تنظیماتی که اعمال کرده بودید از بین خواهد رفت و ابعاد تصویر به حالت ابتدایش برمیگرد و می توانید مجدد سایز های جدید رو به تصویر بدهید.
حال جهت ذخیره تنظیمات و تبدیل عکس به سایز مورد نظر بر روی دکمه آبی رنگ “Scale Image” کلیک نمائید.

مدیریت تصاویر در CPanel

۷. جهت تغییر فرمت تصاویر سایت در سی پنل می بایست از قسمت “Images” گزینه “Converter” را انتخاب کنید.با استفاده از این گزینه می توان به راحتی و بدون نصب برنامه ای و به صورت آنلاین از طریق هاست فرمت هر تصویری که مدنظر داشته باشید را تغییر دهید.پس از کلیک از لیست کشویی می توانید فرمتی که مدنظر دارید انتخاب و در انتها بر روی گزینه “Convert” کلیک نمائید.
نکته :هاست علاوه بر این که تصویر اصلی را با فرمت اولیه حفظ کرده و تصویر مورد نظر را با فرمت جدید نیز داخل همان مسیر قرار می دهد.

تغییر سایز و فرمت تصاویر در سی پنل

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *