به زود وب خوش آمدید

فعال کردن وایرلس hotspot در ویندوز ۱۰

مدیر سایت مدیر سایت
۳ تیر ۱۳۹۹
۰
3545
فعال کردن وایرلس hotspot در ویندوز 10
گاها پیش می آید نیاز باشد با گوشی خود به اینترنت متصل گردید ولی از انجا که ممکن است دسترسی به اینتنت بی سبم و یا همان Wi-Fi نباشد می توانید سیستم خود را به صورت Hotspot در آورد به این صورت که از اینترنت لپ تاپ و یا سیستم در حال استفاده از شبکه متصل گردید.

جهت اطلاع از نحوه فعال کردن وایرلس hotspot در ویندوز ۱۰ ،مراحل ذیل را دنبال نمائید:

۱. در ابتدا می بایست برنامه command prompt را از Start ویندوز انتخاب و یا با فشردن دو کلید(Windows key+R)به طور همزمان برنامه مورد نظر باز می گردد.سپس می بایست دستور ذیل را در آن وارد نمائید.
“NETSH WLAN show drivers

طبق تصویر می بایست بر روی “Yes” قرار گرفته باشد.در صورتی که بر روی No باشد و شما از روشن بودن Wireless سیستم خود مطئن هستید می توانید از USB wireless adapter استفاده نمائید.

۲. حال با دستور ذیل و قرار دادن نام شبکه وایرلس و پسورد می توانید وایرلس سیستم را جهت اتصال دیگر سیستمها ست نمائید.

“NETSH WLAN set hostednetwork mode=allow ssid=Your_SSID key=Your_Passphrase”

۳. در انتها با دستور ذیل شبکه ای تعریف نمودید فعال و روشن می گردد.

“NETSH WLAN start hostednetwork”

۴. حال جهت اتصال دیگر Device ها به اینترنت سیستم می بایست آن را Share کرده تا این امکان فراهم گردد.جهت این امر می بایست وارد کنترل پنل شده و سپس قسمت Netwotk and sharing Center را باز کرد.حال می بایست کانکشن Ethernet یا wireless network adapter بر روی آن Right Click کرده و قسمت Properties را انتخاب می کنیم.

۵. حال در این قسمت می بایست قسمت Sharing را انتخاب کرده و تیک Allow other ntwork users…را زده و در قسمت Home networking connection می بایست شبکه ای که به صورت HotSpot ایجاد کرده بودیم را انتخاب می کردیم.قسمت Allow other network users to control… را نیز می بایست تیک آن را زده و در انتها بر روی گزینه OK کلیک نمائید.

۶. در صورتی که که پسوردی که جهت وصل شدن به اینترنت انتخاب کرده بودید را فراموش شد می توانید با زدن دستور ذیل در cmd آن را مشاهده کنید.

“NETSH WLAN show hostednetwork setting=security”

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *