به زود وب خوش آمدید

تنظیم Aliases یا پارک دامنه در سی پنل هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۱۴ بهمن ۱۳۹۹
۰
14050
تنظیم Aliases یا پارک دامنه در سی پنل هاست لینوکس

تنظیم Aliases یا پارک دامنه در سی پنل : Domain Parked که به آن Alias Domains یا Domain Alias نیز گفته می شود ، اغلب برای کاربرانی است که از بیش از یک دامنه را ثبت کرده اند و در نظر دارند برای دامنه اصلی استفاده کنند. دامنه های پارک شده دامنه های مازادی هستند که در کنترل پنل شما هاست می شوند، زمانی که یک دامنه Alias تعریف می کنید در زمان نمایش در اینترنت کاملا محتوای سایت اصلی را نمایش می دهد و فقط آدرس URL در مرورگر تغییر نمی کند و همان دامنه فرعی یا پارک دامنه را نمایش می دهد. دامنه های Alias مانند یک دامنه معمولی نیز می توانند آدرس ایمیل مخصوص خود را داشته باشند و با آنها ارسال و دریافت ایمیل داشته باشید.

 

پس از ثبت دامنه به عنوان مثال domain1.com و خرید هاست در شرکت زود وب می توانید تنظیم دامنه Alias در سی پنل را به راحتی انجام دهید.به این صورت که domain2.com را به عنوان یک دامنه مستعار یا دامنه Alias تنظیم کنید. هنگام بازدید از domain2.com ، متوجه خواهید شد که اگرچه محتوای domain1.com در مرورگر لود می شود ولی در نوار آدرس http://domain2.com را نشان می دهد.

تفاوت بین Addon دامنه و دامنه Alias

addon دامنه،دامنه ای است که به هاست خود اضافه می کنید و به عنوان دامنه کاملا مستقل نمایش داده شود.به عبارتی هاست خود را با دامنه مازادی که به عنوان Addon دامنه ایجاد کرده اید تقسیم می کنید و مانند دامنه اصلی کاملا مستقل بوده و امکان ایجاد آدرس ایمیل و دیتابیس و محتوای غیر از دامنه اصلی می تواند داشته باشد. با این کار می توانید دو یا چند دامنه به صورت جداگانه در یک هاست داشته باشید.

 

دامنه Alias یا دامنه پارک شده (parked domain) دامنه ای است که به سادگی به وب سایت اصلی شما در هاست اشاره می کند و دقیقا همان محتوای اصلی سایت را نمایش می دهد.

به عنوان مثال ، yourdomain.com/index.html و yourparkeddomain.com/index.html به همان صفحه وب “index.html” اشاره می کنند.

 

تنظیم دامنه Aliases یا پارک دامنه در سی پنل

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شود،جهت اموزش به مقاله نحوه ورود به Cpanel مراجعه نمائید.پس از ورود به کنترل پنل هاست از قسمت “Domains” گزینه “Aliases” را انتخاب نمائید.

تنظیم دامنه Alias در سی پنل

۲. در قسمت “Domain” نام دامنه مورد نظر که در نظر دارید الیاس شود وارد کرده و سپس بر روی گزینه “Add Domain” کلیک نمائید.

آموزش aliases در سی پنل

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *