به زود وب خوش آمدید

تغییر Name Server در ایرنیک

مدیر سایت مدیر سایت
۳ تیر ۱۳۹۹
۰
4250
تغییر Name Server در ایرنیک
وب سایت ها جهت نمایش در فضای مجازی یا همان دنیای اینترنت، ملزم به اتصال دامنه به Host می باشند. به نحوی که پس از وارد کردن نام سایت در مرورگر، به سرور میزبان آن هدایت شده و محتویات آن را نمایش دهد. اتصال یک دومین با سرور میزبان آن از طریق Name Server ها صورت می پذیرد. وب سایت ها با استفاده از نام سرورها امکان استفاده از Domain Name ها را به جای IP آدرس ها می دهند.
کارگزار دامنه (Name Server) در مرکز ثبت دامنه نقطه IR در ساعتهای ۴، ۸، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۲۴ آپدیت خواهد شد و حداکثر پس از ۴ ساعت از اتمام مراحل ذیل، کارگزار دامنه اعمال میگردد و شما میتوانید وضعیت کارگزار دامنه خود را در لینک ذیل مشاهده نمائید.
http://whois.nic.ir/DNS

۱. در ابتدا می بایست وارد ایرنیک به آدرس ذیل گردید. سپس طبق تصویر در منوی “دامنه ها” گزینه “دامنه های من” را انتخاب نمائید.

https://www.nic.ir/Login

۲. از لیستی که دامنه های شما را نمایش می دهد،دامنه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه “ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه” کلیک نمائید.

۳. در قسمت “کارگزار دامنه (NS Record)” می بایست DNS مورد نظر را به همراه IP وارد نمائید.شایان ذکر است قرار دادن IP اختیاری است،در انتها بر روی گزینه “اعمال” کلیک نمائید.

جهت اطلاع از DNS ها می بایست از شرکتی که فضای میزبانی را تهیه نموده اید،سوال نموده و سپس در این قسمت قرار دهید.

با دستور “Ping” و آدرس Name Server می توانید IP Address آنها را بدست آورید. این دستور بدین شرح است:

ping ns7.zoodweb.com


برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *