به زود وب خوش آمدید

آموزش Hotlink Protection در دایرکت ادمین

مدیر سایت مدیر سایت
۲۱ دی ۱۳۹۹
۰
9340
آموزش Hotlink Protection در دایرکت ادمین

آموزش Hotlink Protection در دایرکت ادمین و هاست لینوکس : Hotlink Protection از لینک دادن مستقیم سایر وب سایت ها به فایل ها و تصاویر موجود در دامنه شما جلوگیری می کند.
به طور مثال ،من تصویر موجود در وب سایت شما را دوست دارم و من می خواهم آن تصویر را در سایت خود داشته باشم. اگر من از URL تصویر شما در سایت خود استفاده کنم ، هر زمان کسی به سایت مراجعه کند ، تصویر از سایت شما لود می شود. این به این معنی است که من از پهنای باند شما برای لود تصویر استفاده می کنم. وقتی Hotlink Protection را فعال کنید ، دیگر نمی توانم پهنای باند شما را سرقت کنم.

هدف اصلی از Hotlink Protection محافظت از پهنای باند هاست شما با ممنوع کردن سایر وب سایت ها از لینک دادن محتوا مانند تصاویر با پسوندهای gif, ico, jpg, jpeg,  png و فایل های وب سایت شما است.
مسدود کردن افراد با استفاده از hotlinking به SEO سایت آسیب نمی رساند ، اما باید به درستی تنظیم شود. خزنده هایی از گوگل ، بینگ ، یاهو و … وجود دارند که برای index و نمایش صحیح آنها نیاز به دسترسی به تصاویر شما دارند. به عنوان مثال ، هنگامی که تصویری را در جستجوی تصویر Google مشاهده می کنید ، تصویر کوچک یا همان thumbnail از cache تصویر Google لود می شود. اما نسخه اصلی (اگر روی آن کلیک کنید) در واقع از سرور شما لود می شود.

در صورتی که از هاست لینوکس و یا نمایندگی هاست لینوکس زود وب استفاده نمائید دسترسی به کنترل پنل دایرکت ادمین و همچنین استفاده از گزینه Hotlink Protection را خواهید داشت.

آموزش Hotlink Protection در دایرکت ادمین و هاست لینوکس

۱. پس از ورود به کنترل پنل Directadmin از قسمت “Account Manager” گزینه “Hotlink Protection” را انتخاب نمائید،سپس جهت فعال سازی گزینه “Enable Hotlinks Protection” را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Hotlink Protection در دایرکت ادمین هاست لینوکس

۲.اکنون شما باید تمام دامنه های موجود در هاست خود را اضافه کنید. با کلیک بر روی دکمه “ADD MY DOMAINS” می توانید تمام دامنه هایی که در هاست خود ایجاد شده است را اضافه کنید.

نحوه فعال سازی hotlink protection در دایرکت ادمین

۳. اگر دامنه ای اضافه نشده باشد ، می توانید آن را در کادر مشخص شده اضافه کرده و سپس بروی دکمه “Add” کلیک کنید.
می توانید پسوندهای بیشتری را در قسمت “Protected File types” که در نظر دارید اجازه نداشته باشند را نیز اضافه کنید.
برای تغییر مسیر ، می توانید در قسمت “Redirect To” گزینه “URL” را انتخاب کنید یا می توانید همان خطای پیش فرض که روی ۴۰۳ است باقی بماند.
در نهایت بر روی دکمه “Save” کلیک نمائید.
hotlink protection در دایرکت ادمین

۴. همچنین می توانید از روش دوم که قرار دادن کدهای ذیل در فایل htaccess. می باشد،استفاده نمائید.فقط دقت داشته باشید به جای domain.com نام دامنه خود را قرار دهید.فرمت فایل ها نیز قابل ویرایش هستند در کد ذیل دو فرمت jpg و gif فیلتر شده اند. این عمل مزیت های مختلفی از جمله کاهش استفاده پهنای باند و استفاده کمتر از سخت افزار سرور سایت شما می شود.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www.)?domain.com.*$ [NC]
RewriteRule .(gif|jpg)$ - [F]
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *