به زود وب خوش آمدید

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel

مدیر سایت مدیر سایت
۳ آبان ۱۳۹۹
۰
7775
انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel : این قسمت به شما امکان می دهد تا یک آدرس ایمیل را به نحوی تنظیم کنید تا ایمیل های ورودی را به آدرس ایمیل دیگری ارسال شود.به عنوان مثال، می خواهید از یک آدرس ایمیل برای بررسی ایمیل های ارسال شده به چندین حساب استفاده کنید.

جهت انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel طبق مراحل ذیل عمل نمائید.

۱. پس از ورود به سی پنل می بایست قسمت “Forwarders” را انتخاب نمائید.

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel
۲. پس از ورود به قسمت “Forwarders” دو گزینه مشاهده می کنید.

  • Account forwarders: این متداول ترین نوع فوروارد است. یک میل فوروارد تمامی پیام های دریافتی را به ایمیل مقصد فوروارد می کند (به عنوان مثال ، information@example.com) به یک آدرس ایمیل دیگر (به عنوان مثال helpdesk@example.com) هدایت می کند. همچنین، می توانید چندین آدرس فوروارد ایجاد کرده و تنها به یک آدرس ریدارکت کنید.
  • Domain forwarders: در این نوع همه پیام های دریافتی را از یک دامنه به یک دامنه دیگر فوروارد می کند. به عنوان مثال ، می توانید تمام پیام های دریافتی دامنه test.example.com را به دامنه example.com هدایت کنید.

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل

۳. در صورت انتخاب “Add forwarders”می بایست فیلدهای مورد نظر را تکمیل نمائید.
Address to Forward: در این قسمت می بایست آدرس اکانتی که مدنظر دارید میل های دریافتی آن به آدرس دیگری برود را وارد نمائید.
Domain : می بایست نام دامنه مورد نظر را از لیست انتخاب نمائید.
Forward to Email Address : آدرس مقصد یا همان دریافت کننده را می بایست وارد نمائید.
Add Forwarder : در صورت عدم نیاز به تنظیمات تخصصی کافی است بر روی این گزینه کلیک نمائید.

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel

۴. در صورت نیاز به تنظیمات تخصصی تر در ذیل به آن اشاره شده است.

Discard and send an error to the sender (at SMTP time) : با انتخاب این گزینه در صورت ارسال ایمیل به آدرس مبدا به طور مثال test@zoodweb.com بلافاصله یک ایمیل با محتوای No such person at this address. به ارسال کننده ارسال می شود.البته متن داخل فیلد Failure Message را می توانیم تغییر دهیم، به طور مثال می توان این متن را به صورت فارسی و یا انگلیسی قرار دهید: این آدرس ایمیل فعال نمی باشد.
Advanced Options :
– Forward to a system account : این گزینه را برای انتقال ایمیل دریافتی به یک کاربر سیستم(system account) می باشد. نام کاربری هر کاربری را در سرور در این قسمت وارد کنید.

– Pipe to a Program : برای ارسال خودکار ایمیل دریافتی به یک برنامه ،در این قسمت می توان مسیر اسکریپتی که نوشته اید و در هاست قرار داده اید را وارد نمائید.به این صورت می باشد که اگر یک ایمیل به آدرس test@zoodweb.com  ارسال شد،بلافاصله اسکریپت وارد عمل می شود و طبق دستوری که برای اسکریپت تنظیم شده برای فرستنده  یک ایمیل به عنوان پاسخ ارسال می کند.

Discard (Not Recommended) : با انتخاب این گزینه هر ایمیلی که به آدرس ایمیل test@zoodweb.com ارسال شود، آن میل بلافاصله حذف شده و به طور کلی نادیده گرفته می شود.سی پنل استفاده از این قابلیت رو توصیه نمی کند.
انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل

۵. حال در صورتی که گزینه “Add Domain Forwarder” انتخاب کنید.
انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel

۶. با انتخاب این گزینه می توانید در صورتی که آدرس دامنه وب سایت تغییر کرده باشد و کاربران برای آدرس های قدیمی دامنه ما ایمیل ارسال کنند،هنوز میل های که به آدرس قدیم ارسال می شوند را دریافت کنید.به طور مثال طبق تصویر دامنه testpyhon.com رو انتخاب می کنیم، به این معنی که این دامنه قدیمی است و در فیلد روبرو می بایست آدرس دامنه جدید را وارد کنید. zoodweb.com و در نهایت جهت تایید بر روی گزینه “Add Domain Forwarder” کلیک کنید.

انتقال یک ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در CPanel

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *