به زود وب خوش آمدید

فعال سازی gzip در وردپرس

مدیر سایت مدیر سایت
۱۹ آبان ۱۳۹۹
۰
7519
فعال سازی gzip در وردپرس

فعال سازی gzip در وردپرس : وب سایت کند می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. این می تواند بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه را از شما دور کند و حتی اعتبار شما را تحت تأثیر قرار دهد.از دست دادن ترافیک ، کاهش فروش و عملکرد ضعیف موتور جستجو – اینها تنها برخی از عوارض جانبی کندی سایت است که کند لود می شود.  علاوه بر این ، حتی گوگل به طور عمومی  اطلاع رسانی کرده است که از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی در الگوریتم خود استفاده می کند.

کاهش اندازه صفحات وب سایت شما کلید بهبود سرعت بارگیری است. خوشبختانه ، فشرده سازی GZIP یک روش عالی برای دستیابی سریع به بارگذاری صفحه و کاهش اندازه پرونده است.

قبل از اینکه به چگونگی پیاده سازی آن بپردازیم ، ابتدا نگاهی می اندازیم به معنی فشرده سازی و چگونه می تواند به شما کمک کند.امروزه ، تقریباً همه وب سایت های مدرن از HTML ، CSS و JavaScript استفاده می کنند که توسط برنامه نویسان به روشی منطقی و جهانی شناخته شده است.بعلاوه ، بیشتر برنامه نویسان از الگوی های مختلف طراحی و عناصر مشترکی نیز استفاده می کنند ، در نتیجه منجر به تکرار نسبتاً مناسبی می شوند.

الگوریتم های فشرده سازی مانند gzip از الگوها و تکرارهای موجود در متن برای ایجاد یک روش کارآمدتر برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. جهت اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله فشرده سازی Gzip چیست؟ مراجعه نمائید.

جهت فعال سازی gzip در وردپرس راهنمای ذیل را مطالعه نمائید.

مهم است که درک کنیم فشرده سازی gzip موردی نیست که شامل وردپرس باشد. در واقع این ویژگی توسط خود سرورها مدیریت می شود (و نه در داخل وردپرس) ، این بدان معنی است که برای فعال کردن آن باید موارد را خارج از وردپرس تنظیم کنید.

 

از شرکت هاستینگ خود سوال نمائید.

 

از آنجا که برای فشرده سازی ، نیاز به ویرایش (یا حتی ایجاد) یک فایل دارید (معروف به “فایل htaccess”) ، اگر در انجام کار تردید دارید ، بهتر است از میزبان خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

با کلیک روی گزینه File Manager در هاست وردپرس وارد محیط مدیریت فایل‌ها در هاست خواهید شد، حالا به مسیری که وردپرس را در سایت نصب کردید وارد شوید. اگر وردپرس روی دامنه شما نصب شده کافی است به مسیر /public_html/ مراجعه کنید و به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید. اما اگر اقدام به نصب وردپرس در ساب دامنه و یا ساب فولدر کردید کافی است تا به مسیر مورد نظر که وردپرس در اون پوشه نصب شده مراجعه کنید و دنبال فایل htaccess. بگردید.

در ابتدا ، شما به روشی برای دسترسی به فایل های موجود در سرور خود نیاز دارید. برای اکثر افراد معمولا از طریق FTP خواهد بود. با این حال ، از آنجا که فایل htaccess یک سایت “یک فایل نقطه” است (به معنی معمولاً پنهان است) ، یافتن آن کمی پیچیده تر از اکثر موارد است. ازآنجا که  این یک فایل مخفی است با وارد شدن در کنترل پنل سی پنل با کلیک روی گزینه File Manager در هاست وردپرس وارد محیط مدیریت فایل‌ها در هاست خواهید شد، حالا به مسیری که وردپرس را در سایت نصب کردید وارد شوید. اگر وردپرس روی دامنه شما نصب شده کافیه به مسیر /public_html/ مراجعه کنید و به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید. اما اگر اقدام به نصب وردپرس در ساب دامنه و یا ساب فولدر کردید کافیه تا به مسیر مورد نظر که وردپرس در اون پوشه نصب شده مراجعه کنید و دنبال فایل htaccess. بگردید.

حال کافی است کدهای ذیل را در فایل htaccess. خود در انتها کپی کرده و سپس ذخیره کنید.

<ifModule mod_gzip.c>
mod_gzip_on Yes
mod_gzip_dechunk Yes
mod_gzip_item_include file .(html?|txt|css|js|php|pl)$
mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$
mod_gzip_item_include mime ^text/.*
mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.*
mod_gzip_item_exclude mime ^image/.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.*
</ifModule>

جهت اطمینان روش های مختلفی برای بررسی فعال بدون یا نبودن gzip  وجود دارد که یکی از ساده ترین (و جالب ترین) آنها با استفاده از ابزار سایت فوق العاده GTMetrix است – چیزی که در مقاله بهینه سازی سرعت سایت در GTmetrix  به آن پرداخته ایم.با وارد کردن نام سایت خود در سایت GTMetrix صفحه ای به مانند ذیل به شما گزارش می دهد.

فعال سازی gzip در وردپرس

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *