به زود وب خوش آمدید

فعال کردن debug در وردپرس

مدیر سایت مدیر سایت
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۰
3974
فعال کردن debug در وردپرس

فعال کردن debug در وردپرس : وردپرس شامل تنظیمات متفاوتی جهت عیب یابی و یا debug از برنامه اصلی ، themeها، کد سفارشی(custom code) خود و موارد دیگر می باشد.

به طور کلی ، این تنظیمات برای استفاده توسعه دهندگان(developers) در نظر گرفته شده است .با این حال ، می توانید برای کمک به عیب یابی موضوعاتی که از جمله پلاگین ها یا تم ها استفاده کنید.

همچنین گاهی پیش آمده که در سیستم مدیریت محتوا وردپرس با صفحه سفید یا خطای ۵۰۰ رویرو می شوید، که گاهاً نیاز می شود خطای اصلی را ابتدا مشاهده نمائید سپس به رفع مشکل بپردازید.

جهت فعال کردن debug در وردپرس لطفا به راهنمای ذیل مراجعه نمائید.

 • برای فعال نمودن DEBUG در سیستم مدیریت محتوای وردپرس ابتدا فایل “WP-Config” را باز نمائید سپس خط ذیل را پیدا نموده و آن را کامنت نمائید.با قرار دادن “//” ابتدای خط، دستور کامنت می گردد.
  define( 'WP_DEBUG', false );
 • سپس دو خط ذیل را در این فایل اضافه نمائید.
  define( 'WP_DEBUG', true );
  define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

  لازم به ذکر می باشد، که می توانید به جای اضافه نمودن این دو خط کلمه “False” را به کلمه “True” تبدیل نمائید و فقط خط دوم را به آن اضافه نمائید.

 • در صورتی که می خواهید کدها و دستوراتی که مربوط به نمایش خطاها هستند بر روی صفحات سایت و مرورگر قابل رویت نباشد و در یک فایل ذخیره گردد قطعه کد ذیل را به فایل Wp-Config اضافه نمائید، پس از آن این خطا ها در فایلی به نام Error.log ذخیره می گردند و با مراجعه به این فایل می توانید خطا ها را رویت نموده و مرتفع سازید.
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
@ini_set( 'display_errors', 0 );
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *