به زود وب خوش آمدید

ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس

مدیر سایت مدیر سایت
۲۳ اسفند ۱۳۹۹
۰
15583
ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس

ووکامرس چیست؟ WooCommerce یک افزونه رایگان وردپرس است که قابلیت تجارت الکترونیکی را به وب سایت وردپرس اضافه می کند تا بتوانید یک فروشگاه آنلاین داشته باشید. ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس تنها با چند کلیک یک وب سایت تجارت الکترونیکی و کاملا کاربردی خواهید داشت.

در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که ووکامرس چیست، ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس چه کاری می تواند برای شما انجام دهد و چرا باید از آن استفاده کنید.

تاریخچه مختصری از ووکامرس

WooCommerce افزونه ای است که به راحتی با سایت وردپرس ادغام می شود و سایت شما را فقط با چند کلیک به یک وب سایت تجارت الکترونیکی وردپرس کاملاً کاربردی تبدیل می کند.

وقتی این افزونه در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد، با سرعت به راه حلی برای کاربرانی تبدیل شد که به دنبال راه اندازی فروشگاه های اینترنتی خود هستند.با بیش از ۲۷،۰۰۰،۰۰۰ دانلود و میلیون ها نصب فعال در صدر جدول قرار دارد.

ویژگی فروشگاه ساز ووکامرس چیست؟

ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس

 

ویژگی های اساسی WooCommerce رایگان بودن آن در قسمت افزونه ها در ودرپرس می باشد . همچنین با توجه راه اندازی سریع و کارکردن آسان با آن جزء محبوبترین افزونه های فروشگاه ساز می باشد.

انتخاب هاست مناسب ووکامرس

سرعت در سایت هایی که فروشگاه دارند بسیار حائز اهمیت است و امکان دارد با خرید یک هاست بی کیفیت بازار و تمامی مشتریان خود را از دست بدهید و زحمات شما بی فایده بماند.خوشبختانه شرکت زود وب این مشکل را با هاست وردپرس رفع کرده است .پس اولین کار برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پس از ثبت دامنه ،خرید یک هاست از شرکتی معتبر می باشد.

نصب، راه اندازی و ادغام

شروع کار با ووکامرس، نصب ساده و با Setup Wizard طراحی شده است تا فروشگاه تجارت الکترونیکی خود راه اندازی کنید.

 • راه اندازی – افزونه WooCommerce دقیقاً مانند هر پلاگین دیگری نصب می شود. جهت اطلاعات بیشتر به مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه نمائید. شما می توانید آن را در قسمت افزونه ها در داشبورد وردپرس خود جستجو کرده و با چند کلیک نصب و فعال کنید.
 • نصب – هنگام نصب ووکامرس از قسمت Setup Wizard مراحل اساسی و تنظیمات آن را راهنمایی می کند تا فروشگاه شما نصب شود. گزینه های e-commerce تقریباً بی پایان است.
 • ادغام قالب وردپرس – از آنجا که ووکامرس با وردپرس سازگار است ، در اکثر تم یا قالب های وردپرس به خوبی کار می کند.

افزونه درگاه پرداخت

با نصب افزونه درگاه پرداخت که باید از بانک مبدا دریافت شود، می توانید محصولات خود را به صورت آنلاین در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

کنترل کامل محصولات

این که آیا شما یک محصول یا صدها محصول می فروشید با گزینه های زیادی که ووکامرس به شما می دهد، امکان کنترل کامل هر یک از محصولات را خواهید داشت.

 • محصولات نامحدود – با اولین محصول خود شروع کنید و به افزودن آن ادامه دهید. WooCommerce به شما این گزینه را می دهد که هر تعداد محصول را که می خواهید اضافه کنید، فقط امکان دارد محدودیت در شرکتی که هاست تهیه کرده باشید، وجود داشته باشد.
 • انوع محصولات – آیا کتاب الکترونیکی می فروشید؟ محصولات وابسته؟ سهام منحصر به فرد؟ مشکلی نیست شما می توانید نوع محصول خود را به راحتی در ووکامرس تنظیم کنید.
 • تنوع محصولات – اگر محصولات شما با گزینه هایی در دسترس هستند ، مشتریان شما می توانند هنگام سفارش ، آن گزینه ها را انتخاب کنند و در وقت هر دو صرفه جویی می کنید. اندازه ها ، رنگ ها، قیمت ها، سطح سهام، تصاویر و موارد دیگر را می توان برای هر گزینه موجود تعیین کرد.
 • موجودی – مدیریت موجودی خود را کنترل کنید! سفارشات پس از فروش ، پنهان کردن موجودی، اعلان های ایمیل در هنگام کم یا زیاد بودن فروش کالا و موارد دیگر ، همه به شما کمک می کنند تا مدیریت محصول را ساده کنید.

راه‌اندازی سیستم حمل و نقل

ووکامرس نه تنها فروش محصول شما را آسان می کند، بلکه رسیدن محصول به مشتری را نیز به همین راحتی انجام می دهد. گزینه های مختلف حمل و نقل به شما کمک می کند محصولاتتان را براساس وزن، نوع کالا، مکان و … را به مشتریان خود ارسال کنید!

مدیریت مالیات آسان تر

راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیکی موفق به معنای پرداخت مالیات است. ووکامرس با گزینه های مختلفی که دارد باعث می شود استرس در رسیدگی به امور مالیات بسیار کم شود و این کار را برای شما ساده می کند.

از آنجا که WooCommerce برای فروش آنلاین محصولات ساخته شده است ، رسیدگی به مالیات بر روی فروش مستقیماً در این افزونه تعبیه شده است.شما همچنین می توانید نرخ مالیات را تعریف کنید و نرخ مالیات تعیین شده به هزینه حمل و نقل خود را نیز کنترل کنید.

بازاریابی و بهینه سازی موتور جستجو

ووکامرس و ایجاد فروشگاه آنلاین

WooCommerce از قدرت SEO WordPress برای کمک به تبلیغ کلمات استفاده می کند.

 • سئو وردپرس – از آنجا که WooCommerce در وردپرس اجرا می شود ، فروشگاه تجارت الکترونیکی شما از مزایای افزونه های سئو در وردپرس نیز بهره مند می شود.
 • کوپن و تخفیف – به راحتی تخفیف و کد کوپن را می توانید فعال کنید.
 • نظرات – بررسی محصولات برای تشویق فروش آنلاین ضروری است و می توانید آنها را از داشبورد خود فعال کنید. به صورت اختیاری، می توانید فقط از مشتریانی که تأیید شده بازبینی شود و برچسبی را نشان دهید که بازرسان تأیید شده را معرفی می کند.

شما را مطلع نگه می دارد

فروش محصولات یک شروع عالی است و با گزارش های ووکامرس می توانید آنچه را که می فروشید پیگیری کنید، روندها را تشخیص دهید، داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید تا رشد آینده را برنامه ریزی نمائید.

 • داشبورد فروشگاه – سرعت بازدید، سفارشات و خلاصه وضعیت خود را از داشبورد داخلی مشاهده کنید.
 • گزارش ها – با گزارش های ووکامرس، می توانید فروش ناخالص و خالص خود را مشاهده کرده و گزارشات را چاپ کنید.
 • تجزیه و تحلیل – روند رشد و فروش خود را پیگیری کنید تا بتوانید رشد فروشگاه را برنامه ریزی کنید.

مدیریت مشتری در فروشگاه آنلاین ووکامرس

ابزارهای مدیریت مشتری در ووکامرس گام بعدی را برای بازدید کنندگان سایت شما آسان می کنند.

 • حساب ها و گذر واژه ها – تشویق مشتریان خود برای ایجاد حساب ها و آسان ساختن این کار به شما کمک می کند تا مشتریان خود را حفظ کنید. می توانید نصب WooCommerce خود را برای ایجاد گذر واژه خودکار تنظیم کنید و نام کاربری حساب مشتری را از آدرس ایمیل مشتری ایجاد کنید و روند ایجاد حساب کار را روانتر انجام دهید.

تجارت الکترونیکی آسان با موبایل

مشتری های تلفن و تبلت جمعیتی رو به رشد هستند و ووکامرس اطمینان حاصل می کند که مشتریان شما فارغ از اینکه از چه دستگاهی خریداری می کنند ، تجربه خوبی خواهند داشت.

Mobile Friendly یا تجارت الکترونیکی با موبایل ، بخش عمده ای از فروش آنلاین را کنترل می کند، WooCommerce موبایل پسند است ، به همین دلیل هرگز فروش را از دست نمی دهید.

چرا باید از فروشگاه آنلاین ووکامرس استفاده کنم؟

اکنون که این موارد را پاسخ داده ایم”WooCommerce چیست؟” “نحوه ایجاد فروشگاه آنلاین با ووکامرس”و “WooCommerce چه کاری می تواند انجام دهد؟” .

پاسخ به “چرا باید از WooCommerce استفاده کنم؟” واضح است که استفاده آسان تا سئوی قوی، کنترل موجودی کالا تا آمادگی و تطبیق پذیری آن با موبایل، WooCommerce گزینه واضحی برای سایت تجارت الکترونیکی وردپرس شماست!

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *