به زود وب خوش آمدید

غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

مدیر سایت مدیر سایت
۱۵ تیر ۱۳۹۹
۰
8743
غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10
هدف شرکت مایکروسافت از ارائه بسته های بروزرسانی، رفع خطاهای موجود جهت افزایش امنیت و کارایی و ارائه ویژگی های جدید برای کاربران می باشد. در ادامه بررسی این شرکت تصمیم به آپدیت ویندوز بدون اجازه از کاربر و به طور خودکار کرد. با این وجود، هنوز هم مشکلی که کاربران Windows 10 را اذیت و خسته می کند آپدیت خودکار یا Automatic Update می باشد که مانند نسخه های قبلی نمی توان آن را از بخش مربوط به آن غیر فعال نمود.

راه حل اول غیرفعال کردن Windows Update Service

۱. در ابتدا با فشاردن همزمان تو کلید Win + R صفحه Run را باز نمائید،سپس “services.msc” را در آن تایپ کنید.

۲. طبق تصویر سرویس “Windows Update” را انتخاب و دوبار روش کلیک کنید.

۳. در صفحه ای که برایتان باز می شود از قسمت “Startup type” گزینه “Disabled” را انتخاب و سپس “Apply” در انتها گزینه “OK” جهت ذخیره بفشارید.

در صورتی که ترجیح می دهید با یک کلیک تمامی این موارد انجام شود می توانید از نرم افزار EaseUS Tools M استفاده نمائید.شایان ذکر علاوه بر غیرفعال کردن آپدیت ویندوز می توانید از دیگر امکانات آن همچون repair هارد و یا remove/enable write-protection و… استفاده کنید.

۱. در ابتدا می بایست نرم افزار را از اینجا دانلود نمائید.

۲. پس از دانلود و اجرای برنامه  قسمت “System Update Management” را انتخاب کنید.

۳. در این قسمت وضعیت آپدیت ویندوز را نمایش می دهد،در صورتی که فعال نشان می دهد کافی است بر روی گزینه “Disable” کلیک نمائید.

۴. جهت اطمینان می توانید وارد قسمت “Start” ویندوز شده و سپس “Services” را تایپ کرده و با رایت کلیک بر روی آن گزینه “Run as administrator” را جهت اجرا انتخاب کنید.در انتها وارد قسمت سرویسهای ویندوز می شوید.از این قسمت “Windows Update” را انتخاب و گزینه “Properties” و در انتها در قسمت “Service status” می بایست سرویس را در حالت “stopped” باشد.

راه حل دوم تغییرات در Group Policy Editor

۱. برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را انتخاب نمایید.سپس در پنجره‌ی Run عبارت “gpedit.msc” را وارد نموده و “Enter” نمایید.
۲. اکنون در پنجره‌ی “Local Group Policy Editor” به مسیر زیر بروید.

Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update

۳. اکنون در محدوده‌ی سمت راست، “Configure Automatic Updates” را یافته و بر روی آن دوبار کلیک نمایید.
۴. در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی “Disabled” را انتخاب کرده و در انتها بر روی “OK” کلیک نمائید.

راه حل سوم تنظیمات در Meter Your Network Connection

برخی از کاربران اینترنت در برخی از کشورها برای دسترسی به اطلاعات اینترنت با محدودیت هایی مواجه هستند.برای مثال این کاربران باید برای اتصال به اینترنت هزینه هایی پرداخت کنند.اما اگر دسترسی کاربری از نوع محدود و یا همان metered بود اما سیستم عامل ویندوز ۱۰ نصب شده بر روی پی سی یا لپ تپ این کاربر نتوانست تشخیص دهد که اتصال این کاربر از نوع metered است، کاربر می تواند به راحتی به صورت دستی تنظیمات مربوط به دسترسی محدود به اطلاعات را فعال یا غیر فعال کند.

۱. وارد قسمت “Settings” ویندوز شده و گزینه “Network & Internet” را انتخاب نمائید.


۲. سپس قسمت “Advanced Option” را انتخاب نمائید.

در صورتی که تعداد شبکه هایی که از طریق آن ها کاربر می تواند به اینترنت وصل شود زیاد باشد باید به دنبال شبکه ای برای اتصال بود که کاربر می خواهد بر روی آن تنظیمات مربوط به metered را فعال کند. بعد از انتخاب شبکه مورد نظر گزینه Advanced option انتخاب می شود.

۳. در انتها گزینه “Set as metered connection” را فعال می کنید.

راه حل چهارم غیر فعال کردن آپدیت ویندوز از طریق Registry

نکته: ویرایش رجیستری ریسک پذیر است و در صورت عدم انجام صحیح آن ، می تواند صدمه جبران ناپذیری به ویندزو شما وارد کند. توصیه می شود قبل از اقدام به تهیه نسخه پشتیبان کامل از رایانه خود بپردازید.

۱. برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را انتخاب نمایید.سپس در پنجره‌ی Run عبارت “regedit” را وارد نموده و “Enter” نمایید.سپس به ترتیب وارد مسیر ذیل شوید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

۲. وارد پوشه Windows شده و رایت کلیک کرده و گزینه “New” و سپس “Key” را انتخاب نمائید.

۳. در قسمت Name key متن “WindowsUpdate” را تایپ کرده و “Enter” کنید.

۴. در Key جدید که ایجاد کردید مجدد رایت کلیک و “New” سپس “Key” اینبار متن “AU” را تایپ و “Enter” کنید.داخل همین Key رایت کلیک کرده گزینه “New”و سپس “DWORD (32-bit) Value” را انتخاب نمائید.

۵. نام Key جدید را ” AUOptions” قرار داده و سپس “Enter” کنید.

۶. روی آخرین Key که ایجاد کردید دوبار کلیک کرده و “Value” را روی عدد “۱” قرار داده و در انتها رو “OK” کلیک نمائید.

۷. در انتها می بایست سیستم کامپیوتر را Restart نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *