به زود وب خوش آمدید

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای دایرکت ادمین

مدیر سایت مدیر سایت
۳ خرداد ۱۳۹۹
۰
7025
آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای دایرکت ادمین

فعال سازی تایید دو مرحله ای دایرکت ادمین : جهت دسترسی به اطلاعات و اکانت های خود همگی ما یک پسورد در نظر میگیرم که عمدتا این پسورد ها یا پسورد های ضعیفی هستند که هکر ها بسیار راحت میتوانند آن ها را حدس بزنند و یا اینکه پسوردی را انتخاب می نماییم و آن را به طور وسیع در تمامی سایت ها به عنوان پسورد خود به کار می بریم و اگر کسی در آن سایت ها بخواهد میتواند با بازیابی رمز عبور استفاده شده توسط شما به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند حال برای این مشکل تایید دو مرحله بهترین انتخاب می باشد.

در سیستم اینترنت بانک، بانک های ملت و ملی و حتی در بیشتر سایت های خارجی مانند جیمیل این تایید دو مرحله ای به صورت پیامکی می باشد اما در وردپرس و WHMCS خود سی پنل و دایرکت ادمین امکان استفاده از خدمات پیامکی میسر نمی باشد. لذا برای فعال سازی تایید دو مرحله ای دایرکت ادمین ابتدا نرم افزار Google Authenticator را دانلود فرمایید.

جهت استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین در ابتدا می بایست سرویس هاست لینوکس خریداری نمائید.

جهت فعال سازی تایید دو مرحله ای در دایرکت ادمین راهنمای ذیل را مطالعه نمائید.

۱. پس از نصب برنامه بالا حتما با استفاده از نرم افزار های مختلف روی این برنامه پسورد قرار دهید تا از دسترس دیگران دور باشد حال از طریق لینک yourdomain.com:2222 وارد اکانت دایرکت ادمین خود شوید، در صفحه اصلی اکانت خود در دایرکت ادمین در قسمت بالا، گزینه ی “Password” را طبق تصویر زیر انتخاب نمایید :

تایید دو مرحله ای دایرکت ادمین در هاست لینوکس

۲. در صفحه باز شده در قسمت پایین گزینه ی “Two-Step Authentication” را طبق تصویر انتخاب نمایید:

آموزش تایید دو مرحله ای Directadmin در هاست لینوکس

۳. در این مرحله روی گزینه ی “New Secret” کلیک نمایید:

دو مرحله ای در دایرکت ادمین

۴. که با انتخاب آن با صفحه ی زیر روبرو خواهید شد.

آموزش امنیت دایرکت ادمین در هاست لینوکس

۵. در این مرحله نرم افزار نصب شده بر روی گوشی خود را باز نموده و Begin را انتخاب نمایید و پس آن چند پیام را برای راهنمایی به شما می دهد که بعد از مطالعه آن ها در مرحله آخر Done را انتخاب نمایید، سپس در صفحه جدید قسمت add account را مشاهده خواهید نمود که ۲ راه برای افزودن آن دارید یکی با استفاده از بارکد در تصویر بالا و دیگری هم با استفاده از کلیدی که در تصویر بالا مشاهده می نمایید ،توصیه ی ما روش اول می باشد. در تصویر بالا هم بارکد تولید شده و هم Secret Key تولیدگردیده است.

امنیت دایرکت ادمین

۶. حال به صفحه ی قبل برگشته و کد تولید شده در گوشی را وارد نمایید در صورتی که مورد تایید بود تیک گزینه ی
“Require valid Two-Step Authentication Code to login to this account “ را طبق تصویر زیر فعال نمایید تا تایید دو مرحله ای برای شما فعال گردد.

روش امن کردن دایرکت ادمین
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *