به زود وب خوش آمدید

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۶ مرداد ۱۳۹۹
۰
1033
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز : در هنگام خرید سرویس میزبانی ، به یاد داشته باشید که چندین نوع سیستم عامل مختلف وجود دارد ، دو سیستم عامل رایج در شرکت زود وب هاست لینوکس و هاست ویندوز هستند.
لینوکس و ویندوز دو نوع سیستم عامل مختلف هستند.. استفاده از هر کدام از این سرویس ها به هدف کاربر از ایجاد سایت و همچنین برنامه و زبان برنامه نویسی سایت کاربر بستگی دارد. در واقع سیستم عامل ویندوز فقط توسط شرکت مایکروسافت ارائه می شود، اما لینوکس توزیع های مختلفی داره که توسط شرکت هایی مثل Red Hat، CentOS، Ubuntu، Debian و Fedora ارائه میشود، سیستم عامل لینوکس متن باز می باشد و به راحتی قابل توسعه است اما سیستم عامل ویندوز می بایست از مایکروسافت خریداری کرد و قابلیت توسعه ندارد.
به همین علت متن باز بودن سیستم عامل لینکوس نیاز به خرید لایسنس نمی باشد،این در حالی است که برای ویندوز می بایست هزینه خرید لایسنس را به مایکروسافت پرداخت نمایید.سیستم عامل لینوکس معمولاً دارای ثبات و امنیت بیشتری نسبت به سرورهای ویندوز هستند و کمتر در معرض تهدید قرار می گیرند. البته با در نظر گرفتن تمامی مسائل امنیتی بر روی هر دو سیستم، امنیت هر دو پلتفورم تضمین شده است.

مواردی که در سرور ویندوز پشتبانی می گردد:
.NET.
ASP
ASP.NET
MS SQL
PHP
MySQL
Visual Basic development
MS Access
IIS
Remote Desktop (dedicated server only)
مواردی که در سرور لینوکس پشتبانی می گردد:
SSH
Apache
NginX
Python
Laravel
Ruby on rails
MySQL

برخی از کاربران به اشتباه تصور می کنند برای استفاده از سیستم عامل لینوکس باید بر روی کامپیوترهای شخصی خود، سیستم عامل لینوکس نصب کنند. این اشتباه است و در واقع برای کار با هر دو هاست سیستم عامل ویندوز و لینوکس از یک واسط مدیریتی به نام کنترل پنل استفاده خواهد شد. کنترل پنل های پلسک (Plesk)، هلم (Helm) ،سولید سی پی (SolidCP) و هاستینگ کنترولر (Hosting Controller) برای Windows و کنترل پنل های سی پنل (Cpanel)، دایرکت ادمین (DirectAdmin)، پلسک (Plesk) و کلوکزو (Kloxo) برای Linux استفاده می شود.

بیشتر سرور‌های موجود در جهان، از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کنند. زیرا برای شرکت ها ارائه دهنده خدمات میزبانی، لینوکس وعده‌های بیشتری را عملی می‌کند. همچنین قیمت ارزان­ تر سرویس های میزبانی مبتنی بر لینوکس نیز یک جاذبه بزرگ برای مشتریان است. جامعه جهانی IT به سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس بیشتر علاقه نشان داده است، تا حد زیادی به دلیل متن باز (Open Source) بودن این سیستم عامل است. مسیری که مایکروسافت نیز در حال قدم گذاشتن در آن است.جهت اطلاعات بیشتر از امنیت سرورهای ویندوزی و لینوکسی به مقاله مقایسه امنیت ویندوز و لینوکس مراجعه نمائید.

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *