به زود وب خوش آمدید

ایجاد Subdomain در SolidCP و هاست ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۲۶ آذر ۱۳۹۹
۰
4829
ایجاد Subdomain در SolidCP و هاست ویندوز

آموزش ایجاد Subdomain در SolidCP و هاست ویندوز : دامنه های فرعی یا همان ساب دامنه (subdomain) به عنوان پسوند دامنه شما برای کمک به سازماندهی و هدایت به بخشهای مختلف وب سایت شما عمل می کنند. همچنین می توانید از یک زیر دامنه برای ارسال بازدیدکنندگان به یک آدرس وب کاملاً متفاوت مانند صفحه رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید یا به یک آدرس IP یا دایرکتوری خاص در سایت خود اشاره کنید.لازم به ذکر است جهت ایجاد subdomain پس از ثبت دامنه می بایست هاست تهیه نمایید و بسته به سرویسی که خریداری می کنید تعداد subdomain برای سایت شما مشخص می شود.

مثال portal.zoodweb.com را در نظر بگیرید. در این مثال ، portal زیر دامنه است ، zoodweb دامنه اصلی و com. دامنه سطح بالا (TLD) است. از هر متن و عنوانی به عنوان subdomain خود می توانید استفاده کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که تایپ و به خاطر سپردن آن آسان باشد.

یکی دیگر از موارد استفاده از زیر دامنه ایجاد فروشگاه تجارت الکترونیکی آنلاین است ، مانند مثال ما در بالا برای portal.yoursite.com. داشتن فروشگاه خود در یک زیر دامنه مجزا به سهولت انجام معاملات کمک می کند ، زیرا سایت های تجارت الکترونیکی معمولاً به تنظیمات پیچیده تری نیاز دارند.جهت اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله Subdomain چیست؟ مراجعه نمائید.

در صورتی که از سرویس هاست ویندوز و نمایندگی هاست ویندوز در زود وب استفاده نمائید، امکان دسترسی به کنترل پنل SolidCP را خواهید داشت.

جهت ایجاد Subdomain در  SolidCP و هاست ویندوز لطفا راهنمای ذیل را مطالعه نمائید.

۱. پس از ورود به کنترل پنل ویندوز SolidCP وارد قسمت “Domains” شوید.

ساخت Subdomain در هاست ویندوز SolidCP

۲. در این صفحه از سمت راست گزینه “Add Domain” کلیک نمائید.

ایجاد زیر دامنه در هاست ویندوز SolidCP

۳. حال جهت ایجاد subdomain بر روی گزینه “Sub-domain”کلیک نمائید.

ایجاد Subdomain در کنترل پنل SolidCP

۴. حال نام subdomain که در نظر دارید در فیلد مورد نظر وارد کرده و حتما دو تیک گزینه “Create Web Site” و “Enable DNS” ر انتخاب و در انتها بر روی “Add Domain”جهت ایجاد کلیک نمائید.

آموزش ایجاد Subdomain در هاست ویندوز SolidCP

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *