به زود وب خوش آمدید

تنظیمات DNS در کنترل پنل SolidCP

مدیر سایت مدیر سایت
۱۳ مهر ۱۳۹۹
۰
6620
تنظیمات DNS در کنترل پنل SolidCP

تنظیمات DNS در کنترل پنل SolidCP : سامانهٔ نام دامنه (Domain Name System) که به اختصار DNS خوانده می‌شود، روشی سلسله مراتبی است که بانک اطلاعاتی مربوط به نام های نمادین و معادل IP آنها را بر روی کل شبکه اینترنتی توزیع کرده است. جهت ورود به یک سایت می بایست از آدرس آن اطلاع داشت. لازم بذکر است که آدرس وب سرور ها با آدرس IP آنها مشخص می شود، اما به خاطر سپردن آدرس IP بسیار دشوار است، لذا می توان به جای این آدرس IP، از نامهای نمادین Domin Name استفاده کرد. برای هر Domin Name یک IP در نظر گرفته شده است.

جهت تنظیمات تنظیمات DNS در کنترل پنل SolidCP طبق راهنمای ذیل عمل نمائید.

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل میزبانی شوید و سپس گزینه“Domains” را انتخاب کرده و بر روی نام دامنه مورد نظر کلیک نمائید.

تنظیمات dns در کنترل پنل solidcp

۲. در این مرحله بر روی “Edit DNS zone records” کلیک نمائید.تنظیمات dns در کنترل پنل solidcp

۳. در صورتی که مد نظر دارید رکورد جدید ایجاد نمائید بر روی گزینه ” Add record” کلیک نمائید.در صورتی که می خواهید رکوردهای فعلی را ویرایش و یا حذف کنید مانند تصویر ذیل بر روی گزینه های مورد نظر کلیک نمائید.در ذیل توضیحی از رکوردها داده شده است.

“A record”: از رکورد A یا همان رکورد آدرس، جهت Map کردن یک آدرس IP بر روی یک Domain Name استفاده می گردد. به طور مثال می خواهیم sub.yourdomain را در سرور دیگری به غیر از سروری که yourdomain آن‌جاست Host کنیم. در این صورت می بایست یک A Record برای آن ایجاد و IP مربوط به Host مقصد را وارد نمائیم.

 

“CNAME Record”: در واقع CNAME Record، نامی است مستعار برای رکورد دیگر، بدین صورت که بر خلاف A Record که به یک آدرس IP اشاره می کند، این رکورد برای اشاره به یک نام کاربرد دارد. یکی از مهمترین کاربردهای CNAME Record، مهیا کردن دسترسی به Web Server از طریق دو استاندارد www.domain.com و domain.com (بدون www) می‌باشد. این کار بدین صورت انجام می‌شود که یک CNAME Record برای www دامنه ساخته و به نام کوتاه آن (بدون www) آدرس دهی می شود.

 

“Mx Record”: از MX Record برای تعریف مشخصات سرویس دهنده ایمیل استفاده می گردد. در واقع، وقتی ایمیلی به یک آدرس در دامنه ای ارسال می شود، مثلا برای support@zoodweb.com، توسط MX Record های موجود در این دامنه ، به آدرس صحیح انتقال داده می شود.

 

“TXT”: رکورد TXT جهت اضافه کزدن چهار چوب های دلخواه توسط Administrator میزبانی در نظر گرفته شده است. از جمله این موارد می توان به “اجرای چهارچوب سیاستگذاری مشخصات فرستنده ایمیل – SPF” اشاره کرد.

تنظیمات dns در کنترل پنل solidcp

 

در شرکت زود وب در سرویس هاست ویندوز از کنترل پنل میزبانی SolidCP پشتیبانی می گردد،جهت خرید لطفا اینجا کلیک نمائید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *