به زود وب خوش آمدید

نحوه ایجاد DKIM در SmarterMail

مدیر سایت مدیر سایت
۱۴ مهر ۱۳۹۹
۰
7930
نحوه ایجاد DKIM در SmarterMail
نحوه ایجاد DKIM در SmarterMail : کلمه dkim مخفف (Domain Key Identified Mail) است. یک استاندارد فنی است که به محافظت از فرستندگان و گیرندگان ایمیل در برابر هرزنامه ، کلاهبرداری و فیشینگ کمک می کند. این نوعی احراز هویت از طریق ایمیل است که به یک سازمان اجازه می دهد مسئولیت پیام را به طریقی که توسط گیرنده تأیید شود.به طور خاص ، از روشی به نام “رمزنگاری کلید عمومی” استفاده می کند تا تأیید کند که یک پیام ایمیل از یک سرور ایمیل مجاز ارسال شده است ، به منظور تشخیص جعل و جلوگیری از تحویل ایمیل های مضر مانند هرزنامه. این مکمل SMTP ، پروتکل اساسی مورد استفاده برای ارسال ایمیل است ، زیرا خود شامل هیچ مکانیزم احراز هویت نیست.جهت آشنایی با نحوه نحوه ایجاد DKIM در اسمارتر میل طبق دستورات ذیل عمل کنید.

جهت نحوه ایجاد DKIM در SmarterMail طبق راهنمای ذیل عمل نمائید.

۱. بعد از ورود به وب میل از نوار منوی سمت چپ قسمت “Settings” را انتخاب کرده، سپس شاخه “Advanced Settings” را باز کرده و روی گزینه “Mail Signin” کلیک نمائید.

۲. سپس از قسمت بالا وارد قسمت “Certificate” شده و در بخش “Selector” نام دلخواهی مانند “Key” وارد کنید. در انتها بروی دکمه “Generate Key” کلیک نمایید.

۳. پس از این که کلید ایجاد شد، می بایست رکورد txt در DNS Zone دامنه استفاده نمایید. جهت انجام این کار ابتدا ایجاد و ویرایش رکوردهای DNS در کنترل پنل میزبانی SoliCP
را مطالعه کنید. پس از ورود به قسمت Edit DNS zone records یک رکورد جدید مطابق تصویر ذیل اطلاعات دریافتی در میل سرور را وارد کنید:
– در قسمت “Record Type” نوع “TXT” را انتخاب نمایید.
– در قسمت “Record Name” مقدار “key._domainkey” را وارد نمایید.
– در قسمت “Record Data” متن تولید شده در قسمت TXT Record Value را وارد نمایید.
– در پایان روی گزینه “Save” کلیک نمایید.


جهت اطمینان از صحت عملکرد این مورد می توان در سایت mxtoolbox.com اطلاعات مربوط به دامنه و Selector را وارد نموده و نتیجه را مشاهده نمایید. در صورتی که در قسمت DKIM Check اطلاعات مربوط به رکورد txt ایجاد شده را نمایش دهد به این معنی است که DKIM به درستی بر روی دامنه مورد نظر تنظیم شده است.

 

در شرکت زود وب در سرویسهای هاست ویندوز و میزبانی ایمیل از میل سرور SmarterMail پشتیبانی می گردد،جهت خرید لطفا اینجا کلیک نمائید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *