به زود وب خوش آمدید

خرید هاست ارزان و معایب استفاده از این نوع هاست

مدیر سایت مدیر سایت
۲۶ آبان ۱۳۹۹
۰
8457
خرید هاست ارزان و مشکلاتی که ایجاد میکند

خرید هاست ارزان : با افزایش بی سابقه تعداد مشتریان آنلاین ، تقاضا برای میزبان وب ارزان نیز افزایش یافته است. این افزایش تقاضا برای وب هاست های ارزان قیمت ناشی از برخی شرایط غیرقابل انکار است. امروزه افراد و مشاغل به یک فضای آنلاین نیاز دارند تا حضور خود را در جامعه آنلاین احساس کنند. اما مراقب باشید!

مصرف کننده امروز کاملاً باهوش است. برای پیدا کردن بهترین قیمت در فروشگاهها آن ها را مقایسه می کنند. با این حال ، هیچ مصرف کننده ای حاضر نیست کیفیت را فدای قیمت کند ، به خصوص در بازارهایی که شما هیچ اجباری برای خرید ندارید.

وقتی نوبت به میزبانی وب می رسد ، بسیاری از کاربرانی که قصد خرید هاست دارند، شروع به جستجوی کلمه هاست ارزان می نمایند !!!

اکنون ، شرایطی را در نظر بگیرید که مایل باشید وب سایت خود را راه اندازی نمائید. شما می خواهید وب سایت شرکت شما در مقایسه با رقبا ، بازدیدکننده بیشتری داشته باشد. شما دوست دارید پول بیشتری کسب کنید تا جلوتر از بقیه باشید. این یک سناریو است که در آن شما نباید یا به عبارت دقیق تر ، نمی توانید از نظر کیفیت وب سایت و سرعت لود صفحات خود کوتاهی نمائید.

مطمئناً دوست ندارید به دلیل کندی وب سایت ، مشتری های خود را از دست بدهید. به همین ترتیب ، دوست ندارید به دلیل سرویس میزبانی بی کیفیت مشتریان خود را از دست بدهید. به یاد داشته باشید ، یک میزبان ارزان معمولا سرویسی فاقد کیفیت ارائه می نماید.

در این پست ، ما یک توضیح دقیق در مورد اینکه چرا میزبانی ارزان در واقع گران است ارائه می دهیم؟ دلایل و تأثیرات میزبانی وب سایت شما بر روی یک سرویس ارزان چیست؟ کسانی که کمک می کنند پول شما بیهوده به هدر رود! توصیه های مفیدی ارائه خواهیم کرد.

معایب هاست ارزان

هاست ارزان معمولا میزبانی فاقد کیفیت است!

شرایطی را در نظر بگیرید: شما به عنوان میهمان خانه شخصی دعوت می شوید، میزبان با یک غذای ارزان ، فاسد و غیربهداشتی از شما پذیرایی می کند. واکنش شما چه خواهد بود؟ شما به راحتی با این قضیه کنار نمی آیید و از میزبان خود به شدت دلخور مشوید. احساس ناراحتی می کنید و این احساس وجود دارد که با نوع غذایی که برای شما سرو می شود به شما توهین می شود. شما صد در صد در مورد میزبان خود نظر بدی خواهید داشت.

در مورد میزبانی وب نیز چنین است. هنگامی که با میزبان ارزان قیمت خود روبرو می شوید ، احساس می کنید که پول شما از دست می رود. تلاش شما بی فایده بوده. شما کاملا متوجه  یک تجربه بد خواهید شد و تمامی وقتی که برای خصوصا سئوی سایت خود گذاشتید تقریبا بیهوده بوده است.

هاست ارزان : باغی که سبزتر به نظر می رسد

ارائه دهندگان خدمات میزبانی ارزان از برخی از این تاکتیک ها به عنوان برگ برنده استفاده می کنند. اما مواظب باش میزبانی ارزان به اندازه ای که می خواهید موثر نیست و ممکن است ارائه دهنده، خدمات شما را در بعضی از مواقع خراب کند.

این نوع سرویس دهنده ها معمولا از روشهای نادرستی استفاده می نمایند، به طور مثال پس از ثبت دامنه اگر کد انتقال بخواهید به شما تحویل نمی دهند و شما را مجبور میکنند حتما از آنها سرویس تهیه نمائید (به زبان خودمونی گرو کشی میکنند)، معمولا از سرویس ها بکاپ تهیه نمی کنند، متخصصین پشتیبانی با سواد کافی برای اینکار ندارند (هزینه نیروی متخصص آنقدری هست که نشود هاست ارزان ارائه نمود)، به همین دلیل در زمان مشکلات تیکتهای شما بی پاسخ می ماند تا یک نیروی متخصص به کمک آنها بیاید، هزینه ای برای سخت افزار با کیفیت نمیکنند چرا که در این صورت حتما نمی توانند هاست ارزان ارائه نمایند و …

 

اثر بخشی هزینه در خرید هاست ارزان

اثربخشی هزینه یکی از متداول ترین تله هایی است که ارائه دهندگان خدمات میزبانی ارزان برای جذب تعداد زیادی مشتری از آن استفاده می کنند. آنها حداقل هزینه را از شما می گیرند. ممکن است قیمت ارائه دهنده خدمات از ۱۰۰۰ تومان (یا رایگان) شروع شود ، اما اطمینان کمی وجود دارد که بهترین بسته خدمات را با چنین قیمت ارزان دریافت کنید.

از آنجا که شرکت هایی که در میزبانی وب ارزان تخصص دارند می دانند که اکثرا کاربرانی که از هاست ارزان استفاده و خریداری می کنند کاربران مبتدی و یا اولین باری است که از سرویس میزبانی می خواهند استفاده کنند،این شرکت ها اغلب قیمت های شگفت انگیزی را ارائه می دهند.

یکی از جذابیت های معمول شرکت های ارزان میزبانی وب شامل قیمت های بسیار پایین در سال اول و جهش بزرگ قیمت ها برای سال دوم است.

 

توصیه می کنیم:

 • در کیفیت سازش نکنید.
 • در سرعت سازش نکنید.
 • قیمت های رقبا را بررسی و مقایسه کنید

سازش در کیفیت

خدمات با کیفیت ، جوهره یک تجارت موفق است. ارائه دهندگان خدمات میزبانی ارزان معمولا در تعریف از کیفیت بالای خود زیاده روی می نمایند، به جرئت به شما اعلام مینمائیم در ۹۹ درصد این نوع میزبانی ذره ای از کیفیت مشاهده نخواهید نمود.

به سناریویی فکر کنید که می خواهید وب سایت پر بازدید خود را در یک سرور ارزان میزبانی کنید:

چه اتفاقی خواهد افتاد؟ وب سایت از بین می رود.

به این دلیل است که به علت ارزان بودن و ضرر نکردن ارائه دهنده سرویس میزبانی، مجبور است تعداد زیادی هاست را روی یک سرور راه اندازی نماید، خود شما به راحتی می توایند نتیجه را حدس بزنید، ما هم به شما نتیجه را اعلام میکنیم کندی و قطعی مکرر سرور زمانی که سایت های زیادی روی آن قرار دارد حتی در بهترین سرورها اتفاق می افتد.

 

توصیه ها

قبل از تصمیم گیری باید فکر کنید که سرویس میزبانی ارزان را انتخاب کنید یا خیر. ما به شما توصیه می کنیم:

 • در کیفیت وب سایت سازش نکنید.
 • در سرعت وب سایت سازش نکنید.
 • در عملکرد وب سایت سازش نکنید.

خرابی سرور و کندی بیش از حد مجاز

یک وب سایت خوب وب سایتی است که همیشه در دسترس باشد. شما همیشه می خواهید وب سایت شما ۲۴ ساعت شبانه روز ، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال بدون هیچ گونه وقفه فعال باشد (البته این مورد هم اغراق آمیز است) برای همین در سراسر دنیای اینترنت اکثر سرویس دهنده های میزبانی آپتایم ۹۹ درصد را گارانتی می نمایند.

 

چنانچه سرویس دهنده ای آپتایم ۱۰۰ درصد را گارانتی نمود حتما در موردش تحقیق نمائید.

 

اگر وب سایت شما ناگهان خراب شود چه می کنید؟ به دلیل ترافیک زیاد در سرور، متوجه می شوید که سرور میزبان از کار افتاده است.

هاست ارزان شاید برای شما مقداری پول ذخیره نماید.اما ،برخی از معایب آشکار وجود دارد که شما معمولاً نادیده می گیرید. خرابی سرور یکی از این معایب است که در نهایت مشتریان شما را که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده بودند ، سلب می کند. پس عملا پولی ذخیره نمی کنید و سود بسیاری نیز از دست می دهید.

نیمه دیگر جنبه منفی هاست ارزان ، پشتیبانی ضعیفی است که این شرکت ها ارائه می دهند. اغلب اوقات ، سوابق downtime آنها بسیار فاجعه و بالا است. استاندارد زمان خرابی(downtime) کمتر از یک درصد است. برای افرادی که این آمار را نمی دانند ، ممکن است فکر کنند که قطع سرور در هر هفته از چند ساعت قابل قبول است، اما برای اشخاصی که درامد از وب سایت خود دارند این مسئله کاملا متفاوت است و میدانند حتی چند دقیقه قطعی چه ضرری به آنها می رساند.

 

توصیه ها

حجم بالای ترافیک در یک سرور ارزان قیمت می تواند باعث کند شدن وب سایت شما شود. ما به شما توصیه می کنیم:

 • سرورهای سریع ، قابل اعتماد و کارآمد و بدون توقف را انتخاب کنید.
 • از سرورهای اختصاصی استفاده کنید (چنانچه سایت پربازدید دارید)
 • از شرکت های معتبر فضای هاست خود را تهیه کنید.

مشکلات خرید هاست ارزان

کافی نبودن پشتیبانی مشترکین در میزبانی ارزان 

اگر با مشکلی روبرو شوید چه کاری انجام می دهید؟ شما به دنبال پشتیبانی می گردید. شما به دنبال خدمات مشاوره ای می گردید. پشتیبانی از مشتری یکی از مهمترین مولفه های هر سازمان تجاری است. اگر به سوالات شما در مورد مشکلات میزبانی وب به سرعت پاسخ داده نشود ، چه می کنید؟ ناامید خواهید شد در مورد مشتریان شما نیز همین طور است. آنها به محض عدم پاسخگویی به موقع به سوالاتشان ناامید می شوند.پشتیبانی سرویس ممکن است فقط از طریق ایمیل باشد یا برای پشتیبانی فنی هزینه اضافی می بایست پرداخت نمائید.

گاها در مورد پشتیبانی اشاره می کنند تا ۴۸ ساعت آینده در ساعات اداری فقط پاسخگو هستند. شخصی که می خواهد یک صفحه وب جدید را در روز پنج شنبه بارگذاری کند باید برای پاسخ تا شنبه صبر کند.

 

توصیه ها

ارائه دهندگان خدمات میزبانی ارزان معمولاً هنگام رسیدگی به مشکلات های مشتریان شکست می خورند.نوع مشکلات ممکن است ساده تا تخصصی باشد.سهل انگاری اغلب باعث می شود که ارائه دهندگان خدمات هاست ارزان ، مشتریان بالقوه خود را از دست بدهند. ما به شما توصیه می کنیم:

 • مراقب نحوه ارائه پشتیبانی سرویس های ارزان باشید.
 • به ارائه دهندگان خدمات میزبانی ارزان اعتماد نکنید (در ۹۹ درصد مواقع)
 • برای تهیه سرویس ، به سرویس دهنده هایی که خدمات پشتیبانی شبانه روزی مشتری را تضمین می کنند ، مراجعه کنید.

نبود امنیت داده ها در هاست ارزان

هویت شما برای شما مهم است. داده های شما نیز برای شما مهم است. اگر وب سایت شما هک شود چه احساسی خواهید داشت؟ اگر اطلاعات شما به سرقت برود چه احساسی خواهید داشت؟ احساس گم شدن خواهید کرد. مگه نه؟ و اگر حریم خصوصی شما نقض شود احساس ناراحتی خواهید کرد. یکی از معایب استفاده از سرویس میزبانی ارزان این است که وب سایت شما در برابر تهدیدات امنیتی آسیب پذیر است. البته صادقانه بخواهیم شما را راهنمائی نمائیم اکثر مورد های امنیتی از سمت باگ های وب سایت است.

 

توصیه ها

 • درباره ارائه دهندگان خدمات میزبانی امن و معتبر تحقیق کنید.
 • شرایط و ضوابط نوشته شده در توافق نامه ارائه دهنده میزبانی را بخوانید.
 • از سیاست پشتیبان گیری و بکاپ گیری آنها مطمن شوید.

مقیاس پذیری

میزبانی ارزان ترفند جدیدی را آموخته است. آنها وانمود می کنند که ارائه دهندگان میزبانی ابری هستند و در آنجا ادعا می کنند که ویژگی های مقیاس پذیر را ارائه می دهند. در بسیاری از موارد ، این ادعا صحیح نمی باشد.

 

توصیه ها

اگر آن را داشته باشند ،به شما نشان می دهند.ما به شما توصیه می کنیم:

 • درخواست یک دوره آزمایشی رایگان ۳ روزه کنید.
 • قبل از امضای قرارداد ، شرایط و ضوابط ارائه دهنده خدمات را بخوانید.

واقعیت این است هاست ارزان قیمت، درست است که ارزان به نظر می رسد، ولی با توجه به مشکلاتی که در آینده برای کاربر به وجود می آورد چه بسا هزینه بیشتری را برای مشترکین به وجود آورند.

 

در این مقاله سعی کردیم صادق باشیم، هیچگاه ۱۰۰ درصد از هاست ارزان بد نگفتیم، هستند هاست هایی که ارزان می باشند و سرویس مناسبی ارائه می کنند اما باز هم صادقانه تاکید میکنیم تعداد آنها بسیار کم است، به همین علت از کلمه “اکثرا” و “۹۹ در صد” زیاد استفاده کردیم.

 

باشد که تمامی ارائه کنندگان سرویس میزبانی وب و ثبت دامنه صداقت را پیشه نمایند که در واقع اکثر همکاران ما نیز بر این اصول پایبند می باشد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *