به زود وب خوش آمدید

تبدیل فرمت گواهینامه از باینری به متن

مدیر سایت مدیر سایت
۱ تیر ۱۳۹۹
۰
4501
تبدیل فرمت گواهینامه از باینری به متن
رایج ترین پسوند فایلهای گواهینامه cer و crt هستند و زمانی که فایل گواهینامه را از صادر کننده یا CA در یک بسته zip دریافت می نمایید بعد از خارج کردن از حالت فشرده با یکی از این فرمتها مواجه می شوید. فرمت فایلهای cer و crt معمولا ASCII PEM format است که به جزئیات آن نمی پردازیم ولی ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که فایلهایی که با فرمت PEM هستند معمولا دارای پسوندهای pem, .crt, .cer, .key. می باشند و با این عبارت شروع “—–BEGIN CERTIFICATE—–” و با “—–END CERTIFICATE—–” پایان می یابند. گاهی ممکن است نیاز باشد فایل دریافتی را به فرمت دیگری تغییر دهید یا برخی صادر کنندگان فرمت ارسالی را با فرمت باینری Der ارسال کرده باشند و مطابق نیاز شما نباشد. اگر کاراکترهای فایل گواهینامه شما در برنامه هایی مثل notepad قابل خواندن نیست و کاراکترهای عجیب از این دست در آن مشاهده می نمایید: (ø¹žø¥۸‚ hÚŒpõÄú}ç ÝéI3¯×­³) مشکلی در فایل نیست و به راحتی می توانید نصب آن را انجام دهید ولی در برخی موارد مثل نصب در کنترل پنل های تحت وب ممکن است نیاز به فایل متنی قابل خواندن داشته باشید که به روشهای زیر امکان تغییر فرمت وجود دارد: حرفه ای ترین روش برای تغییر فرمت فایل گواهینامه یا حتی پسوند گواهینامه استفاده از ابزار OpenSSL می باشد و بدترین روش استفاده از وب سایتهای آنلاین کانورتر یا مبدل آنلاین است زیرا فایل مهم گواهینامه امنیتی در اختیار آنها قرار می گیرد.

روش ساده و بسیار امن دیگری برای تبدیل فرمت گواهینامه SSL در ویندوز وجود دارد که در اینجا به آن می پردازیم:

۱. ابتدا در ویندوز دوبار روی فایل گواهینامه کلیک نمایید، در پنجره پاپ آپی باز می گردد روی تب “Details” مطابق تصویر زیر کلیک نمایید و از پایین پنجره گزینه “Copy to File” را انتخاب نمایید.

۲. پنجره بعدی توضیحات مربوط به تهیه خروجی از گواهینامه می باشد. دکمه “Next” را انتخاب نمایید.

۳. در پنجره بعدی گزینه “Base-64 encoded X.509” را انتخاب نموده و “Next” نمایید.

۴. در پنجره بعد با انتخاب دکمه “Browse” مسیر فایل مورد نظر را انتخاب و یک نام به فایل اختصاص دهید، سپس”Next” را انتخاب نمایید.

۵. در مرحله آخر با کلیک روی “Finish” فایل آماده می شود و می توانید در ویرایشگرهای متن مثل Notepad آن را مشاهده نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *