به زود وب خوش آمدید

استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل

مدیر سایت مدیر سایت
۱۸ بهمن ۱۳۹۹
۰
14788
استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل

Calendaring Extensions to WebDAV یا CalDAV ، یک پروتکل اینترنتی است که برای همگام سازی تقویم بین وب میل و نرم افزارهای دریافت ایمیل مانند outlook و یا گوشی های هوشمند استفاده می گردد.در این مقاله استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل هاست لینوکس به صورت ساده و کامل توضیح داده شده است،لازم به ذکر است قبل از استفاده از این قابلیت می بایست هاست تهیه نمائید.

CardDAV لیست تماس(contact) را در دیوایس های مختلف همگام سازی می کند و از طریق وب میل در هاست شما نیز در دسترس است. این پروتکل با Andriod، Gmail ، Mac OS X ، iOS 5+ ، Outlook ، Thunderbird و سایر سیستم عامل ها سازگار است. قابلیت CalDav به این صورت است که تمام contact شما از جمله مخاطبین و گروه های مختلف را همزمان سینک می کند.

 

استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شود،جهت اموزش به مقاله نحوه ورود به Cpanel مراجعه نمائید.پس از ورود به کنترل پنل هاست لینوکس از قسمت “Email” گزینه “Calendars and Contacts” را انتخاب نمائید.

استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل هاست لینوکس
۲. در صفحه ای که برایتان باز می شود،در قسمت “Manual Settings” کادری وجود دارد که اطلاعاتی چون Username ،Password ،Server URL،Alternate Server URL به شما نمایش می دهد که برای تنظیمات با پروتکل “Secure SSL/TLS” می باشد.


لازم به ذکر است از این اطلاعات در نرم افزاری های ایمیل همچون Outlook قابلیت استفاده دارند.جهت استفاده از Sync شدن calender یا همان تقویم وب میل با outlook می بایست نرم افزار caldav synchronizer در ابتدا در سیستم خود دانلود کرده و سپس اجرا کنید.

قابلیت Calendars and Contacts در سی پنل

۳. برخی از برنامه ها نمی توانند لیست تقویم ها (calendars) و دفترچه آدرس (address books) را از سرور CalDAV و CardDAV بازیابی کنند. برای آن برنامه ها ، باید آدرس URL را برای هر تقویم یا دفترچه آدرس به صورت جداگانه مشخص کنید. می توانید URL های ذکر شده در کادری که در تصویر مشاهده می کنید،پیدا کنید.
می توان از این ابزار در سیستم عامل های دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه نیز استفاده کرد.

قابلیت Calendars and Contacts در هاست سی پنل

تنظیمات Sync شدن(همگام سازی) Calendar Roundcube با نرم افزار Outlook 2016

۴. پس از نصب نرم افزار caldav synchronizer که در مرحله ۲ به آن اشاره شد،یک گزینه در outlook به شما به عنوان “CalDav Synchronizer” نمایش می دهد.شما از سمت چپ گزینه “Synchronization Profiles” را می بایست انتخاب نمائید.

آموزش کار با Calendars and Contacts در cpanel

۵. حال می بایست یک Profile برای یوزر مورد نظر ایجاد کنید،موارد که می بایست پر نمائید به شرح ذیل می باشد:

– Name : نام پروفایل خود را انتخاب نمائید.
– Outlook Folder :  از این قسمت می توانید contacts  و یا calender را انتخاب نمائید.بستگی به این دارد شما مدنظر دارید تقویم سینک شود و یا آدرس مخاطبین
– DAV URL : مسیر DAV در مرحله ۲ به آن اشاره شده است،می بایست آن مسیری که خود سی پنل مشخص کرده است را قرار دهید،حال اگر آن مسیر خطا داد می توانید از مسیر دوم که در قسمت Alternate Server URL قرار گرفته است استفاده نمائید.
– Username : می بایست دقیقا همان یوزرنیمی که در مرحله دوم مشخص شده است را قرار دهید.
– Password : می بایست پسورد اصلی سی پنل که در هنگام ورود به کنترل پنل هاست استفاده می کنید را قرار دهید.
– Test or discover settings : جهت اطمینان از درست وارد کردن اطلاعات گزینه تست را انتخاب نمائید.

آموزش استفاده از Calendars and Contacts در سی پنل

۶. در صورتی که به درستی اطلاعات را قرار داده باشید باکسی مانند تصویر باز می شود که نشان دهنده این است که Sync به درستی انجام شده است.در نهایت جهت اعمال بر روی “OK” کلیک نمائید.

آموزش استفاده از Calendars and Contacts در cPanel

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *