به زود وب خوش آمدید

نحوه استفاده از BoxTrapper در سی پنل

مدیر سایت مدیر سایت
۲۹ بهمن ۱۳۹۹
۰
20290
نحوه استفاده از BoxTrapper در سی پنل

BoxTrapper برای محافظت از Inbox و میل های دریافتی شما در برابر هرزنامه طراحی شده است. با استفاده از BoxTrapper شما یک لیست که به “whitelist” معروف ایجاد می کنید و تمامی آدرس میلهایی که با آنها مداوم در ارتباط هستید را در آن قرار می دهید.اگر کسانی به شما ایمیل ارسال کنند و در لیست سفید شما قرار نداشته باشند BoxTrapper یک ایمیل تأیید به فرستنده ها ارسال می کند ، آنها باید به آدرس ایمیل شما پاسخ دهند در صورت تایید از سمت کاربر آن آدرس ایمیل تأیید شده به لیست سفید (whitelist) شما اضافه می شود و در صورت ارسال ایمیل مجدد از آن آدرس میل ،دیگر میلی جهت تایید ارسال نخواهد شد.

در صورت نیاز به گزینه BoxTrapper در ابتدا می بایست پس از ثبت دامنه ، خرید هاست لینوکس برای دامنه مورد نظر انجام دهید. نحوه استفاده از BoxTrapper در سی پنل هاست لینوکس در این مقاله به طور کامل شرح و آموزش خواهیم داد.


توجه: مهم است که درک کنیم حتی اگر BoxTrapper فعال و لیست سفید به صورت خودکار غیرفعال باشد ، هرگونه آدرس ایمیل که خودتان میل را برای آن ارسال می کنید ، به طور خودکار به whitelist شما اضافه می شود. از آنجا که در واقع با آن آدرس ایمیل در ارتباط (منظور ارسال و دریافت ایمیل دارید) هستید ، BoxTrapper فرض می کند که شما از ارتباط با این آدرس استقبال کرده و به طور خودکار آدرس ایمیل مورد نظر را در لیست سفید قرار می دهید.

نحوه استفاده از BoxTrapper در سی پنل

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شود،جهت آموزش به مقاله نحوه ورود به Cpanel مراجعه نمائید.پس از ورود به کنترل پنل هاست از قسمت “Email” گزینه “BoxTrapper” را انتخاب نمائید.

نحوه استفاده از BoxTrapper در سی پنل هاست لینوکس

۲. در این صفحه روبروی یوزر هاست شما گزینه “manage” وجود دارد که می بایست جهت تنظیمات BoxTrapper بر روی آن کلیک نمائید.

آموزش استفاده از BoxTrapper در سی پنل

۳. در قسمت “Current Status” وضعیت فعلی BoxTrapper را به شما نمایش می دهد که غیرفعال است .حال می بایست جهت فعال سازی بر روی گزینه “Enable” کلیک نمائید.

راهنمای استفاده از BoxTrapper در سی پنل هاست لینوکس

تنظیمات BoxTrapper خود را در هاست سی پنل پیکربندی کنید.

۴. در ابتدا گزینه “Configure Settings” انتخاب نمائید.در این قسمت می توانید با BoxTrapper آدرس های ایمیل را تنظیم کرده و مدت نگهداری گزارش ها و پیام های صف را مشخص کنید.

BoxTrapper در سی پنل هاست لینوکس

۵. حال می بایست موارد مورد نیاز را در فیلدهای مشخص شده پر نمائید.

– Email addresses for this account : در این قسمت آدرس ایمیل هایی را که به این آدرس ارسال می شوند را وارد کنید. آنها را با کاما جدا کنید.
– Your Name : نام خود را وارد نمائید.
– The number of days that you wish to keep logs and messages in the queue : تعداد روزهایی که می خواهید گزارش ها و پیام ها را نگه دارید را وارد کنید. تنظیمات پیش فرض ۱۵ روز است.
– Minimum Apache SpamAssassin Spam Score required to bypass BoxTrapper : حداقل امتیاز اسپم Apache SpamAssass که برای کنار گذاشتن BoxTrapper نیاز می باشد.میزان اسپم بودن یک ایمیل را spam score می گویند.


زمانی که BoxTrapper ایمیلی با امتیاز اسپم (spam score) که کمتر از مقدار تعیین شده در قسمت Apache SpamAssassin است دریافت کند. برای کنار گذاشتن BoxTrapper لازم است ، پیام به طور خودکار ارسال می شود. مقدار پیش فرض این گزینه برابر ۲.۵- است.

-Enable Automatic Whitelisting : اگر می خواهید لیست سفید خودکار را فعال کنید این کادر را علامت بزنید.این امر باعث می شود BoxTrapper هر آدرس ایمیلی را که ارسال می کنید را در Whitelist قرار دهد.
– Automatically whitelist the To and From lines from whitelisted senders (whitelist by association) : اگر می خواهید “به طور خودکار لیست های ارسال (To)  و از فرستندگان (From) را در لیست سفید قرار دهید این گزینه را انتخاب کنید.
– Save : در نهایت جهت ذخیره می بایست بر روی این گزینه کلیک نمائید.

آموزش BoxTrapper در سی پنل

پیام های تأیید BoxTrapper را در هاست وردپرس خود ویرایش کنید.

۶. در قسمت “Edit Confirmation Messages” به شما امکان می دهد پاسخی را که فرستنده های ایمیل پس از ارسال پیام به یک حساب فعال شده توسط BoxTrapper دریافت می کنند را تغییر دهید.

نحوه استفاده از BoxTrapper در cpanel

۷. در قسمت “blacklist” می توان متن پیام تأیید را ویرایش کرد.جهت این امر می بایست بر روی گزینه“Edit”کلیک کرد.بقیه موارد returnverify , verifyreleased,verify نیز به همین صورت می باشند.

آموزش استفاده از BoxTrapper در cpanel

۸. اکنون می توانید متن پیام را ویرایش کنید.پس از ویرایش بر روی گزینه “Save” کلیک نمائید.

نحوه استفاده از BoxTrapper درcpanel هاست لینوکس

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *