به زود وب خوش آمدید

بکاپ گیری و ریستور در دایرکت ادمین هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۲۴ دی ۱۳۹۹
۰
10122
بکاپ گیری و ریستور در دایرکت ادمین هاست لینوکس

بکاپ گیری و ریستور در دایرکت ادمین هاست لینوکس: تصور کنید که ساعتها برای طراحی هاست وردپرس خود زمان صرف کرده اید، فقط در یک لحظه همه آنها از بین می رود. شما قصد داشتید.این یک کابوس مطلق خواهد بود ، درست است؟ شما این همه تلاش می کنید ، چطور ممکن است فقط در یک چشم به هم زدن از بین برود؟
متأسفانه ، گاهی اوقات هکرها ، یک لغزش انگشت ، یک پلاگین بد … همه این موارد می توانند دامنه شما را به همین ترتیب خراب یا پاک کنند.
اما از دست دادن سایت شما نیازی نیست که شما را در شب بیدار نگه دارد،زیرا با وجود هاستینگ مناسب و داشتن کنترل پنل هاست  ، همیشه می توانید از فایل های اصلی هاست خود نسخه پشتیبان تهیه و ریستور کنید صرف نظر از هر اتفاق بدی که برای وب سایت شما می آید ، تهیه یک نسخه فول بکاپ از سایت می تواند شما را در هر لجظه نجات دهد.
حال در شرکت زود وب در سرویس هاست لینوکس و نمایندگی هاست لینوکس با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین می به صورت دستی هر زمان نیاز به بکاپ گیری و ریستور از هاست خود را داشته باشید،می توانید انجام دهید.

آموزش تصویری از بکاپ گیری و ریستور در دایرکت ادمین

۱. پس از ورود به کنترل پنل هاست،در ابتدا می بایست وارد قسمت “Advanced Features” گزینه “Create/Restore Backups” را انتخاب نمائید.

تهیه بکاپ در دایرکت ادمین و هاست لینوکس

۲. اگر در نظر دارید یک نسخه فول بکاپ تهیه نمائید،طبق عکس راهنمای ذیل تمامی چک باکس ها را می بایست انتخاب نمائید ولی اگر قسمتی از سایت نیاز به بکاپ است فقط می توانید آنهایی که مدنظر است را انتخاب کنید.در نهایت می بایست بر روی گزینه “Create Backup” کلیک کنید.

بکاپ گیری در دایرکت ادمین

۳. پس از کلیک بر روی ایجاد فایل بکاپ می بایست در قسمت “Message” وارد شوید که در آنجا متنی بر موفق/ناموفق بودن را نمایش می دهد.در صورتی که نیاز به دانلود فایل بکاپ دارید کافی است وارد “File Manager” شوید و از پوشه “Backup” نسخه مورد نظر را دانلود کنید.

تهیه نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

۴. حال اگر در نظر دارید از یکی نسخه های بکاپ جهت ریستور استفاده نمائید،به مانند شماره ۱ پس از ورود به کنترل پنل هاست،در ابتدا می بایست وارد قسمت “Advanced Features” گزینه “Create/Restore Backups” را انتخاب نمائید.حال از سمت راست گزینه “Restore Backup” را انتخاب نمائید.

بازیابی اطلاعات دایرکت ادمین

۵. از قسمت “Backup” لیست فایلهای بکاپی که تهیه کرده باشید را نمایش می دهد،با انتخاب فایل مورد نظر حال می بایست از قسمت “Restore Options” اگر فول می خواهید ریستور شود تمامی قسمت ها می بایست فعال باشد،ولی اگر قسمت خاصی را مدنظر دارید بازگردانی کنید با انتخاب همان قسمتهای مورد نظر می توانید بازیابی کنید،سپس در انتها جه اجرای عملیات بر روی گزینه “Restore” کلیک نمائید.

ریستور اطلاعات در دایرکت ادمین

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *