به زود وب خوش آمدید

حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز

مدیر سایت مدیر سایت
۱۵ مهر ۱۳۹۹
۰
6946
حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز

حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز : زمانی که روی دکمه حذف یک فایل کلیک می کنید ، در واقع آن را از کامپیوتر حذف نمی کنید. فقط به سطل آشغال می رود ولی همچنان از فضای ارزشمندی در هارد استفاده می کند.
حتی اگر این احتمال وجود دارد که شما می دانید چگونه سطل آشغال را خالی کنید ، اما انجام چنین کار ساده ای معمولا فراموش می کنید. پس از اتمام فضا ، مراحل خالی کردن دستی سطل زباله را طی می کنید تا تمام محتوای آن را برای همیشه حذف کنید.
شما با استفاده از یکی از ویژگی‌های داخلی ویندوز با نام Storage Sence، می‌توانید در مصرف فضای ذخیره‌سازی سیستم صرفه‌جویی کنید. البته این کار ازطریق تنظیم قابلیت حذف‌کردن خودکار فایل‌ها به‌صورت روزانه و هفتگی و ماهانه انجام می‌شود.

 

جهت حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز طبق راهنمای ذیل عمل نمائید.

 

۱. از منو استارت ویندوز وارد بخش تنظیمات شوید و یا با فشردن کلیدهای ترکیبی “Windows + I” به‌منظور ورود سریع به بخش تنظیمات می‌توانید انجام دهید. سپس از بخش تنظیمات گزینه‌ی “System” را انتخاب و روی فضای “Storage” کلیک کنید.

حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز

۲. در بالای قسمت Storage، پاراگراف کوچکی درباره‌ی “Storage Sense” مشاهده خواهید کرد. در ‌ادامه، روی کلید کشویی موجود در پایین کلیک کنید تا آن را در حالت روشن قرار دهید. سپس در بخش پایین نیز، روی گزینه‌ی “Configure Storage Sense or run it now” کلیک کنید.

حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز

۳. در این قسمت، این امکان برایتان وجود دارد که تعیین‌کننده‌ی اجرای دستورها به‌صورت روزانه و هفتگی یا ماهانه باشید؛ البته ممکن است به‌گونه‌ای تعیین کنید که این اتفاق زمان کمبود فضای ذخیره‌سازی رخ دهد. روی منو کلیک و گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنید.
– Run Storage Sense : در این قسمت زمان بندی حذف فایلها می باشد که شما چه مدت زمانی مد نظر دارید.

– Temporary Files : اگر تمایل ندارید این قابلیت باعث حذف فایل‌های قدیمی شود، تیک گزینه‌ی “Delete Temporary Files that my Apps aren’t using” را انتخاب کنید تا حذف شود.

– Delete files in my recycle bin if they have been there for over : با انتخاب این گزینه و دادن زمان به آن اگر فایل ها بیش از حد در سطل آشغال وجود داشته باشد، آنها را حذف می کند.

– Delete files in my Downloads folder if they have been there for over : با انتخاب این گزینه و دادن زمان اگر فایل ها بیش از حد در پوشه دانلود باشند ، آنها را در پوشه دانلود حذف می کند.

– Free up space now : در صورتی که در حال حاضر با کمبود فضا درگیر هستید،با انتخاب گزینه “Clean now” کلیه فایلهای اضافه حذف خواهند شد.

 

حذف خودکار فایل از سطل زباله در ویندوز

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *